Штицата за кујна со мотив од Скопје прогласена за најавтентичен сувенир

Штицата за кујна со мотив од Скопје прогласена за најавтентичен сувенир

Дневник | пред 10 месеци

Накит, облека, украси, сувенири, предмети за дома и други рачни изработки се изложени од вчера на традиционалниот Пролетен базар на домашни ракотворби кој и денеска ќе биде поставен на плоштадот Филип...

Отворен Пролетниот базар на домашни ракотворби

Отворен Пролетниот базар на домашни ракотворби

Курир | пред 10 месеци

-Македонското занаетчиство отсекогаш било израз на врвна уметност, изработена од рацете на обичниот човек кој на парчето метал, дрво или кожа успевал да му даде убавина или живот, практична намена. Креативниот...

Отворен Пролетниот базар на домашни ракотворби

Отворен Пролетниот базар на домашни ракотворби

Прес 24 | пред 10 месеци

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски денеска присуствуваше на отворањето на традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“, кој се одржува на плоштадот „Филип Втори“. -Македонското...

Отворен пролетниот базар на домашни ракотворби

Отворен пролетниот базар на домашни ракотворби

A1on | пред 10 месеци

Денеска беше отворен традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“, кој се одржува на плоштадот „Филип Втори“. Како дел од базарот беше прогласен и најавтентичниот сувенир, од конкурсот за избор...

Отворен традиционалниот Пролетен базар на домашни ракотворби

Отворен традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“

Макфакс | пред 10 месеци

Традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“, кој се одржува на плоштадот „Филип Втори“, беше свечено отворен во петок. „Македонското занаетчиство отсекогаш било израз на врвна уметност, изработена...

Пролетен базар на домашни ракотворби во Скопје

Пролетен базар на домашни ракотворби во Скопје

ТВ Нова | пред 10 месеци

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ денеска беше отворен на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Посетителите денеска и утре ќе може да погледнат и да купат изработки на накит од филигран...

Базар на домашни ракотворби се избира и најавтентичен сувенир

Базар на домашни ракотворби: се избира и најавтентичен сувенир

Денар | пред 10 месеци

„Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе биде одржан денеска, на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Традиционалниот базар ќе продолжи и утре, а ќе бидат изложени голем број рачно изработени предмети од...

Базар на домашни ракотворби се избира и најавтентичен сувенир

Базар на домашни ракотворби: се избира и најавтентичен сувенир

Макфакс | пред 10 месеци

„Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе биде одржан денеска, на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Традиционалниот базар ќе продолжи и утре, а ќе бидат изложени голем број рачно изработени предмети од...

Започна пролетниот базар на домашни ракотворби

Започна пролетниот базар на домашни ракотворби

Бизнис вести | пред 10 месеци

На плоштадот „Филип Втори“ на 19 и 20 мај 2017 година ќе се одржи традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора...

 Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

„Пролетен базар на домашни ракотворби“ на плоштадот „Филип Втори“

SkopjeID | пред 10 месеци

Традиционално и оваа година на 19 и 20 мај 2017 година на плоштадот „Филип Втори“ ќе се одржи  „Пролетен базар на домашни ракотворби“. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската...

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Вистина | пред 10 месеци

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

A1on | пред 10 месеци

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Прес 24 | пред 10 месеци

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Курир | пред 10 месеци

На овој дводневен настан ќе бидат презентирани различни занаети, нивното значење за квалитетот на живеење на граѓаните и што би претставувало човештвото без занаетчиството. Како дел од оваа манифестација...

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

Пролетен базар на домашни ракотворби

Пролетен базар на домашни ракотворби

Cooltura | пред 10 месеци

На плоштадот „Филип Втори“ денеска и утре (19 и 20 мај) ќе се одржи традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“... Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската...

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот Филип Втори

Пролетен базар на домашни ракотворби на плоштадот „Филип Втори“

Сител | пред 10 месеци

Традиционален „Пролетен базар на домашни ракотворби“ ќе се одржи денеска и утре на плоштадот „Филип Втори“ во Скопје. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора Скопје....

На плоштадот Филип Втори  Пролетен базар на домашни ракотворби

На плоштадот „Филип Втори“: Пролетен базар на домашни ракотворби

Скопје Инфо | пред 10 месеци

На плоштадот „Филип Втори“ на 19 и 20 мај 2017 година ќе се одржи традиционалниот „Пролетен базар на домашни ракотворби“. Покровител на манифестацијатa е Град Скопје, а организатор е Занаетчиската комора...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност