Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

ТВ Нова | пред 6 дена

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска. Тоа...

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

A1on | пред 6 дена

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска. Тоа...

ЕХФ го објави составт на барабаните за жрепката за ЕП во Хрватска

Локално | пред 6 дена

ЕХФ денеска го објави изгледот на четирите барабани од кои в петок ќе се влечат групите за групната фаза на ЕП во Хрватска. Македонија, според очекувањата, се најде во вториот барабан, заедно со селекциите...

Македонија во вториот шешир за извлекувањето на групите за ЕП 2018

Спорт365 | пред 6 дена

Сениорската машка репрезентација на Македонија со победата над Чешка од 33-20 во последното коло од квалификациите, обезбеди пласман на ЕП 2018 во Хрватска како првопласирана во квалификациската група....

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

Курир | пред 6 дена

Во првиот „шешир“ ќе бидат селекциите на: Германија (европски првак), Шпанија, Франција и Хрватска (домаќин). Во третиот „шешир“ се репрезентациите на: Норвешка, Србија, Црна Гора и Чешка, додека во четвртиот...

ЕХФ ги одреди шеширите, ги избегнуваме Данска, Белорусија и Шведска

Супер спорт | пред 6 дена

ЕХФ денес ги објави шеширите пред ждрепката за Европското првенство во Хрватска. Европската ракометна федерација ги одреди носителите на групите по градови, па така Хрватска ќе игра во групата А во Сплит,...

Противниците на ЕП Македонија ќе ги чека од вториот барабан

Макфакс | пред 6 дена

Македонската ракометна репрезентација извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска ќе го чека од вториот барабан. Покрај Македонија, во овој барабан се Данска, Шведска и Белорусија, што...

Противниците на ЕП Македонија ќе ги чека од вториот барабан

Sky | пред 5 дена

Македонската ракометна репрезентација извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска ќе го чека од вториот барабан. Покрај Македонија, во овој барабан се Данска, Шведска и Белорусија, што...

Ова се учесниците на ЕП во Хрватска

Се за спорт | пред 6 дена

По денешното, последно, квалификациско коло, стана познато кои 16 селекции ќе настапат на ЕП во Хрватска. Важен податок е што нашата 4. квалификациска група партиципира со дури три селекции, што докажува...

ЕП 2018: Македонија ги избегнува Данска, Шведска и Белорусија

Екипа | пред 6 дена

Македонија ќе се најде во вториот шешир при петочното извлекување на групите за Европското Првенство во Хрватска што ќе се одржи во Загреб. Освоеното прво место во нашата квалификациска група ги стави...

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

ТВ 21 | пред 6 дена

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска. Тоа...

Македонија за првпат од вториот барабан пред петочната ждрепка за ЕП во Хрватска

Република | пред 6 дена

Благодарение на вчерашната убедлива победа над Чешка, нашата најдобра ракометна селекција за првпат во историјата на еден ракометен настан ќе учествува како првопласирана селекција во својата квалификациска...

Македонија тргнува од вториот „шешир“ на Европското во Хрватска

Сител | пред 6 дена

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првнество во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска. Тоа...

ЗОШТО ДА НЕ: Македонија во група со Хрватска на Лино

Sportmedia | пред 6 дена

Македонската репрезентација и дефинитивно од вториот шешир ќе ги чека противниците за Европското првенство во Хрватска. Раул Гонзалез и неговите избраници ќе ги одбегнат Данска, Белорусија и Шведска. Македонската...

Македонија од вториот шешир ги чека противниците за ЕП во Хрватска

Вечер | пред 6 дена

Очекувано носители ќе бидат се домаќинот Хрватска, како и велесилите Германија, Франција и Шпанија, додека во нашиот шешир сместени се и селекциите на Данска, Шведска и Белорусија Благодарение на вчерашната...

ЕП Хрватска: Македонија во ист шешир со Данска, Шведска и Белорусија

Гол | пред 6 дена

Благодарение на вчерашната убедлива победа над Чешка, нашата најдобра ракометна селекција за првпат во историјата на еден ракометен настан ќе учествува како првопласирана селекција во својата квалификациска...

Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска

Бриф | пред 6 дена

Ракометната репрезентацијата на Македонија ја победи Чешка со 33:20 и обезбеди место на Европското првенство во Хрватска, кое ќе се одржи следната година. Македонија во првиот дел постојано беа во водство,...

Познати сите 16 репрезентации кои се пласираа

Вечер | пред 6 дена

Покрај нашата, пласман обезбедија и Хрватска, Данска, Унгарија, Белорусија, Србија, Шпанија, Австрија, Чешка, Исланд, Германија, Словенија, Шведска, Црна Гора, Франција и Норвешка. Македонската ракометна...

Комплетиран списокот учесници на ЕП во ракомет

A1on | пред 6 дена

Со одигрувањето на натпреварите од последното 6.коло во групната фаза од квалификациите познати се сите 16 репрезентации кои ќе играат на 13. Европско ракометно првенство што следната година ќе се одржи...

ЕХФ потврди: Македонија во вториот шешир пред ждрепката за ЕП

24 Ракомет | пред 6 дена

На 23 јуни во Загреб ќе биде ждрепката за групите на ЕП 2018 во Хрватска, а нашата репрезентација ќе биде во вториот шешир. Тоа значи дека во групната фаза нема да играме против Шведска, Белорусија и Данска....

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Канал 5 | пред 6 дена

- Одигравме одлично во текот на целиот натпревар. Сите играчи знаеја што треба да играат и немам никакви забелешки. Одиме на ЕП каде што се селекции како Шпанија Германија Данска... Има многу до Хрватска...

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Канал 5 | пред 6 дена

Предводени од капитенот Кирил Лазаров кој мечот го заврши со 11 голови, „црвено-жолтите“ во текот на сите 60 минути ја имаа контролата на резултатот и во ниту еден момент не ја доведоа победата во прашање....

Комплетиран списокот учесници на ЕП во ракомет

Курир | пред 6 дена

Покрај домаќинот на шампионатот Хрватска, пласман на ЕП како првопласирани селекции во своите групи обезбедија: Македонија (4 група), Данска (1), Белорусија (2), Шпанија (3), Германија (5), Шведска (6)...

Македонските ракометари се пласираа на ЕП 2018

Алсат-М | пред 6 дена

Македонската ракометна репрезентација ја победи Чешка со 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Капитенот Кирил Лазаров мечот го заврши...

Командантот Раул ги пофали ракометарите: Одлични бевме

Спорт Клуб | пред 6 дена

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гоналез, по вчерашната убедлива победа против Чешка и обезбеденото учество на ЕП во Хрватска како првопласирана репрезентација во нашата група,...

Раул: Сите знаеја како треба да одиграат

24 Ракомет | пред 6 дена

Раул Гонзалес со Вардар ја освои Лигата на шампионите, а со македонската репрезентација се пласираше на ЕП во Хрватска. Како никогаш досега, Македонија беше доминантна против незгодната Чешка и победи...

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

МТВ 1 | пред 6 дена

Македонија ја победи Чешка со убедливи 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Предводени од капитенот Кирил Лазаров кој мечот го заврши...

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Идивиди | пред 6 дена

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) – Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во...

Македонија од вториот шешир ќе ги чека противниците за ЕП во Хрватска

Спорт Клуб | пред 6 дена

На 23-ти јуни во Загреб ќе биде ждрепката за групната фаза од Европското првенство во Хрватска, а нашата репрезентација ќе ги чека своите противници од вториот шешир. Тоа е сигурно со оглед на тоа што...

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

A1on | пред 6 дена

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Курир | пред 6 дена

– Одигравме одлично во текот на целиот натпревар. Сите играчи знаеја што треба да играат и немам никакви забелешки. Одиме на ЕП каде што се селекции како Шпанија Германија Данска… Има многу до Хрватска...

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Вистина | пред 6 дена

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Локално | пред 6 дена

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Миркуловски: Можеме да ги победиме Исланд и Чешка и на Европското првенство

Спортски | пред 6 дена

Македонската репрезентација на Македонија ја освои Групата 4, во конкуренција на Чешка, Исланд и Украина се пласира на континеталниот шампионат во Хрватска. Инаку, Групата 4 е единствена во квалификациите...

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Слободна Македонија | пред 6 дена

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Македонските ракометари се пласираа на ЕП 2018

Р.С. Европа | пред 6 дена

Македонската ракометна репрезентација ја победи Чешка со 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Капитенот Кирил Лазаров мечот го заврши...

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Слободна Македонија | пред 6 дена

Македонија ја победи Чешка со убедливи 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Предводени од капитенот Кирил Лазаров кој мечот го заврши...

Раул: Супер. Сега ќе уживаме

Сител | пред 6 дена

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Раул: Најважно е што Македонија ќе оди на големо натпреварување

ТВ 21 | пред 6 дена

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Македонските ракометари се пласираа на ЕП 2018

Exclusive | пред 6 дена

Македонската ракометна репрезентација ја победи Чешка со 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Капитенот Кирил Лазаров мечот го заврши...

Миркуловски: Можеме против Чека и Исланд и на ЕП

Макфакс | пред 6 дена

Македонската репрезентација на Македонија ја освои Групата 4, во конкуренција на Чешка, Исланд и Украина се пласира на континеталниот шампионат во Хрватска. Инаку, Групата 4 е единствена во квалификациите...

Кои репрезентации се пласираа на Европското првенство во Хрватска?

Спорт365 | пред 6 дена

Вечерва македонската машка сениорска ракометна репрезентација успеа да обезбеди ново учество на евро-шампионатите после победата од 33:20 против Чешка. На тој начин избраниците на селекторот Раул Гонзалез...

(ГАЛЕРИЈА) МАКЕДОНИЈА СЕ РАДУВА: Чешка на колена, Ракометарите извонредни-одиме на ново Европско првенство

Фактор | пред 6 дена

Убав завршеток на денешниот ден и донесоа ракометарците на Македонија . Чешка е декласирана во Скопје, а Македонија се пласираше на ЕП во Хрватска. Крајниот резултат 33:20 (16:10) беше постигнат лесно...

Ракомет: Македонија на ЕП 2018 во Хрватска

Нова ТВ | пред 6 дена

Фото: macedoniahandball.com.mk Машката репрезентација на Македонија обезбеди континуитет во настапите на големите ракометни натпреварувања. Вечерва во Скопје ја разнесе Чешка со 33:20 и како првопласирана...

Македонските ракометари со убедлива победа одат во Хрватска на ЕП

Локално | пред 6 дена

Македонската ракометна репрентацијата забележа убедлива победа против Чешка од 33:20 (16:10) и обезбеди пласман на Европското првенство во Хрватска во 2018-та година. Тие одиграа одличен натпревар и во...

Македонија се пласираше на европското ракометно првенство

Фокус | пред 6 дена

Со убедливата победа над Чешка со резултат 33 наспроти 20, Македонија се пласираше на европското ракометно првенство, што треба да се оддржи наредната година во Хрватска. Најдобриот македонски ракометар...

Раул Гонзалез: Ова беше мојата најдобра сезона во кариерата

МКД | пред 6 дена

Шпанскиот тренер, Раул Гонзалез е пресреќен откако како селектор на Македонија ја однесе нашата репрезентација на Европското првенство во Хрватска. Македонија со маестрална партија над Чешка се пласираше...

Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска

+Инфо | пред 6 дена

Ракометната репрезентацијата на Македонија ја победи Чешка со 33:20 и обезбеди место на Европското првенство во Хрватска, кое ќе се одржи следната година. Македонија во првиот дел постојано беа во водство,...

Македонија ја „растури“ Чешка и во голем стил се пласираше на Европското првенство во Хрватска

МКД | пред 6 дена

Македонските ракометари одиграа фантастична партија против Чешка, победија со дури 13 голови разлика, 33:20 и како првопласирани обезбедија учество на Европското првенство во Хрватска. Македонија го продолжува...

Нов нокаут за Чешка- Македонија се пласираше на Европско првенство

Прес 24 | пред 6 дена

Репрезентацијата на Македонија се пласира на Европското првенство што во 2018 година ќе се игра во Хрватска по убедливата победа над Чешка со 33:20. Нашите ракометари одиграа брилијантен натпревар против...

ВО ШАМПИОНСКИ СТИЛ: Македонија оди на ЕП во Хрватска

Телеграф | пред 6 дена

Репрентацијата на Македонија забележа голема победа против Чешка од 33:20 и си обезбеди место на Европското првенство во Хрватска. Чесите делуваа немоќно во поголемиот дел од средбата и немаа начин како...

Македонија ја растури Чешка за ново Европско првенство

Супер спорт | пред 6 дена

Репрезентацијата на Македонија се пласира на Европското првенство што во 2018 година ќе се игра во Хрватска по убедливата победа над Чешка со 33:20. Нашите ракометари одиграа брилијантен натпревар против...

И волкот сит и овците на број: Традицијата продолжува, Македонија е на ЕП (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет | пред 6 дена

Ракометната бајка во Македонија продолжува, а за одржување на нивото на спортски адреналин се погрижија ракометните сениори кои по петти пат ќе играат на Европско првенство. Во пресрет на последниот квалификациски...

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Сител | пред 6 дена

Македонија ја победи Чешка со убедливи 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Предводени од капитенот Кирил Лазаров кој мечот го заврши...

Раул: Сезонава е најдобрата во мојата кариера, сакам нов успех на ЕП!

Гол | пред 6 дена

По победата над Чешка од сите наши ракометари беа среќни и со овации поздравени од македонската публика. Рецептот на новиот селектор Раул Гонзалез успеа и Македонија во петти пат ќе игра на Европскот првенство....

Раул: Одигравме квалитетно во сите 60 минути

Sportmedia | пред 6 дена

Секој играч си ја знае својата работа, задоволно констатираше шпанскиот стратег на чело на македонската селекција Селекторот на Македонија Раул Гонзалес немаше многу стресови на дуелот против Чешка. Ракометарите...

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

Слободна Македонија | пред 6 дена

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Јоновски и Митревски во составот за дуелот со Чешка

Sky | пред 6 дена

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска. Ракометарите за противник ќе ја имаат селекцијата на Чешка. Македонија, во...

Чешка прегазена, Македонија се пласираше на ЕП во Хрватска

ТВ 21 | пред 6 дена

Машката ракометна репрезентација на Македонија обезбеди пласман на ЕП во Хрватска и тоа како првопласирана репрезентација во групата откако во директниот дуел за лидерската позиција ја совлада Чешка со...

Македонија во вториот барабан во ждрепката за ЕП 2018

24 Ракомет | пред 6 дена

На 23 јуни во Загреб ќе биде ждрепката за групите на ЕП 2018 во Хрватска, а нашата репрезентација ќе биде во вториот барабан. Тоа е сигурно со оглед на тоа што Македонија е првопласирана во својата квалификациска...

Победа за прво место во групата и пласман на ЕП

Спорт Клуб | пред 6 дена

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва го игра последниот натпревар од квалификациите за ЕП во Хрватска наредната година. Според досега постигнатите резултати на Македонија и е потребна победа...

Јоновски и Митревски во составот за дуелот со Чешка

Актуелно24 | пред 6 дена

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска. Ракометарите за противник ќе ја имаат селекцијата на Чешка. Македонија, во...

Македонија е сигурно на ЕП, битката со Чешка е за прво место и полесна група

Екипа | пред 6 дена

Резултатите во текот на вчерашниот и денешниот ден им одеа во корист на македонските ракометари, па веќе е јасно дека нашиот национален тим дури и во случај на пораз на вечерашната пресметка со Чешка би...

Само пораз од десет голови разлика од Чешка може да и го одземе Европското првенство на Македонија

Република | пред 6 дена

Резултатите во текот на вчерашниот и денешниот ден им одеа во корист на македонските ракометари, па веќе е јасно дека нашиот национален тим дури и во случај на пораз на вечерашната пресметка со Чешка би...

Македонија вечерва бара победа против Чешка за пласман на ЕП

Сител | пред 6 дена

Embedded video for Македонија вечерва бара победа против Чешка за пласман на ЕП Почетокот на натпреварот на македонската ракометна репрезентација против Чешка е во 20:45 часот, а ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Македонската ракометна репрезентација ќе се бори за пласман на дуелот со Чешка

Р.С. Европа | пред 7 дена

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Македонија само „министерски“ до Европско во Хрватска

24 Ракомет | пред 6 дена

Во пресрет на последното коло од квалификациите за пласман на Европксото првенство во Хрватска, пред Македонија стои добро позната пречка. Веќе неколку години наназад токму дуелите со Чешка биле талични...

Македонија против Чешка за пласман на Европското ракометно првенство

Локално | пред 7 дена

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска. Ракометарите за противник ќе ја имаат селекцијата на Чешка. Македонија, во...

Без паника: Македонија оди на ЕП дури и да загуби од Чешка со 9 разлика!

24 вести | пред 7 дена

По одигрувањето на саботните натпревари од квалификациите за ЕП во Хрватска се комплетираа неколку од седумте групи и се искристализира табелата на третопласираните репрезентации. Имајќи предвид дека најдоброто...

Квалификации за ЕП ракомет: И со пораз до 9 гола одиме во Хрватска

Сител | пред 6 дена

По одигрувањето на саботните натпревари од квалификациите за ЕП во Хрватска се комплетираа неколку од седумте групи и се искристализира табелата на третопласираните репрезентации. Иако се најавуваше дека...

Уште четири селекции со пласман за ЕП во Хрватска

Exclusive | пред 6 дена

Ракометните репрезентации на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското првенство во Хрватска откако во директните дуели беа поуспешни од своите ривали во натпреварите...

Ракометарите во решачки меч за ЕП 2018, и пак со Чешка…

Екипа | пред 7 дена

Исто место, исти репрезентации, една година подоцна… На македонските ракометари, Чешка им доаѓа како судбина во уште еден решавачки дуел, овој пат за пласман на ЕП 2018 во Хрватска. Машката ракометна репрезентација...

Јоновски и Митревски во составот за дуелот со Чешка

Макфакс | пред 7 дена

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска. Ракометарите за противник ќе ја имаат селекцијата на Чешка. Македонија, во...

Јоновски и Митревски се враќаат против Чешка

Спортски | пред 7 дена

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска, против селекцијата на Чешка. Македонија ја пропушти шансата уште во Украина...

Да се биде или НЕ, Македонија вечер „брка“ пласман на ЕП

Денешен | пред 7 дена

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Да се биде или НЕ, Македонија вечер „брка“ пласман на ЕП

Курир | пред 7 дена

Црна Гора одигра нерешено со Русија на гости – 27:27, светскиот вицепрвак Норвешка ја победи Литванија со 30:20, Австрија беше поуспешна дома од Босна и Херцеговина со 34:32, додека Словенија ја победи...

Миркуловски: Чешка ни е како судбина, пак ќе се радуваме на крајот

Екипа | пред 7 дена

Филип Миркуловски минатиот јуни беше дел од тимот што во фантастична игра ја совлада Чешка, надминувајќи ја негативата од шест гола од првиот меч во Злин и обезбедувајќи место на СП во Франција. За средниот...

Македонија вечер „брка“ пласман на ЕП

Пулс 24 | пред 7 дена

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Македонија против Чешка за пласман на Европското првенство во Хрватска

МКД | пред 7 дена

Македонската ракометна репрезентација вечерва со почеток од 20:45 го игра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска, противник е Чешка од која не смееме да загубиме. Македонија...

Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

Идивиди | пред 7 дена

Скопје, 18 јуни 2017 (МИА) - Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните...

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

A1on | пред 7 дена

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

ТВ Нова | пред 7 дена

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

+Инфо | пред 7 дена

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Ракометарите со победа против Чешка ке обезбедат пласман на ЕП во Хрватска

ТВ Нова | пред 7 дена

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва се среќава со Чешка  и со победа ке обезбеди пласман на континеталниот шампионат во Хрватска на почетокот од следната година. Македонија со победа сигурно...

Вуко Борозан ја однесе Црна Гора на ЕП - пласман обезбедија и Норвешка, Австрија и Словенија

Гол | пред 7 дена

Ракометните репрезентации на Норвешка, Црна Гора, Словенија и Австрија обезбедија пласман на Европското првенство во Хрватска откако во директните дуели беа поуспешни од своите ривали во натпреварите од...

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

Слободна Македонија | пред 7 дена

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Уште четири селекции со пласман за ЕП во Хрватска

Сител | пред 7 дена

Ракометните репрезентации на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското првенство во Хрватска откако во директните дуели беа поуспешни од своите ривали во натпреварите...

Главата горе, Шпанија сепак е преголем залак

Вечер | пред една недела

Иако избраниците на Благоја Милевски одиграа одлично во поголемиот дел од натпреварот, првиот натпревар кој го одигравме во групата "Б", заврши со убедлив триумф на репрезентацијата на Шпанија од 5:0 За...

Лазаров: Сигурен сум дека ќе го дочекаме подготвени натпреварот со Чешка

24 Ракомет | пред една недела

Македонија е пред ултимативниот испит, утрешниот натпревар за пласман на ЕП 2018 година е последниот меч оваа сезона, но можеби најважаен за амбициите на македонските репрезентативци. Составот на Раул...

Лазаров: Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

Канал 5 | пред една недела

Оптимизам кај капитенот Кирил Лазаров во пресврт на дуелот со ривалот, со кој играме често последните години. - Атмосферата е добра во репрезентацијата. Некој на почетокот да ни ја понудеше оваа ситуација...

Победа против Чешка за пласман на ЕП (недела 20:45)

Сител | пред една недела

Embedded video for Победа против Чешка за пласман на ЕП (недела 20:45) За машката ракометна репрезентација на Македонија останува уште последниот дуел од квалификациите за Европското првенство во Хрватска....

Црна Гора на ЕП, Русија во „аут“, најсреќен Борозан

Спорт365 | пред една недела

Црногорските ракометари се пласираа на Европското првенство во Хрватска 2018. година. Во еден драматичен натпревар, Црна Гора предводена од поранешниот наш селектор Драган Ѓукиќ и покрај негативата после...

Лазаров: Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

A1on | пред една недела

За машката ракометна репрезентација на Македонија останува уште последниот дуел од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Утре во Скопје, Македонија е домаќин на Чешка. Оптимизам кај капитенот...

Лазаров: Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

ТВ Нова | пред една недела

За машката ракометна репрезентација на Македонија останува уште последниот дуел од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Утре во Скопје, Македонија е домаќин на Чешка. Оптимизам кај капитенот...

Лазаров: Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

Курир | пред една недела

Оптимизам кај капитенот Кирил Лазаров во пресврт на дуелот со ривалот, со кој играме често последните години. – Атмосферата е добра во репрезентацијата. Некој на почетокот да ни ја понудеше оваа ситуација...

Гонзалес: Не знам како, но мораме да ја победиме Чешка!

24 Ракомет | пред една недела

Македонската ракометна репрезентација ќе го одигра својот последен натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во Хрватска. Во Скопје гостува репрезентацијата на Чешка во натпревар кој...

Лазаров: Со победа, прво место и подобар „шешир“

Сител | пред една недела

За машката ракометна репрезентација на Македонија останува уште последниот дуел од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Утре во Скопје, Македонија е домаќин на Чешка. Со оптимизам во пресврт...

Кире Лазаров: Одличен расплет на работите за нас, утре одиме на победа!

Република | пред една недела

Капитенот Кире Лазаров изрази оптимизам и подготвеност на македонската репрезентација во пресрет на последниот дуел од квалификациите за ЕП 2018, утре против Чешка. На македонските ракометари им треба...

Викендов се игра последното коло од квалификаците за ЕП во ракомет, Македонија утре ја пречекува Чешка

Спорт Клуб | пред една недела

Викендов ќе биде комплетирана листата на патници на Европското првенство во ракомет чиј домаќин следната година е Хрватска. Македонија својата судбина ќе ја решава на домашен терен утре вечер, кога во...

Лазаров: Некој да ни го понудеше ова, ќе го прифатевме со две раце

Екипа | пред една недела

Капитенот Кире Лазаров изрази оптимизам и подготвеност на македонската репрезентација во пресрет на последниот дуел од квалификациите за ЕП 2018, утре против Чешка. На македонските ракометари им треба...

На победа против Чешка за пласман и поволна ждрепка на Европско

Off.net.mk | пред една недела

Во последното шесто коло од квалификациите за ЕП 2018, Македонија во недела од 20:45 ќе го брка четвртиот пласман на Европските првенства. Ракометот е спорт број еден во земјава. Доказ за тоа се учествата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност