Еве колкава сума добија ракометарите за пласманот на ЕП

Еве колкава сума добија ракометарите за пласманот на ЕП

Скопје Инфо | пред една недела

Македонската ракометна репрезентација ја декласираше Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Поради пласманот на Евро шампионатот...

Позната премијата: Еве колкава сума добија ракометарите за пласманот на ЕП

Курир | пред една недела

Поради пласманот на Евро шампионатот Управниот одбор на ракометната федерација на Македонија реши на ракометарите да им врачи награда од 40.000 евра. Ова е продолжување на континуитетот на македонскиот...

Ракометарите добија премија од 40.000 евра за пласманот на ЕП

ТВ Нова | пред една недела

Македонската ракометна репрезентација ја декласираше Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Поради пласманот на Евро шампионатот...

Ракометарите добија премија од 40.000 евра за пласманот на ЕП

Слободна Македонија | пред една недела

Македонската ракометна репрезентација ја декласираше Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Поради пласманот на Евро шампионатот...

Ракометарите ќе поделат 40.000 евра за пласманот на шампионатот во Хрватска

Република | пред една недела

Македонската ракометна репрезентација ја декласира Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Според правилникот на РФМ, играчите ќе...

ГОЛЕМА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, ГОЛЕМА ФЕДЕРАЦИЈА: Благодариме Македонијо за поддршката!

Sportmedia | пред една недела

Зад секоја успешна репрезентација, стои уште поуспешна федерација. Доказ за ова во изминатите години е Ракометната федерација на Македонија. Откако ракометарите обезбедија пласман на ЕП во Хрватска, РФМ...

Ракометарите добија премија од 40.000 евра за пласманот на ЕП

Гол | пред една недела

Македонската ракометна репрезентација ја декласира Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Според правилникот на РФМ, играчите ќе...

Ракометарите наградени со 40.000 евра

Sportmedia | пред една недела

Според правилникот на Ракометната федерација на Македонија, пласман на големо натпреварување како ЕП или СП се добива парична награда од 30.000 евра. Овојпат таа награда е зголемена Македонската ракометна...

За пласманот во Хрватска – награда за ракометарите од 40.000 евра

24 Ракомет | пред една недела

Освен продолжувањето на традицијата да бидеме дел од големите европски и светски натпреварувања, за пласманот на 10 ракометен собир, оние што стигнаа на ЕП 2018 во Хрватска ќе имаат и добра финансиска...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност