Соколи во четвртиот финален меч ќе му биде домаќин на МЗТ

Дневник | пред 10 месеци

Финалната серија во кошаркарскиот плејоф на Македонија продолжува утревечер (20 ч) во салата „Борис Трајковски“ каде што Kарпош Соколи ќе му биде домаќин на МЗТ Скопје Аеродром во четвртиот натпревар од...

МЗТ го доби третиот меч води против Карпош 2 1

МЗТ го доби третиот меч, води против Карпош 2-1

Макфакс | пред 10 месеци

Кошаркарите на МЗТ го добија третиот меч од финалната серија во домашното првенство против Карпош Соколи 86:80 (21-16; 23-18; 19-20; 23-26) и поведоа со 2-1 во серијата. На МЗТ му е потребна уште една...

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2 1 во финалето од плеј офот

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

Канал 5 | пред 10 месеци

Во првиот дел од натпреварот шампионот имаше водство кое на полувремето изнесуваше  10 поени (44:34). На почетокот на последниот период МЗТ Скопје водеше со 70:54, сепак Карпош Соколи со многу подобра...

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2 1 во финалето од плеј офот

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

+Инфо | пред 10 месеци

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето на плеј офот откако вечерва во натпреварот број 3 на домашен терен го совладаа тимот на Карпош Соколи со 86:80 (21:16; 23:18; 19:20 и 23:26). Во...

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2 1 во финалето од плеј офот

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

A1on | пред 10 месеци

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето на плеј офот откако вечерва во натпреварот број 3 на домашен терен го совладаа тимот на Карпош Соколи со 86:80 (21:16; 23:18; 19:20 и 23:26). Во...

ДОМАШНИОТ ТЕРЕН Е ПРЕДНОСТ МЗТ Скопје со нов триумф во Јане Сандански

ДОМАШНИОТ ТЕРЕН Е ПРЕДНОСТ: МЗТ Скопје со нов триумф во „Јане Сандански“

Телеграф | пред 10 месеци

Екипата на МЗТ Скопје со 86:80 се избори за втора победа против Карпош Соколи и на тој начин дојде до предност од 2:1 во финалната серија така што сега е потребен уште еден триумф за да се дојде до нова...

МЗТ Скопје води во плеј оф серијата против Карпош Соколи

МЗТ Скопје води во плеј-оф серијата против Карпош Соколи

Спорт Клуб | пред 10 месеци

МЗТ Скопје вечерва оствари триумф против Карпош Соколи во финалната серија (86:80), и обезбеди водство од 2:1 по првите три меча. Аеродромци сега се наоѓаат на една победа од одбрана на титулата, но сигурно...

МЗТ на победа од одбрана на круната во Македонија

МЗТ на победа од одбрана на круната во Македонија

Македонски Спорт | пред 10 месеци

Тимот од Аеродром повторно ја искористи предноста на домашен терен и го победи Карпош Соколи со 86:80 Уште една победа им преостанува на кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром до одбраната на титулата во првата...

МЗТ ги врати соколите во живот но сепак поведе со 2 1 во финалето

МЗТ ги врати „соколите“ во живот, но сепак поведе со 2:1 во финалето

Дерби | пред 10 месеци

МЗТ Скопје Аеродром ја врати предноста во финалната серија со вечерашната победа која ја оствари на домашен терен против екипата на Карпош Соколи, триумф кој тимот на Анте Назор самиот си го закомпликува...

МЗТ си играше со оган ама на крај ги изгоре соколите 86 80

МЗТ си играше со оган, ама на крај ги ’изгоре’ соколите (86-80)

Екипа | пред 10 месеци

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј. „Металците“ имаат водство од 2-1 во победи,...

Победа која значи половина титула

Победа која значи половина титула

Македонски Спорт | пред 10 месеци

Третиот натпревар помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Карпош соколи може, но и не мора да биде пресуден околу освојувањето на шампионската титула во македонското првенство Сепак, тимот што ќе победи вечерва и...

МЗТ не дозволи изненадување уште еден чекор до шестата титула во низа

МЗТ не дозволи изненадување, уште еден чекор до шестата титула во низа

Република | пред 10 месеци

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј. „Металците“ имаат водство од 2-1 во победи,...

МЗТ против Карпош Соколи вечерва брка водство во финалето од плеј офот

МЗТ против Карпош Соколи вечерва брка водство во финалето од плеј-офот

Спорт Клуб | пред 10 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва ќе го пречекаат тимот на Карпош Соколи (19:00 часот) во третиот меч од финалето во плеј-офот, во обид да дојдат до ново водство односно да дојдат на чекор од освојувањето...

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

Вечер | пред 10 месеци

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје, поведе со 2:1 во финалната серија во кошаркарската Суперлига, откако во СЦ „Јане Сандански“ го совлада тимот на Карпош соколи со 86:80 „Металците“ сега се на...

 Металците го направија и вториот чекор

„Металците" го направија и вториот чекор

Sportmedia | пред 10 месеци

И по втор пат во серијата, шампионот го одбрани домашниот терен. Уште еднаш пред својата публика во „Јане Сандански" беа подобри од Карпош Соколи. Сега со резултат (86:80), доволен да го вратат водството...

Шампионот не дозволи брејк  МЗТ го врати водството против К Соколи

Шампионот не дозволи „брејк“, МЗТ го врати водството против К.Соколи

Гол | пред 10 месеци

Екипата на МЗТ Скопје со триумф во третиот натпревар над Карпош Соколи (86-80) го врати водството од 2-1 во финалната серија и веќе в недела ќе има прва шанса да дојде до одбрана на шампионскиот трон во...

Можат ли соколите да го освојат и Аеродром

Можат ли „соколите“ да го освојат и Аеродром?

Екипа | пред 10 месеци

МЗТ Скопје и Карпош соколи вечерва во 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе ја почнат битката во третиот финален меч од кошаркарскиот плејоф на Македонија. По првите две средби резултатот гласи 1-1, но на...

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

+Инфо | пред 10 месеци

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула. Двата тима на претходните дуели ја искористија предноста на...

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

A1on | пред 10 месеци

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула. Двата тима на претходните дуели ја искористија предноста на...

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Курир | пред 10 месеци

Во таборите на двата тима најавуваат внимателност во пресрет на вечерашниот дуел, со респект за противникот. Тренерите Анте Назор (МЗТ Скопје) и Драган Николиќ (Карпош Соколи) најавуваат голема борба....

МЗТ Скопје и Карпош Соколи за водство од 2 1

МЗТ Скопје и Карпош Соколи за водство од 2:1

Алфа | пред 10 месеци

Вечерва од 19 часот се игра третиот натпревар од финалната серија во разигрувањето за шампионската титула во кошаркарското првенство на Македонија. МЗТ Скопје и Карпош Соколи во досегашниот тек од финалето имаат...

Kарпош соколи се враќа во Јане Сандански да направи брејк

Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк

Дневник | пред 10 месеци

МЗТ Скопје Аеродром и Kарпош соколи вечерва (19 ч) во салата „Јане Сандански“ го играат третиот меч од финалната серија за шампион во кошаркарското првенство на Македонија. Моментниот резултат е 1-1 во...

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3  от натпревар од финалната серија

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3 – от натпревар од финалната серија

ТВ Нова | пред 10 месеци

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија вечерва МЗТ Скопје Аеродром ќе го пречека Карпош Соколи во рамки на 3 – от дуел од финалната серија. По првите два натпревара резултатот е нерешен 1-1 откако и...

Николиќ Прогнози во вакви пресметки се неблагодарни Назор Победата е наш императив

Николиќ: Прогнози во вакви пресметки се неблагодарни. Назор: Победата е наш императив

Sportmedia | пред 10 месеци

Вечерва (19 часот) во СЦ „Јане Сандански“ се игра третата финална пресметка меѓу МЗТ Скопје и Карпош Соколи. Победникот на овој дуел ќе се најде на чекор до титулата. По триумфот над МЗТ Скопје, Карпош...

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3  от натпревар од финалната серија

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3 – от натпревар од финалната серија

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија вечерва МЗТ Скопје Аеродром ќе го пречека Карпош Соколи во рамки на 3 – от дуел од финалната серија. По првите два натпревара резултатот е нерешен 1-1 откако и...

Kарпош соколи се враќа во Јане Сандански да направи брејк

Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк

Дневник | пред 10 месеци

МЗТ Скопје Аеродром и Kарпош соколи вечерва (19 ч) во салата „Јане Сандански“ го играат третиот меч од финалната серија за шампион во кошаркарското првенство на Македонија. Моментниот резултат е 1-1 во...

МЗТ се извинува Слободен влез за сите фанови на третиот меч против Карпош Соколи

МЗТ се извинува: Слободен влез за сите фанови на третиот меч против Карпош Соколи!

Спорт365 | пред 10 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и воедно бранители на титулата утревечер (19. мај) ќе го одиграат третиот натпревар од плејоф-финалето со Карпош Соколи (19 часот), во обид да дојдат до 2-1 во серијата...

Николиќ Не ми се напушта Скопје сакам да играме мајсторка

Николиќ: Не ми се напушта Скопје, сакам да играме мајсторка

Дневник | пред 10 месеци

Во вториот натпревар од финалната серија во рамките на кошаркарскиот плејоф за добивање на новиот првак на Македонија, Kарпош Соколи го совлада актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром со 104-93 и со тоа...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

+Инфо | пред 10 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

Курир | пред 10 месеци

– Управата на клубот реши да ги отвори вратите и да овозможи слободен влез за сите што сакаат да го проследат овој дуел и да им помогнат на своите миленици. Овој потег, воедно е и своевидно извинување...

МЗТ Скопје со бесплатен влез бара помош од навивачите за мечот против Карпош Соколи

МЗТ Скопје со бесплатен влез бара помош од навивачите за мечот против Карпош Соколи

МКД | пред 10 месеци

Утре со почеток од 19 часот МЗТ Скопје го игра третиот натпревар од финалната серија против Карпош Соколи, а раководството на клубот одлучи да не се плаќа билет за овој меч. Клубот со бесплатен влез сака...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

ТВ Нова | пред 10 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот...

Слободен влез МЗТ бара помош од навивачите во битката со соколите

Слободен влез: МЗТ бара помош од навивачите во битката со „соколите“

Дерби | пред 10 месеци

МЗТ Скопје потфрли сезонава во АБА лигата, не го освои Купот на Македонија и за да се спаси сезонава мора да се одбрани пехарот во домашниот пампионат, но тоа воопшто нема да биде лесно зошто на другата...

Бесплатен влез МЗТ бара помош од навивачите за триумф над Карпош соколи

Бесплатен влез: МЗТ бара помош од навивачите за триумф над Карпош соколи

Екипа | пред 10 месеци

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот), да биде бесплатен, се со цел избраниците на Анте Назор да добијат што поголема поддршка...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

Денешен | пред 10 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот...

МЗТ Скопје ги отвора вратите за навивачите помошта е повеќе од потребна

МЗТ Скопје ги отвора вратите за навивачите, помошта е повеќе од потребна

Република | пред 10 месеци

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот) да биде бесплатен со цел избраниците на Анте Назор да добијат што поголема поддршка...

МЗТ АПЕЛИРА ДО НАВИВАЧИТЕ Дојдете и помогнете ни пак да ги победиме соколите

МЗТ АПЕЛИРА ДО НАВИВАЧИТЕ: Дојдете и помогнете ни пак да ги победиме „соколите“

Sportmedia | пред 10 месеци

„Навивачите и симпатизерите секогаш биле шести играч на МЗТ Скопје Аеродром, поради што избраниците на тренерот Анте Назор ги повикуваат сите оние на кои сино-белата боја им е во срцето да дојдат и да...

МЗТ Скопје бара поддршка од навивачите за утрешниот меч против соколите влезот слободен

МЗТ Скопје бара поддршка од навивачите, за утрешниот меч против „соколите“ влезот слободен

Гол | пред 10 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје утревечер на свој терен ќе го одиграат третиот натпревар од плејоф-финалето со Карпош Соколи и ќе имаат шанса да дојдат до водство од 2-1 во серијата што се игра до три победи....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност