Џулијан Асанж наскоро на слобода

Џулијан Асанж наскоро на слобода

Дневник | пред 10 месеци

Директорот на Јавното обвинителство на Шведска одлучи да се откаже од истрагата за силување против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж. Маријане Ни поднесе барање до Окружниот суд во Стокхолм да се...

Шведска ја прекина истрагата против Асанж

Шведска ја прекина истрагата против Асанж

Локално | пред 10 месеци

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на еквадорската амбасада во Лондон , откако...

Асанж Денешниот ден е важна победа како за мене така и за системот на ОН

Асанж: Денешниот ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН

Канал 5 | пред 10 месеци

Асанж, меѓутоа, подвлече дека неговата правна битка не е завршена. -Суштински војната допрва почнува, рече тој, цитиран од американските медиуми. Се надевам дека ќе има неизбежна истрага за тоа што се...

Асанж Денешниот ден е важна победа како за мене така и за системот на ОН

Асанж: Денешниот ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН

Локално | пред 10 месеци

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на еквадорската амбасада во Лондон , откако...

Асанж повеќе не го гони Шведска ќе биде ли слободен човек

Асанж повеќе не го гони Шведска, ќе биде ли слободен човек?

Позитив | пред 10 месеци

Основачот на Викиликс и еден од најозлогласените хакери Џулијан Асанж по долги години конечно е ослободен од истражните органи на Шведска кои водеа две постапки за наводно сексуална злоупотреба. – Овој ден...

Асанж Денешниот ден е важна победа како за мене така и за системот на ОН

Асанж: Денешниот ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН

A1on | пред 10 месеци

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на еквадорската амбасада во Лондон , откако...

Шведска ја прекинува истрагата за Асанж

Шведска ја прекинува истрагата за Асанж

Бриф | пред 10 месеци

Шведската обвинителка Маријане Ни на прес конференција соопшти дека се прекинува истрагата за наводно силување која се води против основачот на Викиликс Џулијан Асанж. Обвинителството ја прекинува истрагата...

Асанж Денешниот ден е важна победа како за мене така и за системот на ОН

Асанж: Денешниот ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН

ТВ Нова | пред 10 месеци

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на еквадорската амбасада во Лондон , откако...

Шведска ја прекина истрагата против Асанж

Шведска ја прекина истрагата против Асанж

Телма | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство соопшти дека ја прекинува истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. Шведските правосудни власти ја повлекоа и европска...

Асанж Денешниот ден е важна победа за мене и за ОН

Асанж: Денешниот ден е важна победа за мене и за ОН

+Инфо | пред 10 месеци

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на еквадорската амбасада во Лондон , откако...

Шведска нема да го гони основачот на Викиликс

Шведска нема да го гони основачот на Викиликс

Фактор | пред 10 месеци

Шведското обвинителство ја прекинува истрагата која траеше 7 години за наводно силување и која се водеше за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. За него има распишано потерница во Британија. Маријане...

Еквадор бара слободен премин за Асанж

Еквадор бара слободен премин за Асанж

Макфакс | пред 10 месеци

Владата на Еквадор побара од Велика Британија да му овозможи на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж безбеден премин за да добие азил во Јужна Америка. Претходно денеска, од британската полиција соопштија...

Еквадор од Велика Британија побара сигурен премин за Асанж

Еквадор од Велика Британија побара сигурен премин за Асанж

A1on | пред 10 месеци

Еквадорската Влада од Велика Британија побара на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, да му овозможи безбеден премин, за да може тој потоа да добие азил во Јужна Америка. Претходно денеска британската...

Асанж Денешниот ден е важна победа како за мене така и за системот на ОН

Асанж: Денешниот ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН

Алсат-М | пред 10 месеци

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на еквадорската амбасада во Лондон , откако...

Еквадор од Велика Британија побара сигурен премин за Асанж

Еквадор од Велика Британија побара сигурен премин за Асанж

ТВ Нова | пред 10 месеци

Еквадорската Влада од Велика Британија побара на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, да му овозможи безбеден премин, за да може тој потоа да добие азил во Јужна Америка. Претходно денеска британската...

Адвокатот на Асанж Стопирањето на истрагата е крај на кошмарот

Адвокатот на Асанж: Стопирањето на истрагата е крај на кошмарот

A1on | пред 10 месеци

Адвокатот на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, Кристоф Маршан денеска ја поздрави одлуката на шведското Јавно обвинителство за прекин на седумгодишната истрага против неговиот клиент, нагласувајќи...

Асанж Ниту заборавам ниту простувам

Асанж: Ниту заборавам, ниту простувам

Макфакс | пред 10 месеци

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж истакна дека нема „ниту да заборави, ниту ќе прости“ тоа што бил заробен седум години. „Заробен седум години, додека моите деца растат и додека се клевети моето име“...

Асанж Денешниот ден е важна победа како за мене така и за системот на ОН

Асанж: Денешниот ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН

Сител | пред 10 месеци

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на еквадорската амбасада во Лондон , откако...

Адвокат на Асанж Стопирањето на истрагата е крај на кошмарот

Адвокат на Асанж: Стопирањето на истрагата е крај на кошмарот

+Инфо | пред 10 месеци

Адвокатот на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, Кристоф Маршан денеска ја поздрави одлуката на шведското Јавно обвинителство за прекин на седумгодишната истрага против неговиот клиент, нагласувајќи...

Асанж Денешниот ден е важна победа како за мене така и за системот на ОН

Асанж: Денешниот ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на еквадорската амбасада во Лондон , откако...

Шведска ја прекина истрагата за Асанж

Шведска ја прекина истрагата за Асанж

Р.С. Европа | пред 10 месеци

Шведското обвинителство соопшти дека ја прекинува седумгодишната истрага за наводно силување која се водеше за основачот на Викиликс Џулијан Асанж. За него се уште има распишано потерница во Британија....

Адвокатот на Асанж: Стопирањето на истрагата е крај на кошмарот

Нетпрес | пред 10 месеци

Адвокатот на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, Кристоф Маршан денеска ја поздрави одлуката на шведското Јавно обвинителство за прекин на седумгодишната истрага против неговиот клиент, нагласувајќи...

Шведска се откажа од истрагата против Асанж

Шведска се откажа од истрагата против Асанж

Локално | пред 10 месеци

Директорот на шведското јавно обвинителство одлучи да се откаже од истрагата за случаите за наводно силување за кое беше осомничен директорот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, јавува „Би-би-си“. Одлуката доаѓа...

Еквадор од Велика Британија побара сигурен премин за Асанж

Еквадор од Велика Британија побара сигурен премин за Асанж

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Еквадорската Влада од Велика Британија побара на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, да му овозможи безбеден премин, за да може тој потоа да добие азил во Јужна  Америка. Претходно денеска британската...

По 7 години Шведска се откажа од истрага против Асанж

По 7 години Шведска се откажа од истрага против Асанж

Канал 5 | пред 10 месеци

Шведската директорка на јавното обвинителство, Мариан Ни испратила барање до судот во Стокхолм да се повлече налогот за апсење на 45-годишниот Асанж. Тој беше обвинет дека силувал две Швеѓанки,  што Асанж...

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

A1on | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. – Јавниот обвинител на Шведска...

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

МТВ 1 | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. Јавниот обвинител на Шведска...

КРАЈ НА СЕДУМГОДИШНАТА БОРБА Шведска ја запре истрагата против Џулијан Асанж

КРАЈ НА СЕДУМГОДИШНАТА БОРБА: Шведска ја запре истрагата против Џулијан Асанж

Телеграф | пред 10 месеци

Шведското јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. „Јавниот обвинител на Шведска,...

Шведска се откажува од истрагата за Асанж

Шведска се откажува од истрагата за Асанж?

Кајгана | пред 10 месеци

Шведска наскоро би можела да го повлече налогот за апсење на Џулијан Асанж, основачот на Викиликс, кој во оваа земја се сомничи за силување. Имено, директорката на Јавното обвинителство на Шведска изјавила...

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

ТВ Нова | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. – Јавниот обвинител на Шведска...

Шведска се откажува од истрагата за Асанж

Шведска се откажува од истрагата за Асанж

Макфакс | пред 10 месеци

Шведска наскоро би можела да го повлече налогот за апсење на Џулијан Асанж, основачот на Викиликс, кој во оваа земја се сомничи за силување. Имено, директорката на Јавното обвинителство на Шведска во петокот...

Шведска се откажува од Асанж Британците Ако излезе го апсиме

Шведска се откажува од Асанж; Британците: Ако излезе, го апсиме

МКД | пред 10 месеци

Шведското обвинителство одлучи да ја прекине постапката против Џулијан Асанж, основачот на Викиликс, поради обвинението за наводно силување и го повлече налогот за неговото апсење. Меѓутоа, британската...

 ВO ЖИВО ЌЕ ГО УАПСИМЕ АСАНЖ ШТОМ ЌЕ ИЗЛЕЗЕ  Падна првата закана за Викиликс

(ВO ЖИВО) ЌЕ ГО УАПСИМЕ АСАНЖ ШТОМ ЌЕ ИЗЛЕЗЕ – Падна првата закана за Викиликс

Reporter.mk | пред 10 месеци

Првата закана стигна на сметка на Џулијан Асанж, основачот на Викиликс, откако низ светот одекна информација дека Шведска се откажала од истрагата за силување против него. Британската полиција потврди...

Шведското обвинителство ја запре истрагата против Асанж

Нетпрес | пред 10 месеци

Шведските обвинител објавија во петокот дека е се откажат од истрагата по обвинувањата за силување против Австралиецот Цулијан Асанж со што завршува седумгодишната правна сага против основачот на разобличувачкиот...

Шведска ја прекинува истрагата против Асанж

Шведска ја прекинува истрагата против Асанж

DW | пред 10 месеци

Пред пет години Асанж побегна од шведското судство во еквадорската амбасада во Лондон. Причина беше налогот за негово апсење под обвинение за силување. Шведското обвинителство сега ја прекинува постапката....

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

+Инфо | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. - Јавниот обвинител на Шведска...

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Курир | пред 10 месеци

– Јавниот обвинител на Шведска Марјан Њу реши да ја прекине истрагата против Џулијан Асанж за тврдењата за силување, се наведува во соопштението на Обинителството. Со ова најверојатно се става крај на...

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Алсат-М | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. – Јавниот обвинител на Шведска...

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Денешен | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. – Јавниот обвинител на Шведска...

Адвокатот на Асанж Стопирањето на истрагата е крај на кошмарот

Адвокатот на Асанж: Стопирањето на истрагата е крај на кошмарот

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Адвокатот на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, Кристоф Маршан денеска ја поздрави одлуката на шведското Јавно обвинителство за прекин на седумгодишната истрага против неговиот клиент, нагласувајќи...

Шведска ја прекина истрагата за Асанж

Шведска ја прекина истрагата за Асанж

Нова ТВ | пред 10 месеци

По речиси седум години, шведското Обвинителство се откажа од прелиминарната истрага за наводно силување за што е обвинет основачот на Викиликс Џулијан Асанж. Сепак истрагата може да биде повторно отворена...

Шведските обвинители пред одлука за кревање или отфрлане на идејата за европска потерница против Џулијан Асанж

Шведските обвинители пред одлука за кревање или отфрлане на идејата за европска потерница против Џулијан Асанж

Локално | пред 10 месеци

Во петок шведските обвинители, ќе објават дали поради истражните обвиненија за силување против основачот на “Викиликс”, ќе биде покрената европска потерница против него, потсетува весникот The Local. Асанж...

Адвокатот на Асанж Стопирањето на истрагата е крај на кошмарот

Адвокатот на Асанж: Стопирањето на истрагата е крај на кошмарот

Сител | пред 10 месеци

Адвокатот на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, Кристоф Маршан денеска ја поздрави одлуката на шведското Јавно обвинителство за прекин на седумгодишната истрага против неговиот клиент, нагласувајќи...

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Сител | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. - Јавниот обвинител на Шведска...

Асанж конечно ослободен Шведска го повлече обвинението но Британија им го ветила на САД

Асанж конечно ослободен? Шведска го повлече обвинението, но Британија им го ветила на САД

Република | пред 10 месеци

Шведското jавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. BREAKING: Sweden has dropped...

Шведското обвинителство се откажа од истрагата за Асанж

Шведското обвинителство се откажа од истрагата за Асанж

еМАГАЗИН | пред 10 месеци

Директорот на шведското јавно обвинителство одлучи да се откаже од истрагата за случаите за наводно силување за кое беше осомничен директорот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, јавува „Би-би-си“. Одлуката доаѓа...

Шведска го повлече обвинението против Џулијан Асанж

Шведска го повлече обвинението против Џулијан Асанж

Радио МОФ | пред 10 месеци

Шведската директорка на јавното обвинителство, Мариан Ни одлучила да се откаже од истрагата за силување против Џулијан Асанж , јави ББЦ. Директорката Ни испратила барање до Судот во Стокхолм да се повлече...

Шведска се откажува од истрагата за Асанж

Шведска се откажува од истрагата за Асанж

Sky | пред 10 месеци

Шведска наскоро би можела да го повлече налогот за апсење на Џулијан Асанж, основачот на Викиликс, кој во оваа земја се сомничи за силување. Имено, директорката на Јавното обвинителство на Шведска во петокот...

Обвинителството ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Обвинителството ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Вечер | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс", Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување Шведското Јавно обвинителство...

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Шведското Обвинителство ја прекина истрагата против Џулијан Асанж

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Шведското Јавно обвинителство денеска соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување. – Јавниот обвинител на Шведска...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност