Новиот клинички центар со хелиодром ќе биде готов за 45 месеци

пред 7 дена - Дневник

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската „ИНСО системи“ вчера го потпишаа договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка...

Потписот на Тодоров врз тендерот за Клинички е сомнителен

пред 7 дена - Локално

Во свечената владина сала, со музика на Штраус,  во друштво на премиеротЕмил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров потпиша договор за изградба на новиот...

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар

пред една недела - Локално

ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите. – Договорот, скандалозен и бескруполозен, е преседан во...

Нашиот збор се исполнува

пред една недела - Вест

Се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар...

Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар и избега од камерите

пред 7 дена - Reporter.mk

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров го потпиша...

ЛДП бара поништување на „скандалозниот“ договор за изградба на нов клинички центар

пред 7 дена - Reporter.mk

Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба...

ЛДП: Договорот за новиот Клинички центар е скандалозен, носи поделба и беззаконие во државата

пред една недела - Макфакс

ЛДП посочува дека Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишале скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на...

Новиот клинички центар со современ хелиодром за транспорт на пациентите

пред една недела - Скопје Инфо

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската...

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар

пред една недела - ТВ Нова

ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите. – Договорот, скандалозен и бескруполозен, е преседан во...

Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

пред една недела - KARIERA.mk

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

ЛДП: Институциите да го поништат договорот за нов Клинички центар

пред една недела - МКД

Во кое својство Никола Тодоров потпишува милионски договори со поддршка на техничка Влада, која патем нема друга функција освен организирање избори, прашуба ЛДП. „Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил...

Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар

пред една недела - 24 вести

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров го потпиша...

Eксперти: Тодоров не смее да потпишува владини договори

пред една недела - Алсат-М

Техничката влада во заминување, потпиша договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје тежок 72 милиони евра. Церемонијата заврши за рекордно кратко што не беше случај при потпишување на вакви договори...

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар Мајка Тереза

пред една недела - Алфа

Италијанската ИНСО системи и домашните компании Гранит и Бетон имаат рок од 45 месеци да го завршат најголемиот проект во здравството досега. Вредноста на објектот е околу 72 милиони евра, пари од Банката...

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје

пред една недела - Вистина

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

ЛДП: Договорот за нов Клинички центар е нова линија на поделба и беззаконие во државата

пред една недела - A1on

„Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба...

ЛДП: Договорот за нов Клинички центар е нова линија на поделба и беззаконие

пред една недела - +Инфо

Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба...

СДСМ: Нов Клинички центар ќе изгради новата реформска Влада

пред една недела - Макфакс

Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар – изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре...

Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

пред една недела - Бркај работа

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

СДСМ најави ревизија на договорот за новиот клинички центар

пред една недела - МКД

Ќе има ревизија на работењето на Владата со технички овластувања во заминување. Меѓу другото, ќе бидат преиспитани и процедурите преку коишто во последен момент, пред трасферот на власта, Тодоров и соработниците...

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар

пред една недела - МТВ 1

Претставници на македонските компании „Гранит“ и „Бетон“ и на италијанската „Инсо системи“ со ресорниот министер Никола Тодоров ставија потпис на договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка...

Македонија ќе добие најмодерен Клинички центар

пред една недела - ТВ Нова

За скоро четири години Македонија треба да го добие најмодерниот клинички центар во Југоисточна Европа. Министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската...

Шилегов: Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов Клинички центар

пред една недела - 24 вести

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави  портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во заминување...

Шилегов: Владата со технички овластувања нема ингеренции да потпишува договори за изградба на нов Клинички центар

пред една недела - A1on

Ќе има ревизија на работењето на владата со технички овластувања во заминување и ќе бидат преиспитани процедурите кои што во последен момент пред трансферот на власта Тодоров и соработниците влегоа во...

Тодоров потпиша договор за нов клинички центар, СДСМ најави ревизија

пред една недела - Р.С. Европа

Нов клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада, постапката на изградба ќе се одвива на транспарентен начин, а ќе има ревизија на работењето на Владата со технички овластувања во заминување,...

Шилегов: Ќе ја испитаме изградбата на Клинички

пред една недела - Позитив

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во...

Новата влада ќе го преиспита договорот за нов клинички центар

пред една недела - Утрински

СДСМ најави дека целосно ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар веднаш штом ќе биде формирана новата влада. Ова го најави портпаролот на СДСМ Петре Шилегов веднаш откако министерот...

Владата во заминување потпиша договор за Клинички центар

пред една недела - Телма

Едвај четири минути и беа потребни на Владата во заминување да го потпише договорот со кој треба да започне изградбата на новиот Клинички Центар „Мајка Тереза“. По видео презентација за тоа како се замислува...

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар

пред една недела - +Инфо

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во...

Ставен потпис на Договорот за Клинички

пред една недела - Вест

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар

пред една недела - Локално

Новата реформска влада ќе го врати концептот на единствен универзитетски клинички центар, рече Шилегов. Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред...

Еве како ќе изгледа новиот клинички центар во Скопје

пред една недела - За Се

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската...

СЕ ОГЛАСИ НИКОЛА ГРУЕВСКИ НА ФЕЈСБУК - Еве што порача

пред 7 дена - Sky

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

Тодоров на заминување потпиша договор за новиот Клинички центар

пред една недела - Утрински

Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров денеска и официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар "Мајка Тереза" со фирмите изведувачи на работите "Гранит" и "Бетон"...

ЛДП: Институциите да го поништат договорот за новиот Клинички центар

пред една недела - Нова ТВ

Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба...

Потпишан договор за изградба на Клиничкиот центар во Скопје

пред една недела - МТВ 1

Вицепремиерот и министер за здравство, Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи, го потпишаа договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“...

Пратеникот и технички министер Тодоров потпиша договор за нов Клинички центар, до него седеше Груевски

пред една недела - A1on

Избраниот пратеник и техничкиот министер за здравство, Никола Тодоров потпиша договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, во вредност од 72 милиони евра. Договорот беше потпишан во свечената...

Шилегов: Техничката влада нема овластување да потпишува договори, ќе ја испитаме изградбата на Клинички

пред една недела - Фокус

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во...

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар

пред една недела - +Инфо

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во...

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар во Скопје

пред една недела - 24 вести

Додека течат преговорите за нов владин состав, техничката влада продолжува да турка проекти. Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров, денеска потпиша договор за изградба на новиот клинички...

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје, еве како ќе изгледа

пред една недела - Курир

Вредноста на договорот изнесува околу 72 милиони евра, а предвидува градежните работи да завршат во рок од 45 месеци од почетокот на градбата. -Вредноста на договорот изнесува околу 72 милиони евра. Договорот...

Техничкиот министер за здравство Тодоров потпиша договор за изградба на новиот клинички центар

пред една недела - МКД

Министерот за здравство во техничката влада и пратеник, Никола Тодоров, денеска го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

пред една недела - Дневник

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

пред една недела - Курир

-Вредноста на договорот изнесува околу 72 милиони евра. Договорот предвидува градежните работи да завршат во рок од 45 месеци по почетокот на градбата. Постојниот клинички центар „Мајка Тереза“ е најголемиот...

Потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар

пред една недела - Кајгана

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“...

Проект со најголемо значење за македонското здравство

пред една недела - Дневник

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

Потпишан договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“

пред една недела - Макфакс

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“...

Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

пред една недела - Денешен

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА ИЗГРАДБА: Новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ ќе биде готов за 4 години

пред една недела - Телеграф

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка...

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје, еве како ќе изгледа

пред една недела - Вистина

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската...

Тодоров потпиша договор вреден 72 милиони евра

пред една недела - еМАГАЗИН

Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Клиничкиот Центар во ново руво - еве како ќе изгледа

пред една недела - Прес 24

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Гранит, Бетон и ИНСО системи за 72 милиони евра ќе го градат новиот Клинички центар

пред една недела - +Инфо

Компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската ИНСО системи ќе го градат новиот клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје. Вредноста на договорот потпишан денеска меѓу компаниите и вицепремиерот и министер...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

пред една недела - Нетпрес

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

пред една недела - Канал 5

Вредноста на договорот изнесува околу 72 милиони евра, а предвидува градежните работи да завршат во рок од 45 месеци од почетокот на градбата. Тој истакна дека на проектирањето на новите објекти и инфраструктура...

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува реализацијата на најголемиот проект во македонското здравство

пред една недела - Алфа

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ е најголем здравствен комплекс во Република Македонија, на површина од 17 хектари, кој се состои од 32 независни субјекти со вкупен персонал од 3.400 медицински и административен...

Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

пред една недела - Вистина

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје

пред една недела - Курир

Тој истакна дека на проектирањето на новите објекти и инфраструктура на клиничкиот центар четири години интензивно работеа тимови  проекти од италијанска компанија во соработка со меѓународни консултантски...

Тодоров потпиша договор за изградба на Клинички

пред една недела - Денар

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“...

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар

пред една недела - Локално

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот  и официјално соопштија дека ќе го  потпишува...

Шилегов: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

пред една недела - Reporter.mk

Изјава за медиуми, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 19.05.2017 Почитувани граѓани, Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен...

Груевски: Новиот Клинички центар е проект со најголемо значење за македонското здравство

пред една недела - Нетпрес

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

По низа скандали, Тодоров во владата потпиша договор за изградба на Клинички центар

пред една недела - Фокус

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска во свечената сала на владата го потпиша договорот за изградба на нов Клинички центар во вредност од 72 милиони евра. На потпишувањето на договорот присуствуваа...

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското здравство

пред една недела - Курир

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ е најголем здравствен комплекс во Република Македонија, на површина од 17 хектари, кој се состои од 32 независни субјекти со вкупен персонал од 3.400 медицински и административен...

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар

пред една недела - Локално

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот  и официјално соопштија дека ќе го  потпишува...

Тодоров: Здравјето не препознава политичка, етничка или каква било припадност

пред една недела - Денешен

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје

пред една недела - Скопје Инфо

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје

пред една недела - Вистина

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското здравство

пред една недела - Вистина

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

Започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското здравство

пред една недела - Денешен

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

Груевски на Фејсбук: Стоиме на зборот, се реализира најголемиот проект во здравството

пред една недела - Прес 24

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

Новата влада ќе го преиспита договорот за Клинички

пред една недела - Нова ТВ

-Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави  портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање, откако денеска...

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар

пред една недела - 24 вести

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот  и официјално соопштија дека ќе го  потпишува...

Додека се крчка новата влада, старата потпишува договори за изградба на новиот Клинички центар

пред една недела - Фактор

И додека новиот мандатар ги склопува коцките за состав на новата Владата, старата потпишува нови договори. Според најавите денеска треба да биде потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар...

ШИЛЕГОВ: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

пред една недела - Sky

- Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар, изјави денеска Петре Шилегов, портпарол...

Погледнете како ќе изгледа новиот клинички центар во Скопје

пред една недела - Пулс 24

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

пред една недела - Курир

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат...

Ќе има и хелиодром: Погледнете како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

пред една недела - Република

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи, денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје, еве како ќе изгледа

пред една недела - Република

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската...

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

пред една недела - Вистина

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат...

Тодоров: Со изградба на новиот клинички центар ќе се постават нови стандарди за квалитет на здравството

пред една недела - Република

Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје. Вредноста на договорот изнесува...

Тодоров во последните денови од техничката влада го потпиша договорот за Клинички

пред една недела - Reporter.mk

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

За четири години Скопје ќе добие нов Клинички центар

пред една недела - Сител

Embedded video for За четири години Скопје ќе добие нов Клинички центар Потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје. Градежните активности треба да почнат летото....

Груевски: Започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското здравство

пред една недела - Пулс 24

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

Груевски: Она што го ветивме почнува да се реализира – потпишан договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

пред една недела - Република

-Низ овие клиники на годишно ниво минуваат повеќе од 800.000 луѓе, односно околу 2.200 луѓе дневно. Вкупната новопроектирана нето површина на оваа зграда изнесува 46.987 м2 корисен простор, 6.416,89 м2...

Eве како ќе изгледа новиот клинички центар Мајка Тереза

пред една недела - Вечер

Вредноста на договорот изнесува околу 72 милиони евра, а предвидува градежните работи да завршат во рок од 45 месеци од почетокот на градбата. Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка...

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

пред една недела - Пулс 24

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат...

Потпишан Договорот за изградба на Kлиничкиот центар – Ќе го градат Гранит, Бетон и италијанска фирма

пред една недела - Здравство 24

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското здравство

пред една недела - Слободна Македонија

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

Потпишан договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“

пред една недела - Sky

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

пред една недела - ТВ 21

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

пред една недела - Вечер

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза"...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

пред една недела - Слободна Македонија

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“...

Груевски: Се исполнува уште едно ветување- стартува изградбата на Клиничкиот центар „Мајка Тереза"

пред една недела - Вечер

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза" со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

ГРУЕВСКИ: Нашиот збор не е празно ветување, туку значи исполнување

пред една недела - Infomax

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички...

ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ПРИСУСТВУВА НА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОР ЗА ИЗГРАДБА НА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

пред една недела - Infomax

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат...

КЛИКНИ