Модриќ може да оди во затвор поради лажно сведочење

Модриќ може да оди во затвор поради лажно сведочење!

Спортски | пред еден месец

Обвинителството во Осиек покрена истрага против Лука Модриќ под сомнение дека лажно сведочел во случајот што се води против Здравко Мамиќ. Обвинителството објави дека е покрената истрага против хрватски...

Лука Модриќ на суд  обвинет за лажно сведочење

Лука Модриќ на суд, обвинет за лажно сведочење

Екипа | пред еден месец

Лука Модриќ се соочува со сериозни законски проблеми во Хрватска откако Судот во Осијек реши да отвори истрага против асот на Реал Мадрид поради наводно лажно сведочење. Модриќ требаше да биде еден од...

Обвинителната клупа во Реал се проширува  Модриќ се соочува со затворска казна од пет години

Обвинителната клупа во Реал се проширува, Модриќ се соочува со затворска казна од пет години!

Спорт Клуб | пред еден месец

Шпанските медиуми пишуваат дека фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ се соочува со затворска казна од пет години. Јавното обвинителство во Хрватска покренало обвинение против Модриќ под сомневање дека...

Поради лажно сведочење  Модриќ може да заврши во затвор

Поради лажно сведочење, Модриќ може да заврши во затвор

Макфакс | пред еден месец

Обвинителството во Осиек покрена истрага против Лука Модриќ под сомнение дека лажно сведочел во случајот што во судот во овој град се води против Здравко Мамиќ. Обвинителството објави дека е покрената...

Како Лука Модриќ стана државен непријател број 2

Како Лука Модриќ стана државен непријател број 2?

Off.net.mk | пред еден месец

Десетката на најдобриот клуб во Европа во моментов, Лука Модриќ е почитуван насекаде во светот, само не во својата татковина каде го навредуваат и исвиркуваат. Зошто? За човек којшто важи за најголемиот...

Модриќ може да оди пет години во затвор

Модриќ може да оди пет години во затвор

Sportmedia | пред еден месец

Против ѕвездата на Реал Мадрид е подигната истрага поради давање лажен исказ на суд Еден од најдобрите играчи на Реал Мадрид, Лука Модриќ може да има проблеми со законот, откако против него беше подигната...

Поради лажно сведочење, Модриќ може да заврши во затвор

Sky | пред еден месец

Обвинителството во Осиек покрена истрага против Лука Модриќ под сомнение дека лажно сведочел во случајот што во судот во овој град се води против Здравко Мамиќ. Обвинителството објави дека е покрената...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност