Напаѓачот од Тајмс сквер слушал гласови и бил под дејство на дрога

Напаѓачот од Тајмс сквер слушал гласови и бил под дејство на дрога

Дневник | пред 10 месеци

Човекот кој завчера со автомобил влета во група пешаци на плоштадот Тајмс сквер во центарот на Њујорк, при што уби еден тинејџер и повреди 22 лица, рекол дека слуша гласови, соопштија извори од службите...

Возачот од Њујорк обвинет за убиство

Возачот од Њујорк обвинет за убиство

Вест | пред 10 месеци

Обивение за убиство доби младиот возач откако вчера со неговиот автомобил удри во група пешаци на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“. Тој усмрти осумнаесетгодишна девојка, а повреди...

Возачот што вчера прегази пешаци на Тајмс сквер обвинет за убиство

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

A1on | пред 10 месеци

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки...

ЊУЈОРК Возачот што вчера прегази пешаци на Тајмс сквер обвинет за убиство ФОТОВИДЕО

ЊУЈОРК: Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство (ФОТОВИДЕО)

Телеграф | пред 10 месеци

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфреквентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки...

Возачот што вчера прегази пешаци на Тајмс сквер обвинет за убиство

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Алфа | пред 10 месеци

Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката полиција. Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки...

Возачот што вчера прегази пешаци на Тајмс сквер обвинет за убиство

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

ТВ Нова | пред 10 месеци

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки...

Возачот што вчера прегази пешаци на Тајмс сквер обвинет за убиство

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

+Инфо | пред 10 месеци

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки...

Возачот кој вчера прегази пешаци на Тајмс сквер обвинет за убиство

Возачот кој вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Курир | пред 10 месеци

Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката полиција. Според американските медиуми, против 26-годишниот Ричард Рохас од Бронкс има и обвинение од пет точки за убиство,...

Возачот кој изгази 23 лица на Тајмс Сквер страдал од психичко растрјоство

Возачот кој изгази 23 лица на Тајмс Сквер страдал од психичко растрјоство

Таратур | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот Тајмс Сквер во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени. Напаѓачот...

Возачот кој вчера прегази пешаци на Тајмс сквер обвинет за убиство

Возачот кој вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Прес 24 | пред 10 месеци

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешаци на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки...

Возачот што вчера прегази пешаци на Тајмс сквер обвинет за убиство

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Алсат-М | пред 10 месеци

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки...

Се појавија првите снимки од несреќата на Тајмс Сквер

Се појавија првите снимки од несреќата на Тајмс Сквер

За Се | пред 10 месеци

Вчера во Њу Јорк на популарниот Тајмс Сквер загина едно лице а дваесетмина се повредени откако возач влета на пешачката патека и со голема брзина удри во луѓето кои се движеа по неа. Според првичните информации,...

Возачот што прегази пешаци на Тајмс сквер обвинет за убиство

Возачот што прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки...

Возачот од незгодата на Тајмс Сквер слуша гласови

Возачот од незгодата на Тајмс Сквер „слуша гласови“

Кајгана | пред 10 месеци

Мажот кој вчера со автомобил со голема брзина налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, тврди дека „слуша гласови“, соопшти еден полициски претставник. Полицијата го уапси 26 годишниот...

Мажот што налета на пешаци на Тајмс Сквер тврди дека слуша гласови

Мажот што налета на пешаци на Тајмс Сквер тврди дека „слуша гласови“

Макфакс | пред 10 месеци

Мажот што во четвртокот со автомобил со голема брзина налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, тврди дека „слуша гласови“, соопшти во петок еден полициски претставник. Полицијата го уапси...

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Алфа | пред 10 месеци

Рохас првично навел дека слуша гласови и оти очекува дека ќе умре. Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк...

Возачот кој вчера прегази пешаци обвинет за убиство

Возачот кој вчера прегази пешаци обвинет за убиство

Сител | пред 10 месеци

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешаци на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки...

Возачот од незгодата на Тајмс Сквер слуша гласови

Возачот од незгодата на Тајмс Сквер „слуша гласови“

Прес 24 | пред 10 месеци

Мажот кој вчера со автомобил со голема брзина налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, тврди дека „слуша гласови“, соопшти еден полициски претставник. Полицијата го уапси 26 годишниот...

НЕКОЛКУ МИНУТИ ПРЕД СМРТТА Прегазената девојка на Тајм сквер го снимила местото каде што беше убиена

НЕКОЛКУ МИНУТИ ПРЕД СМРТТА: Прегазената девојка на Тајм сквер го снимила местото каде што беше убиена

Телеграф | пред 10 месеци

Со брзина од околу сто километри на час, 26-годишниот Ричард Рохас влета во луѓе на Тајм сквер во Њујорк и на самото место ја усмрти 18-годишната Алиса Елсман, која како турист се фотографирала на едно...

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

MK News | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

Напаѓачот од Тајм Сквер слушал гласови при инцидентот

Напаѓачот од Тајм Сквер „слушал гласови“ при инцидентот

МТВ 1 | пред 10 месеци

26-годишниот Ричард Рохас, кој изврши напад со возило на њујоршкиот Тајм Сквер при што усмрти едно, а повреди 22 лица, изјавил дека слушал гласови пред инцидентот. Поранешниот маринец, кој бил апсен и...

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

24 вести | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

Возачот од Тајмс Сквер е психички болен

Возачот од Тајмс Сквер е психички болен

Вест | пред 10 месеци

Ричард Рохас, 26 годишниот Американец кој вчера усмрти девојка на Тајмс Сквер, боледувал од психичко растројство, објавуваат тамошните медиуми. Њујоршката полиција го уапсиведнаш откако влета со неговиот...

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

ТВ Нова | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА ТЕРОРИЗАМ Напаѓачот од Њујорк кој уби едно лице е психички нестабилна личност

НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА ТЕРОРИЗАМ: Напаѓачот од Њујорк кој уби едно лице е психички нестабилна личност

Телеграф | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со автомобил во група пешаци на плоштадот Тајмс сквер во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица беа повредени. Напаѓачот...

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

A1on | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

+Инфо | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Курир | пред 10 месеци

Напаѓачот е 26-годишниот Ричард Рохас од Бронкс, кој за време на сослушувањето изнел бројни вознемирувачки факти. Рохас првично навел дека слуша гласови и оти очекува дека ќе умре. По апсењето тој е однесен...

Њујоршка полиција Инцидентот на Тајмс сквер не е терористички напад

Њујоршка полиција: Инцидентот на Тајмс сквер не е терористички напад

Канал 5 | пред 10 месеци

Рохас, кој е жител на Њујорк, е поранешен американски војник. Тој имал и судско досие и според полицијата, за време на инцидент најверојатно бил под дејство на алкохол. На Тајмс сквер дневно минуваат стотици...

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Денешен | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Идивиди | пред 10 месеци

Њујорк, 19 мај 2017 (МИА) - Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а...

Мажот што налета на пешаци на Тајмс Сквер тврди дека слуша гласови

Мажот што налета на пешаци на Тајмс Сквер тврди дека „слуша гласови“

Sky | пред 10 месеци

Мажот што во четвртокот со автомобил со голема брзина налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, тврди дека „слуша гласови“, соопшти во петок еден полициски претставник. Полицијата го уапси...

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Пулс 24 | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Република | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Сител | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени....

Њујорк Со автомобил влетал во толпа на Тајмс сквер најмалку една жртва ФОТО ВИДЕО

Њујорк: Со автомобил влетал во толпа на Тајмс сквер, најмалку една жртва (ФОТО+ВИДЕО)

МКД | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина а 19 се повредени откако автомобил во полна брзина влета во пешачката зона на Тајмс сквер, пренесува Ројтерс. Станува збор за локација која дневно ја минуваат стотици илјади пешаци,...

Тежок инцидент во срцето на Њујорк едно лице загина

Тежок инцидент во срцето на Њујорк, едно лице загина

24 вести | пред 10 месеци

Едно лице загина а повеќе од 20 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс сквер“ во центарот на Њујорк. Полицијата ги отфрли сите...

Откриен идентитетот на возачот што со автомобил налета на пешаци на Тајмс Сквер

Откриен идентитетот на возачот што со автомобил налета на пешаци на Тајмс Сквер

Актуелно24 | пред 10 месеци

Американската полиција го идентификуваше возачот кој во четврток околу пладне по локално време налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, а над 20 беа повредени. Станува збор за Ричард...

Откриен идентитетот на возачот кој прегази пешаци во Њујорк

Откриен идентитетот на возачот кој прегази пешаци во Њујорк

Кајгана | пред 10 месеци

Американската полиција го идентификуваше возачот кој околу пладне по локално време налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, а над 20 беа повредени. Станува збор за Ричард Рохас, на возраст...

Автомобил влета меѓу пешаци на Тајмс Сквер еден загинат

Автомобил влета меѓу пешаци на Тајмс Сквер, еден загинат

Актуелно24 | пред 10 месеци

Автомобил движејќи се со голема брзина во четврток напладне по локално време влета меѓу пешаци на Тајмс Скевр во Њујорк, при што едно лице загина, а најмалку 12 се повредени. A vehicle that struck pedestrians...

Откриен идентитетот на возачот што со автомобил налета на пешаци на Тајмс Сквер

Откриен идентитетот на возачот што со автомобил налета на пешаци на Тајмс Сквер

Макфакс | пред 10 месеци

Американската полиција го идентификуваше возачот кој во четврток околу пладне по локално време налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, а над 20 беа повредени. Станува збор за Ричард...

Расте бројот на настрадани во нападот во Њујорк

Расте бројот на настрадани во нападот во Њујорк

За Се | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 20 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на настанот,...

 ВИДЕО ФОТО Војник со автомобил уби жена и повреди 23 лица на Тајмс Сквер

(ВИДЕО+ФОТО) Војник со автомобил уби жена и повреди 23 лица на Тајмс Сквер

Локално | пред 10 месеци

Една жена загина а 23 лица се повредени во денешниот крвав инцидент на Тајмс Сквер, во срцето на Њујорк, кога автомобил „хонда акорд“ косеше пешаци на тротоар во време на паузата за ручек. Со автомобилот...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

A1on | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

ЕВЕ КАКО Е УАПСЕН Кој е напаѓачот од Њујорк

ЕВЕ КАКО Е УАПСЕН: Кој е напаѓачот од Њујорк?

Фактор | пред 10 месеци

Возачот кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк прегази едно лице и повреди 20 други, кога со возило удри во толпа  е идентификуван како Ричард Рохас. Тој е  на возраст од 26 години, објавија...

БИЛ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

БИЛ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ: Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Телеграф | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, откако со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

+Инфо | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Поранешен војник кој бил пијан Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Поранешен војник кој бил пијан: Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Курир | пред 10 месеци

Рохас, кој е жител на Њујорк, е поранешен американски војник. Тој имал и судско досие и според полицијата, за време на денешниот инцидент најверојатно бил под дејство на алкохол. Тагови: Њујорк возач

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

ТВ Нова | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Идентификувано лицето кое денес прегази 23 лице на Тајмс Сквер во Њујорк

Идентификувано лицето кое денес прегази 23 лице на Тајмс Сквер во Њујорк

Таратур | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот Тајмс Сквер во Њујорк усмрти едно лице и повреди 22 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст...

Автомобил влета меѓу пешаци на Тајмс Сквер еден загинат

Автомобил влета меѓу пешаци на Тајмс Сквер, еден загинат

Кајгана | пред 10 месеци

Автомобил движејќи се со голема брзина во четврток напладне по локално време влета меѓу пешаци на Тајмс Скевр во Њујорк, при што едно лице загина, а најмалку 12 се повредени. Како што јавуваат американските...

УЖАС ВО ЊУЈОРК Едно лице мртво 12 повредени на Тајмс Сквер

УЖАС ВО ЊУЈОРК: Едно лице мртво, 12 повредени на Тајмс Сквер

Вест | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 10 се повредени откако возило влета во толпа на луѓе на Тајмс Сквер во Њујорк, јавува Би-Би-Си. Возачот на автомобилот бил приведен од полицијата. Како што јавува Ројтерс,...

Автомобил соборувал пешаци на Тајмс Сквер во Њујорк едно лице загина 12 се повредени

Автомобил соборувал пешаци на Тајмс Сквер во Њујорк, едно лице загина, 12 се повредени

Локално | пред 10 месеци

Најмалку една жртва и 12 повредени луѓе е резултатот од инцидент во срцето на Њујорк, Тајмс Сквер, кога автомобил удри во група пешаци. Автомобил „Хонда Акорд“ движејќи се со голема брзина преминал на...

Откриен идентитетот на возачот кој влета во толпа пешаци на улица

Откриен идентитетот на возачот кој влета во толпа пешаци на улица

Прес 24 | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Се слушаат сирени во Њујорк Автомобил влета во толпа луѓе еден загинат

Се слушаат сирени во Њујорк: Автомобил влета во толпа луѓе, еден загинат

Прес 24 | пред 10 месеци

Нов терористички напад го потресе светот. Автомобил со огромна брзина се забил во толпа луѓе на Тајм Сквер во Њујорк. Според податоците од светските медиуми, повредени се десетина лица, а има една жртва....

Откриен идентитетот на возачот кој гвлета во толпа пешаци на улица

Откриен идентитетот на возачот кој гвлета во толпа пешаци на улица

Прес 24 | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

MK News | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Расте бројот на настрадани во нападот во Њујорк

Расте бројот на настрадани во нападот во Њујорк

Курир | пред 10 месеци

Според очевидци на настанот, возилото марка „Хонда Акорд“ намерно удрило во пешаците. Тие изјавија дека возилото преминало во спртивната лента од коловозот, по што се качило на тротораот и „почнало да...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Алсат-М | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Автомобил влета меѓу пешаци на Тајмс Сквер еден загинат

Автомобил влета меѓу пешаци на Тајмс Сквер, еден загинат

Макфакс | пред 10 месеци

Автомобил движејќи се со голема брзина во четврток напладне по локално време влета меѓу пешаци на Тајмс Скевр во Њујорк, при што едно лице загина, а најмалку 12 се повредени. Како што јавуваат американските...

ИНЦИДЕНТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ЊУЈОРК Еден загинат откако возило со голема брзина влета во група пешаци

ИНЦИДЕНТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ЊУЈОРК: Еден загинат откако возило со голема брзина влета во група пешаци

Телеграф | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 12 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на настанот,...

Над 20 повредени во Њујорк откако возило удри во топла пешаци

Над 20 повредени во Њујорк, откако возило удри во топла пешаци

Р.С. Европа | пред 10 месеци

Возило удрило во толпа пешаци на Тајмс Сквер во Њујорк при што едно лице загина, а најмалку дваесетина други се повредени, јавуваат американските медиуми. Според досегашните информации за настанот , инцидентот...

Еден загина 12 повредени минувачи на Тајм Сквер во ЊуЈорк ВИДЕО ФОТО

Еден загина, 12 повредени минувачи на Тајм Сквер во ЊуЈорк (ВИДЕО+ФОТО)

+Инфо | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 12 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на настанот,...

ФОТО  ВИДЕО Еден загинат 12 повредени е билансот на настрадани во нападот во Њујорк

ФОТО + ВИДЕО: Еден загинат, 12 повредени е билансот на настрадани во нападот во Њујорк

Курир | пред 10 месеци

Според очевидци на настанот, возилото марка „Хонда Акорд“ намерно удрило во пешаците. Тие изјавија дека возилото преминало во спртивната лента од коловозот, по што се качило на тротораот и почнало да ги...

Еден загинат а повеќе од 10 минувачи повредени на Тајмс Сквер во Њујорк

Еден загинат, а повеќе од 10 минувачи повредени на Тајмс Сквер во Њујорк

A1on | пред 10 месеци

Најмалку еден загинат и 12 повредени во Њујорк, откако возило со голема брзина излетало од патот и удрило во пешаците на Тајмс Сквер. Како што соопштуваат од полицијата, на 13 лица им се укажува лекарска...

Еден загина 12 повреди минувачи на Тајм Сквер во Њу Јорк ВИДЕО ФОТО

Еден загина, 12 повреди минувачи на Тајм Сквер во Њу Јорк (ВИДЕО+ФОТО)

+Инфо | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 12 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на настанот,...

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

ТВ Нова | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а десетина други се повредени денеска кога возило што се движело со голема брзина удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на...

УЖАС НА ТАЈМ СКВЕР Возило удри во толпа  дали се работи за тероризам

УЖАС НА ТАЈМ СКВЕР: Возило удри во толпа - дали се работи за тероризам?

Фактор | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а повеќе од десет се повредени денеска откако возило кое се движело со голема брзина удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Некои од повредените...

Еден загина 10 повреди минувачи на Тајм Сквер во Њу Јорк ВИДЕО ФОТО

Еден загина, 10 повреди минувачи на Тајм Сквер во Њу Јорк (ВИДЕО+ФОТО)

+Инфо | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а десетина други се повредени денеска кога возило што се движело со голема брзина удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на...

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Алфа | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а десетина други се повредени денеска кога возило што се движело со голема брзина удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Најмалку едно лице...

Идентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Идентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Пулс 24 | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

ДЕТАЛИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО ЊУЈОРК Најмалку едно лице загина возачот е приведен

ДЕТАЛИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО ЊУЈОРК: Најмалку едно лице загина, возачот е приведен

Курир | пред 10 месеци

Возачот на автомобилот бил приведен од страна на полицијата. Според Ројтерс, на повеќемина повредени им се пружа итна помош, а засега нема информации некои од повредените се наоѓаат во потешка здравствена...

Возило повреди десетина минувачи на Тајм Сквер во Њу Јорк ВИДЕО ФОТО

Возило повреди десетина минувачи на Тајм Сквер во Њу Јорк (ВИДЕО+ФОТО)

+Инфо | пред 10 месеци

Најмалку десетмина се тешко повредени откако денеска возило повреди минувачи на познатиот Тајм Сквер во Њу Јорк, јавуваат странските медиуми. Некои од повредените веќе се пренесени во болница. Дел од американските...

Идентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Идентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Пулс 24 | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Возило повреди десетина минувачи на Тајм Сквер во Њу Јорк

Возило повреди десетина минувачи на Тајм Сквер во Њу Јорк

+Инфо | пред 10 месеци

Најмалку десетмина се тешко повредени откако денеска возило повреди минувачи на познатиот Тајм Сквер во Њу Јорк, јавуваат странските медиуми. Некои од повредените веќе се пренесени во болница. Дел од американските...

ХАОС ВО ЊУЈОРК Автомобил влета во топлпа луѓе на Тајмс Сквер

ХАОС ВО ЊУЈОРК: Автомобил влета во топлпа луѓе на Тајмс Сквер

Курир | пред 10 месеци

Њујоршката полиција ја блокираше целата област. Засега нема информации дали станува збор за несреќен случај или пак терористички напад. Тагови: автомобил Тајмс сквер

Хонда намерно влета на тротоар и газеше пешаци  нови страшни детали

Хонда намерно влета на тротоар и газеше пешаци - нови страшни детали

Прес 24 | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 12 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на настанот,...

Детали за хоророт во Њујорк Еден загинат многу повредени возачот фатен

Детали за хоророт во Њујорк: Еден загинат, многу повредени, возачот фатен

Прес 24 | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 10 се повредени откако возило влета во толпа на луѓе на Тајмс Сквер во Њујорк, јавува Би-Би-Си. Возачот на автомобилот бил приведен од страна на полицијата. Според Ројтерс,...

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Алсат-М | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а десетина други се повредени денеска кога возило што се движело со голема брзина удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на...

Нов напад се слушаат сирени во Њујорк Автомобил влета во толпа луѓе еден загинат

Нов напад, се слушаат сирени во Њујорк: Автомобил влета во толпа луѓе, еден загинат

Прес 24 | пред 10 месеци

Нов терористички напад го потресе светот. Автомобил со огромна брзина се забил во толпа луѓе на Тајм Сквер во Њујорк. Според податоците од светските медиуми, повредени се десетина лица, а има една жртва....

Еден загина 12 повредени минувачи на Тајм Сквер во ЊуЈорк ВИДЕО ФОТО

Еден загина, 12 повредени минувачи на „Тајм Сквер“ во ЊуЈорк (ВИДЕО+ФОТО)

MK News | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 12 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на настанот,...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Пулс 24 | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Откриен идентитетот на терористот од Њујорк Ричард Рохас е поранешен американски војник со судско досие

Откриен идентитетот на терористот од Њујорк: Ричард Рохас е поранешен американски војник со судско досие

Република | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Нов напад ја потресе Америка  Се слушаат сирени има загинати

Нов напад ја потресе Америка? – Се слушаат сирени, има загинати

Reporter.mk | пред 10 месеци

Автомобил движејќи се со голема брзина во четврток напладне по локално време влета меѓу пешаци на Тајмс Скевр во Њујорк, при што едно лице загина, а најмалку 12 се повредени. Како што јавуваат американските...

Расте бројот на жртви во нападот во Њујорк

Расте бројот на жртви во нападот во Њујорк

Пулс 24 | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 20 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на настанот,...

Возило удри во пешаци на Тајм сквер во Њујорк едно лице е загинато

Возило удри во пешаци на Тајм сквер во Њујорк, едно лице е загинато

Нова ТВ | пред 10 месеци

Едно лице загина, а повредени се најмалку 12 откако кола удри во пешаци на тротоар на Тајм сквер во Њујорк. Возилото беше црвена „хонда седан“,  а возачот бил отстранет. Телевизиските снимки покажаа полицајци...

Еден загинат 12 повредени во нападот во Њујорк

Еден загинат, 12 повредени во нападот во Њујорк

Пулс 24 | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 12 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на настанот,...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Сител | пред 10 месеци

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на...

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Сител | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а десетина други се повредени денеска кога возило што се движело со голема брзина удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на...

Автомобил влета во топлпа луѓе на Тајмс Сквер

Автомобил влета во топлпа луѓе на Тајмс Сквер

Пулс 24 | пред 10 месеци

Најмалку 10 луѓе се повредени откако автомобил влета во маса луѓе на Тајмс Сквер во Њујорк, јавува Би-Би-Си. Според некои од западните медиуми, во инцидендот едно лице е загинато. Њујоршката полиција ја...

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЊУЈОРК:Возило влетаво толпа луѓе на „Тајм сквер“

Infomax | пред 10 месеци

Денеска во попладневните часови возило со голема брзина се забило во пешаци на Тајм сквер, но се уште нема информации за жртви, пишува Ројтерс.

Евакуиран центарот на Њујорк

Евакуиран центарот на Њујорк

Република | пред 10 месеци

Најмалку десет лица се повредени откако автомобил со голема брзина се заби во пешаци на Тајм сквер во Њујорк. Областа каде што се случи терористичкиот напад е затворена и обезбедена, а полицијата врши...

Терористички напад во Њујорк Возило влетаво толпа луѓе на Тајм сквер

Терористички напад во Њујорк: Возило влетаво толпа луѓе на „Тајм сквер“

Република | пред 10 месеци

Денеска во попладневните часови возило со голема брзина се забило во пешаци на Тајм сквер, но се уште нема информации за жртви, пишува Ројтерс.

ХОРОР НА ТАЈМС СКВЕР Има загинати и повредени  детали за трагедијата

ХОРОР НА ТАЈМС СКВЕР: Има загинати и повредени - детали за трагедијата!

Sky | пред 10 месеци

Автомобил движејќи се со голема брзина во четврток напладне по локално време влета меѓу пешаци на Тајмс Скевр во Њујорк, при што едно лице загина, а најмалку 12 се повредени. Како што јавуваат американските...

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а 20 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на настанот,...

Напад со возило во Њујорк Еден загинат и десетина повредени

Напад со возило во Њујорк: Еден загинат и десетина повредени

еМАГАЗИН | пред 10 месеци

Најмалку едно лице загина, а десетина други се повредени денеска кога возило што се движело со голема брзина удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк. Според очевидци на...

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Еден загинат кога возило со голема брзина влета во група пешаци во Њујорк

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Најмалку 10 луѓе се повредени откако автомобил влета во маса луѓе на Тајмс Сквер во Њујорк, јавува Би-Би-Си. Според некои од западните медиуми, во инцидендот едно лице е загинато. Њујоршката полиција ја...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност