Мбапе реши  Само Реал и никој друг

Мбапе реши: „Само Реал и никој друг!“

Македонски Спорт | пред еден месец

Младиот Французин се сретнал со претседателот на Монако, Дмитри Риболовљев, на Палма де Мајорка и му ја кажал својата желба - премин на „Сантјаго Бернабеу“ Кристијано Роналдо одлучи да го напушти Реал...

Мбапе Или ќе одам во Реал или не одам никаде

Мбапе: Или ќе одам во Реал или не одам никаде

Макфакс | пред еден месец

Напаѓачот на Монако, Килијан Мбапе, решил во кој клуб да ја продолжи својата кариера. Осумнаесетгодишниот француски репрезентативец го известил раководството на Монако дека негова следна цел во кариерата...

Мбапе сака во Реал

Мбапе сака во Реал

A1on | пред еден месец

Најдобриот фудбалер на Монако во минатата сезона, Килијан Мбапе изјави дека кариерата сака да ја продолжи во Реал Мадрид. – Реал или не одам никаде, изјавил Мбапе, пренесува шпанска „Марка“. 18-годишниот...

Според Марка  Мбапе одлучил Реал Мадрид или не одам никаде

Според „Марка“, Мбапе одлучил: Реал Мадрид или не одам никаде!

Спорт365 | пред еден месец

Младиот напаѓач на Монако одлучи во кој клуб сака да ја продолжи кариерата. 18-годишниот Килијан Мбапе со своите игри во француската екиа го привлече вниманието на европската јавноста минатата сезона која...

Мбапе сака во Реал

Мбапе сака во Реал

Курир | пред еден месец

– Реал или не одам никаде, изјавил Мбапе, пренесува шпанска „Марка“. 18-годишниот фудбалер веќе го известил раководството на Монако дека има желба да се пресели во Мадрид, а интересот е двостран ако се...

Мбапе нема дилеми  го избра својот следен клуб

Мбапе нема дилеми – го избра својот следен клуб!

Спортски | пред еден месец

Младата ѕвезда на Монако, Килијан Мбапе е трансфер цел на многу европски гиганти кои се спремни да го срушат светскот рекорд за да го донесат во своите редови. Според „Марка“, Мбапе веќе донесол конечна...

Мбапе сака да оди во Реал или никаде на друго место

Мбапе сака да оди во Реал или никаде на друго место

Денар | пред еден месец

Напаѓачот на Монако, Килијан Мбапе, решил во кој клуб да ја продолжи својата кариера. Осумнаесетгодишниот француски репрезентативец го известил раководството на Монако дека негова следна цел во кариерата...

Мбапе има само една желба  Реал Мадрид

Мбапе има само една желба – Реал Мадрид

Екипа | пред еден месец

Килијан Мбапе воопшто не ги разгледува понудите од останатите клубови откако донел одлука за својата иднина – Реал Мадрид е тимот во кој француското „чудо од дете“ ќе ја продолжи својата кариера. За оваа...

Трезеге не е баш расположен со идејата Мбапе ова лето да направи трансфер

Трезеге не е баш расположен со идејата Мбапе ова лето да направи трансфер

Спорт Клуб | пред еден месец

Некогашниот напаѓач на Јувентус, даде свое стручно мислење за новата фудбалска сензација, тинејџерот од Монако, Кулиан Мбапе, за кого се заинтересирани повеќе екипи. Мбапе деновиве се поврзува со трансфер...

За Мбапе постои само една опција Реал Мадрид

За Мбапе постои само една опција, Реал Мадрид!

Република | пред еден месец

Килијан Мбапе воопшто не ги разгледува понудите од останатите клубови откако донел одлука за својата иднина – Реал Мадрид е тимот во кој француското „чудо од дете“ ќе ја продолжи својата кариера. За оваа...

Совет од сонародникот Трезеге посочи кој клуб е најдобар за Мбапе

Совет од сонародникот: Трезеге посочи кој клуб е најдобар за Мбапе

Дерби | пред еден месец

EPA/SEBASTIEN NOGIER Младиот Килијан Мбапе блесна на големата сцена во минатава сезона во дресот на Монако, па затоа и големите великани загризаа за неговите услуги. Клубот од Франција си има свои услови...

Мбапе одлучен само Реал е опција

Мбапе одлучен, само Реал е опција!

Се за спорт | пред еден месец

Килијан Мбапе воопшто не ги разгледува понудите од останатите клубови откако донел одлука за својата иднина – Реал Мадрид е тимот во кој француското „чудо од дете“ ќе ја продолжи својата кариера. За оваа...

Мбапе сака во Реал М

Мбапе сака во Реал (М)

Вечер | пред еден месец

Репрезентативецот на Франција е проценет на околу 120 мил. евра, а интерес за неговите услуги покажаа и најбогатите клубови од англиската Премиер лига Ако му се верува на шпанскиот весник "Марка", тогаш...

Мбапе одлучи Или ќе одам во Реал Мадрид или не одам никаде

Мбапе одлучи: Или ќе одам во Реал Мадрид или не одам никаде

Гол | пред еден месец

Еден од најбараните играчи на трансфер пазарот, Французинот Килијан Мбапе наводно изјавил дека единствен клуб во кој тој посакува да направи трансфер е актуелниот европски шампион, тимот на Реал Мадрид....

МБАПЕ реши Или Реал или ништо

МБАПЕ реши: Или Реал или ништо!

Sportmedia | пред еден месец

Младиот Французин се сретнал со претседателот на Монако Дмитри Риболовљев на Палма Де Мајорка, и му ја кажа својата желба – премин на „Сантјаго Бернабеу" Кристијано Роналдо одлучи да го напушти Реал Мадрид,...

Роналдо заминува Не е проблем доаѓа Мбапе во Реал  Или во Мадрид или никаде

Роналдо заминува?-Не е проблем, доаѓа Мбапе во Реал?! „Или во Мадрид или никаде“!

Македонија Денес | пред еден месец

На денешната насловна на познатиот весник Марка осамна голема фотографија од Килијан Мбапе и неговата изјава: „Или во Мадрид или никаде“. Светските медиуми веќе долго време пишуваат како Реал Мадрид сака...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност