Трамп ќе и продаде на Саудиска Арабија воена опрема од 110 милијарди долари

пред 7 дена - Макфакс

Американски официјални лица велат дека администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, планира да објави  продажба на модерна воена опрема од 110 милијарди долари и обука на војници во Саудиска...

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

пред една недела - A1on

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата куќа, цитиран од американските медиуми. Иванка,...

Иванка Трамп ќе го придружува Доналд Трамп на неговата прва турнеја во странство

пред една недела - Алфа

Иванка, како висок советник на претседателот, ќе го придружува нејзиниот татко во шест од неговата деветдневна турнеја, што почнува денеска. Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп...

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

пред една недела - ТВ Нова

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата куќа, цитиран од американските медиуми. Иванка,...

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

пред една недела - Сител

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата куќа, цитиран од американските медиуми. Иванка,...

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

пред една недела - Слободна Македонија

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата куќа, цитиран од американските медиуми. Иванка,...

КЛИКНИ