ЛШ Вардар игра против Малме во второто коло

ЛШ, Вардар игра против Малме во второто коло

Алсат-М | пред еден месец

Извлекувањето за квалификациските натпревари во Лига на шампионите, донесе македонскиот шампион Вардар да игра против шведски Малме во второто коло. Шведскиот шампион ќе биде домаќин на првиот натпревар...

Вардарци едногласни Може да го поминеме Малме

Вардарци едногласни: Може да го поминеме Малме

Супер спорт | пред еден месец

Тимот на Вардар за противник во второто квалификационо коло од Лигата на шампионите го доби шведски Малме. Вардарци се оптимисти пред двомечот и сметаат дека конечно е време „црвено-црните“ да ја минат...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Локално | пред еден месец

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија. На првиот натпревар кој ќе се игра...

Што треба да знаете за противникот на Вардар во ЛШ

Што треба да знаете за противникот на Вардар во ЛШ

Off.net.mk | пред еден месец

Славното минато и богатата историја на Малме не треба и не смее да претставува страв за македонскиот првак. Тие го имаа Златан, ние Дарко. Малме има 19 домашни титули, Вардар 10. Бројките на страна, на...

Вардарци едногласни Можеме да се носиме со Малме ќе бидеме рамноправен противник

Вардарци едногласни: Можеме да се носиме со Малме, ќе бидеме рамноправен противник

МКД | пред еден месец

Капитенот на „Црвено-црните", Бобан Грнчаров и неговиот заменик, Никола Глигоров се задоволни од денешната ждрепка во која Вардар за противник во Лигата на шампионите го доби Малме Вардар го дозна противникот...

Грнчаров: Вардар може да излезе на крај со Малме

Sky | пред еден месец

Играчите и стручниот штаб на Вардар, Бад Татцмансдорф, Австрија, го дознаа името на противникот во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Генералната оценка по жрепката е дека Вардар може...

Грнчаров Вардар може да излезе на крај со Малме

Грнчаров: Вардар може да излезе на крај со Малме

Макфакс | пред еден месец

Играчите и стручниот штаб на Вардар, Бад Татцмансдорф, Австрија, го дознаа името на противникот во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Генералната оценка по жрепката е дека Вардар може...

Грнчаров оптимист Против Малме во најмала рака рамноправни

Грнчаров оптимист: Против Малме во најмала рака рамноправни

Екипа | пред еден месец

Во таборот на Вардар владее задоволство од добиениот ривал во квалификациите за ЛШ, откако шведскиот првак Малме беше извлечен како прва пречка пред „црвено-црните“ во нивната нова европска авантура. Иако...

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

A1on | пред еден месец

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“ имаат големи шанси да се надигруваат и да дојде до посакуваната цел, односно...

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

+Инфо | пред еден месец

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“ имаат големи шанси да се надигруваат и да дојде до посакуваната цел, односно...

ЛШ Грнчаров Сметам дека имаме големи шанси против Малме

ЛШ, Грнчаров: Сметам дека имаме големи шанси против Малме!

Спорт365 | пред еден месец

Веднаш после ждрепката која што за противник на Вардар во Лигата на шампионите му го одреди шведскиот тим Малме, своите очекувања ги искажа капитенот на екипата, Бобан Грнчаров. Носителот на лентата на...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

A1on | пред еден месец

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија. На првиот натпревар кој ќе се игра...

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

ТВ Нова | пред еден месец

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“ имаат големи шанси да се надигруваат и да дојде до посакуваната цел, односно...

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

Курир | пред еден месец

Вардар на денешната ждрепка во Нион за противник во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шведскиот тим Малме. – Во Малме добивме противник со кого можеме да се носиме и да бидеме во...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

ТВ Нова | пред еден месец

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија. На првиот натпревар кој ќе се игра...

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

Вистина | пред еден месец

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“ имаат големи шанси да се надигруваат и да дојде до посакуваната цел, односно...

Вардар ќе ги мери силите со Малме

Вардар ќе ги мери силите со Малме

Се за спорт | пред еден месец

Македонскиот фудбалски првак Вардар го доби противникот во 2. квалификациско коло за ЛШ, а тоа е Малме. Вардарци имаа можност да играат против Селтик, Марибор, Легија, Малме, Розенборг и Хафнафјордур,...

Грнчаров и Глигоров едногласни Можеме да го поминеме Малме

Грнчаров и Глигоров едногласни: Можеме да го поминеме Малме

24 фудбал | пред еден месец

Фудбалерите на Вардар, Бобан Грнчаров и Никола Глигоров се оптимистички расположени по ждрепката, веруваат дека македонскиот шампион може да се надигрува со Малме и да го помине. Вардар го дозна противникот...

Ви го претставуваме противникот на Вардар Малме  тимот на Златан Ибрахимовиќ

Ви го претставуваме противникот на Вардар: Малме – тимот на Златан Ибрахимовиќ

Спорт Клуб | пред еден месец

Иако на хартија Малме е полесен од другите тимови кои му беа можни противници на Вардар, далеку од тоа дека македонскиот првак ќе има лесна задача во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите....

Глигоров оптимист Го посакувавме Малме ќе дадеме максимум да постигнеме гол во гости

Глигоров оптимист: Го посакувавме Малме, ќе дадеме максимум да постигнеме гол во гости

Гол | пред еден месец

Од денешната ждрепка во Нион, во која Вардар го доби шведски Малме, се чини сите во таборот од македонскиот шампион се задоволни. Заменик капитенот на екипата, Никола Глигоров се надоврза на зборовите...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Канал 5 | пред еден месец

Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија. На првиот натпревар кој ќе се игра на 11 или 12 јули, вардарци ќе гостуваат, додека реваншот во Скопје ќе биде на 18 или 19 јули. Можни противници...

Малме противник на Вардар во квалификациите за фудбалската Лига на шампионите

Нетпрес | пред еден месец

Во рамките на второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, македонскиот фудбалски шампион Вардар ќе патува во Шведска каде што ќе се сретне со екипата на Малме, откако во понеделникот беше извршена...

Ждрепката се смилува  Вардар доби скандинавски противник

Ждрепката се смилува – Вардар доби скандинавски противник

24 вести | пред еден месец

Ждрепката во Нион на Вардар му го донесе Малме за противник во второто коло од квалификациите во Лигата на шампионите.. Првиот натпревар ќе се игра во Шведска, на 11 или 12 јули, а реваншот е седум дена...

Големи шанси за победа Вардар го доби противникот за Лигата на шампионите

Големи шанси за победа: Вардар го доби противникот за Лигата на шампионите

Бркај работа | пред еден месец

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, за сезоната 2017/18. Ждрепката во Нион сакаше шведскиот тим да биде првата пречка на...

Вардар го доби Малме во квалификациите за Лигата на Шампионите

Вардар го доби Малме во квалификациите за Лигата на Шампионите

Денар | пред еден месец

Македонскиот шампион Вардар го дозна името на тимот против кого ќе игра во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Денешната жрепка во Нион на Вардар му го додели тимот на Малме, 19-кратен...

Вардар против Малме во квалификациите за ЛШ

Вардар против Малме во квалификациите за ЛШ

Макфакс | пред еден месец

Македонскиот шампион Вардар го дозна името на тимот против кого ќе игра во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. додели тимот на Малме, 19-кратен шведски шампион и клуб во кој Златан Ибрахимовиќ...

На Вардар му се падна Малме

На Вардар му се падна Малме

Македонски Спорт | пред еден месец

Нашиот шампион во 2.квалификациско коло во ЛШ силите ќе ги одмери со првакот на Шведска Вардар ќе игра со Малме во 2.квалификациско коло во ЛШ. Така сакаше ждрепката која не го сакаше нашиот првак денеска...

Вардар против Малме во Лигата на Шампионите

Вардар против Малме во Лигата на Шампионите

Спортски | пред еден месец

Нашиот Вардар во ждрепката за 2. квалификациско коло од Лигата на Шампионите го доби Шведскиот Малме. Ждрепката се оджа во седиштето на УЕФА во Нион, а македонскиот шампион за противник го доби исто така...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Денешен | пред еден месец

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија. На првиот натпревар кој ќе се игра...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Курир | пред еден месец

Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија. На првиот натпревар кој ќе се игра на 11 или 12 јули, вардарци ќе гостуваат, додека реваншот во Скопје ќе биде на 18 или 19 јули. Можни противници...

Малме не е баук  туку предизвик по мера за Вардар

Малме не е „баук“, туку предизвик по мера за Вардар

Екипа | пред еден месец

Малме на прв поглед се чини како противник по мерка за Вардар, со оглед на фактот дека меѓу петте потенцијални ривали имаше и посилни (Селтик), но и послаби противници од актуелниот шведски првак (Хафнарфјордур)....

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Вистина | пред еден месец

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија. На првиот натпревар кој ќе се игра...

Грнчаров и Глигоров Можеме да се носиме со Малме

Грнчаров и Глигоров: Можеме да се носиме со Малме

Sportmedia | пред еден месец

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, за сезоната 2017/18. Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто...

Вардар против Малме во ЛШ

Вардар против Малме во ЛШ

Алсат-М | пред еден месец

Македонскиот првак Вардар го доби за противник шведскиот шампион Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Шведскиот тим ќе биде домаќин на 11/12 јули, а вториот меч ќе се игра на 18/19...

Сега или никогаш Вардар го доби противникот за Лигата на шампионите

Сега или никогаш: Вардар го доби противникот за Лигата на шампионите

Спорт Клуб | пред еден месец

Екипата на Вардар ќе игра со Малме во второто квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите.

Вардар го доби Малме во квалификациите за Лигата на шампионите

Вардар го доби Малме во квалификациите за Лигата на шампионите

МКД | пред еден месец

Вардар ќе игра против шведскиот Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Денеска во Нион беше извршена ждрепката за квалификациите од Лигата на шампионите, Вардар за противник го доби...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Супер спорт | пред еден месец

Тимот на Вардар го доби противникот во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите. Шампионот на Македонија ќе се соочи со шампионот на Шведска, Малме. Може да се каже дека ова е поволен ждреб...

Грнчаров Малме ни е шансата да поминеме понатаму

Грнчаров: Малме ни е шансата да поминеме понатаму!

Гол | пред еден месец

После ждрепката од квалификациите за Лигата на шампионите капитенот на екипата на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека неговиот тим има големи шанси да се надигрува и да дојде до посакуваната цел. Сепак,...

Вардар ќе игра против Малме во ЛШ

Вардар ќе игра против Малме во ЛШ

Екипа | пред еден месец

Македонскиот првак Вардар го доби за противник шведскиот шампион Вардар во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ ќе се обидат оваа сезона конечно да ја прескокнат првата...

Вардар против Малме во квалификациите од Лигата на шампионите

Вардар против Малме во квалификациите од Лигата на шампионите

24 фудбал | пред еден месец

Македонскиот првак, Вардар го доби противникот за второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, противникот е Малме од Шведска. Денеска во Нион беше извршена ждрепката за квалификациите од Лигата...

Грнчаров и Глигоров Можеше да биде и полошо веруваме дека ќе го елиминираме Малме

Грнчаров и Глигоров: Можеше да биде и полошо, веруваме дека ќе го елиминираме Малме

ТВ 21 | пред еден месец

Свои очекувања за денешната ждрепка за второто квалификациско коло, ги искажа капитенот на екипата на Вардар, Бобан Грнчаров. Носителот на лентата на нашиот тим смета дека Вардар доби противник со кој...

УЕФА ги објави потенцијалните ривали на Вардар во ЛШ

УЕФА ги објави потенцијалните ривали на Вардар во ЛШ

Денешен | пред еден месец

Пред денешната ждрепка за второто квалификациско коло фудбалската Лигата на шампиони, во која што Вардар ќе го дознае својот противник, УЕФА го објави скратениот список на екипи кои можат да се паднат...

Вардар на мегдан со Малме во второто квалификациско коло за ЛШ

Вардар на мегдан со Малме во второто квалификациско коло за ЛШ

Република | пред еден месец

Македонскиот фудбалски првак Вардар го доби противникот во 2. квалификациско коло за ЛШ, а тоа е Малме. Вардарци имаа можност да играат против Селтик, Марибор, Легија, Малме, Розенборг и Хафнафјордур,...

УЕФА ги објави потенцијалните ривали на Вардар во ЛШ

УЕФА ги објави потенцијалните ривали на Вардар во ЛШ

Канал 5 | пред еден месец

Шампионот на Македонија за можни ривали ги доби екипите на Селтик (Шкотска), Легија Варшава (Полска), Марибор (Словенија), Малме (Шведска), Розенборг (Норвешка) и Хафнарфјордур (Исланд). Ждрепката ќе биде...

Вардарци ајде сите во Малме Авионски билет за само 1 500 денари

Вардарци ајде сите во Малме! Авионски билет за само 1.500 денари

Sportmedia | пред еден месец

Македонскиот првак, првиот меч од квалификациите за Лигата на шампионите ќе го игра на гости во Шведска Вардар го доби Малме во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, на денешната ждрепка...

ЛШ Вардар ќе игра со шведскиот Малме

ЛШ: Вардар ќе игра со шведскиот Малме

Сител | пред еден месец

Во рамките на 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите, Вардар ќе патува во Шведска на мегдан со екипата на Малме! Тоа е противникот кој што го доби нашиот тим на денешната ждрепка која што беше...

УЕФА ги објави потенцијалните ривали на Вардар во ЛШ

УЕФА ги објави потенцијалните ривали на Вардар во ЛШ

A1on | пред еден месец

Пред денешната ждрепка за второто квалификациско коло фудбалската Лигата на шампиони, во која што Вардар ќе го дознае својот противник, УЕФА го објави скратениот список на екипи кои можат да се паднат...

Вардар го чека противникот во ЛШ

Вардар го чека противникот во ЛШ

Макфакс | пред еден месец

Денека, во Нион ќе бидат извлечени двојките за првото и второто квалификациско коло во фудбалската Лига на шампиони. Македонскиот првак Вардар натпреварите ќе ги почне од второто коло, нема да има статус...

УЕФА го скрати списокот Вардар ги дозна можните противници во Лигата на шампионите

УЕФА го скрати списокот, Вардар ги дозна можните противници во Лигата на шампионите

Курир | пред еден месец

Шампионот на Македонија за можни ривали ги доби екипите на Селтик (Шкотска), Легија Варшава (Полска), Марибор (Словенија), Малме (Шведска), Розенборг (Норвешка) и Хафнарфјордур (Исланд). Ждрепката ќе биде...

УЕФА го скрати списокот Вардар доби шест потенцијални противници за Лигата на шампионите

УЕФА го скрати списокот: Вардар доби шест потенцијални противници за Лигата на шампионите

Спорт Клуб | пред еден месец

Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска го очекува ждрепка за второто коло од квалификациите во Лигата на шампионите. Како и во претходните години, УЕФА на неколку часа пред влечењето на двојките ги...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Слободна Македонија | пред еден месец

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија. На првиот натпревар кој ќе се игра...

Вардар ги избегна најнезгодните ќе игра против Малме во квалификациите за ЛШ

Вардар ги избегна најнезгодните, ќе игра против Малме во квалификациите за ЛШ!

Гол | пред еден месец

Македонскиот фудбалски првак Вардар го доби противникот во второто квалификациско коло за ЛШ, а тоа е Малме. Вардарци имаа можност да играат против Селтик, Марибор, Легија, Малме, Розенборг и Хафнафјордур,...

УЕФА го скрати списокот Вардар ги дозна можните противници во Лигата на шампионите

УЕФА го скрати списокот, Вардар ги дозна можните противници во Лигата на шампионите

МКД | пред еден месец

„Црвено-црните" ќе бидат сместени во Групата 3 на денешната ждрепка во Нион, најзвучно име за противник е шкотскиот гигант Селтик Шампионот на Македонија наскоро ќе го дознаат противникот во второто коло...

Селтик во групата за меч со Вардар

Селтик во групата за меч со Вардар

Македонски Спорт | пред еден месец

Шкотскиот првак заедно со Легија, Марибор, Малме, Розенборг и Хафнафјордур се можните ривали за нашиот првак второто квалификациско коло од Лигата на шампионите Тешко ќе му биде на Вардар ако за ривал...

Вардар против Малме во Лигата на шампионите

Вардар против Малме во Лигата на шампионите

ТВ 21 | пред еден месец

Во рамките на 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите, Вардар ќе патува во Шведска на мегдан со екипата на Малме. Тоа е противникот кој што го доби нашиот тим на денешната ждрепка која што беше...

Вардар го дозна противникот во ЛШ

Вардар го дозна противникот во ЛШ

Вечер | пред еден месец

Актуелниот фудбалски шампион на Македонија, екипата на Вардар, во второто квалификациско коло во Лигата на шампиони ќе ги одмери силите со екипата на Малме од Шведска. Според ждрепката на УЕФА, првиот...

Вардар ќе игра против Малме во квалификациите за Лигата на шампиони

Вардар ќе игра против Малме во квалификациите за Лигата на шампиони

Sportmedia | пред еден месец

Така одлучи денешната ждрепка во Нион Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, за сезоната 2017/18. Ждрепката во Нион сакаше...

Вардар ќе биде во Групата 3 на ждрепката во Нион еве кои се можните противници

Вардар ќе биде во Групата 3 на ждрепката во Нион, еве кои се можните противници

24 фудбал | пред еден месец

Шампионот на Македонија, Вардар ги дозна можните противници во второто коло од квалификациите во Лигата на шампионите откако УЕФА го објави скратениот список на екипи „Црвено-црните“ денеска ќе го дознаат...

Скратен избор Селтик и Легија го чекаат Вардар најдобра опција Хафнарфјордур

Скратен избор: Селтик и Легија го чекаат Вардар, најдобра опција Хафнарфјордур

Екипа | пред еден месец

Македонскиот првак Вардар, како неносител, е сместен во подгрупа 3, пред денешниот ждреб за квалификациите во Лигата на шампионите. Веќе е познат и скратениот избор на можни ривали. Најзвучно име е Селтик...

Познати потенцијалните противници на Вардар во ждрепката за ЛШ

Познати потенцијалните противници на Вардар во ждрепката за ЛШ

Гол | пред еден месец

Пред денешната ждрепка за второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, во која што Вардар ќе го дознае својот противник во Европа, УЕФА го објави скратениот список на екипи кои можат да се паднат...

ЛШ Вардар бира противник од 6 екипи

ЛШ: Вардар бира противник од 6 екипи

Сител | пред еден месец

Според УЕФА, Вардар има шест можни противници на старто од Лигата на шампионите во фудбал односно во второто квалификациско коло. Ждрепката ќе реши дали Вардар ќе игра против еден од овие шампиони: Селтик...

Вардар го чека противникот во ЛШ Селтик Легија Малме Марибор Розенборг или Хафнарфјордур

Вардар го чека противникот во ЛШ: Селтик, Легија, Малме, Марибор, Розенборг или Хафнарфјордур

Sportmedia | пред еден месец

Денеска точно на пладне ќе се знае ривалот на македонскиот првак во квалифиакциите за елитната лига на УЕФА Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска точно напладне ќе го дознае противникот во квалификациите...

Вардарци со свои очекувања за Лигата на шампионите Малме Хафнарфјордур Карабах Шериф

Вардарци со свои очекувања за Лигата на шампионите: Малме, Хафнарфјордур, Карабах, Шериф…

Спорт Клуб | пред еден месец

Екипата на Вардар како шампион на Македонија ќе ја претставува нашата земја во квалификациите за Лигата на шампионите. Откако во претходните две години не успеваа да го минат второто квалификациско коло,...

 Вардарци пред утрешниот ждреб за ЛШ Нека падне Малме Шериф Марибор

„Вардарци“ пред утрешниот ждреб за ЛШ: Нека падне Малме, Шериф, Марибор…

Екипа | пред еден месец

Фудбалерите на Вардар денеска го одржаа првиот тренинг на подготовките во Австрија, но јасно е дека погледите се свртени кон утрешната ждрепка на која македонскиот првак ќе го дознае името на својот прв...

Пред утрешната ждрепка за квалификациите Глигоров ги посочи екипите кои сака да ги избегне во ЛШ

Пред утрешната ждрепка за квалификациите: Глигоров ги посочи екипите кои сака да ги избегне во ЛШ

Дерби | пред еден месец

Македонскиот фудбалски првак Вардар утре во 12 часот ќе го дознае противникот за 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите со тоа на на листата на потенцијални ривали има и многу силни состави како...

Глигоров Лесни противници нема но нека не ни паднат Салцбург Селтик Копенхаген Лудогорец

Глигоров: Лесни противници нема, но нека не ни паднат Салцбург, Селтик, Копенхаген, Лудогорец

Гол | пред еден месец

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, утре ќе го добие својот противник за 2. коло од квалификациите за Лигата на шампионите. Во игра се 18 екипи, а во нив има екипи како Селтик, Легија Варшава, Салцбург,...

Блажевски пред ждрепката во ЛШ Вардар може против Малме Шериф Марибор

Блажевски пред ждрепката во ЛШ: Вардар може против Малме, Шериф, Марибор…!

Спорт365 | пред еден месец

Во понеделник (19. јуни) во 12:00 часот, Вардар ќе го дознае противникот во 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите. Сите можни противници на македонскиот фудбалски шампион во 2. квалификациско...

ЛШ Кој ќе му биде противник на ФК Вардар

ЛШ:Кој ќе му биде противник на ФК Вардар?!

Сител | пред еден месец

Фудбалерите на ФК Вардар утре точно напладне ќе го дознаат противникот за второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Црвено- црните претходните сезони имаа изразито тешки противници и затоа овојпат...

Блажевски Нашата шанса ја гледам против Малме Карабах Шериф Хафнарфјордур или Марибор

Блажевски: Нашата шанса ја гледам против Малме, Карабах, Шериф, Хафнарфјордур или Марибор

Гол | пред еден месец

Утре во 12.00 часот, македонскиот фудбалски шампион, Вардар ќе го дознае противникот во 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите. Оваа генерација на Вардар две години со ред не успева да ја мине...

Блажевски Нашата шанса е Малме Карабах Шериф

Блажевски: Нашата шанса е Малме, Карабах, Шериф...

Sportmedia | пред еден месец

Вардар утре во 12 часот ќе го дознае противникот во 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите. Вардар утре во 12 часот ќе го дознае противникот во 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите. Како...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност