Грчкиот парламент ги усвои мерките за штедење

Грчкиот парламент ги усвои мерките за штедење

Локално | пред 10 месеци

Грчкиот парламент ги усвои новите мерки за штедење за да ја добие новататранша помош од ЕУ. Тоа значи дека за да се заштеди пензииате ќе бидат намалени а даноците зголемиени. Мерките ги поддржаа сите 153...

Грчкиот парламент го усвои новиот пакет мерки за штедење

Грчкиот парламент го усвои новиот пакет мерки за штедење

Сител | пред 10 месеци

Embedded video for Грчкиот парламент го усвои новиот пакет мерки за штедење Грчкиот парламент доцна синоќа ги усвои новите мерки за штедење, со кои повторно  ќе се кратат пензиите, а ќе се  зголемуваат...

Грчкиот парламент ги усвои новите мерки за штедење

Грчкиот парламент ги усвои новите мерки за штедење

Денар | пред 10 месеци

Повторно намалување на пензиите и зголемување на даноците за да се заштеди – Грчкиот парламент ги усвои новите мерки за штедење за да може да ја добие новата транша помош од ЕУ. Мерките ги поддржаа сите...

Грција изгласа нови мерки за штедење

Грција изгласа нови мерки за штедење

Макфакс | пред 10 месеци

Повторно намалување на пензиите и зголемување на даноците за да се заштеди – Грчкиот парламент ги усвои новите мерки за штедење за да може да ја добие новата транша помош од ЕУ. Мерките ги поддржаа сите...

Грчкиот парламент усвои нови економски мерки

Грчкиот парламент усвои нови економски мерки

МТВ 1 | пред 10 месеци

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки, кои претходно беа договорени од грчката Влада и кредиторите на земјата, во замена за нова транша меѓународна помош. Нацрт-законот за нови намалувања на пензиите...

Kој ќе добие министерска фотеља

Kој ќе добие министерска фотеља?

Сител | пред 10 месеци

Embedded video for Kој ќе добие министерска фотеља? Грчкиот парламент доцна синоќа ги усвои новите мерки за штедење, со кои повторно  ќе се кратат пензиите, а ќе се  зголемуваат  даноците.   Пакетот мерки...

Грчкиот парламент усвои нови економски мерки

Грчкиот парламент усвои нови економски мерки

24 вести | пред 10 месеци

Доцна синоќа  грчкиот парламент  ги усвои новите економски мерки, кои претходно беа договорени од страна на грчката влада и кредиторите на земјата, во замена за нова транша меѓународна помош. Нацрт-законот,...

Грција ги усвои новите мерки на штедење  судирите на улиците беснеат

Грција ги усвои новите мерки на штедење, судирите на улиците беснеат

МКД | пред 10 месеци

Грчкиот парламент ги усвои новите мерки на штедење, додека на улиците на грчката престолнина Атина беснеат протести против таквите мерки. Мерките за штедење ги поддржаа сите 153 пратеници. Едно лице е...

Грчкиот парламент усвои нов пакет мерки за штедење

Грчкиот парламент усвои нов пакет мерки за штедење

Канал 5 | пред 10 месеци

Нацрт-законот, што предвидува нови намалувања на пензиите од 2019 година, зголемување на даноците и ограничување на социјалната помош, беше одобрен од 153 пратеници од владејачкиот блок на коалицијата...

Грција  Уште едно стегање на ременот

Грција: Уште едно стегање на ременот

DW | пред 10 месеци

Грција мора повторно да ги крати пензиите и да ги покачува даноците за да заштеди пари, за што парламентот даде зелено светло. Ова е предуслов за исплата нова транша од финансиската помош од кредиторите...

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Телма | пред 10 месеци

Грчкиот Парламент синоќа усвои нови економски мерки, кои претходно беа договорени од страна на грчката Влада и кредиторите на земјата, во замена за нова транша меѓународна помош. Нацрт-законот, што предвидува...

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

A1on | пред 10 месеци

Грчкиот Парламент синоќа усвои нови економски мерки, кои претходно беа договорени од страна на грчката Влада и кредиторите на земјата, во замена за нова транша меѓународна помош. Нацрт-законот, што предвидува...

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Алсат-М | пред 10 месеци

Грчкиот Парламент синоќа усвои нови економски мерки, кои претходно беа договорени од страна на грчката Влада и кредиторите на земјата, во замена за нова транша меѓународна помош. Нацрт-законот, што предвидува...

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

+Инфо | пред 10 месеци

Грчкиот Парламент синоќа усвои нови економски мерки, кои претходно беа договорени од страна на грчката Влада и кредиторите на земјата, во замена за нова транша меѓународна помош. Нацрт-законот, што предвидува...

Грчкиот парламент ги одобри новите мерки на штедење

Грчкиот парламент ги одобри новите мерки на штедење

Р.С. Европа | пред 10 месеци

Грчкиот Парламент синоќа усвои нови економски мерки, кои претходно беа договорени од страна на грчката Влада и кредиторите на земјата, во замена за нова транша меѓународна помош. Нацрт-законот, што предвидува...

Грчкиот парламент ги одобри мерките за нови штедења

Грчкиот парламент ги одобри мерките за нови штедења

Локално | пред 10 месеци

Во четвртокот грчкиот парламент ги усвои мерките за нови штедења, со кои Владата се надева ќеа обезбеди олеснување на долгот и исплатата на заемот од кредиторите од Европската унија и Меѓународниот монетарен...

Грција изгласа нови мерки за штедење

Грција изгласа нови мерки за штедење

Sky | пред 10 месеци

Повторно намалување на пензиите и зголемување на даноците за да се заштеди – Грчкиот парламент ги усвои новите мерки за штедење за да може да ја добие новата транша помош од ЕУ. Мерките ги поддржаа сите...

Грчкиот парламент ги прифати новите строги мерки за штедење

Нетпрес | пред 10 месеци

Грчкиот парламент доцна ноќта во четвртокот ги прифати новите мерки за штедење коишто ги бараа доверителите Европската унија и Меѓународниот монетарен фонд, пред да ја одобрат новата транша од меѓународните...

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Сител | пред 10 месеци

Грчкиот Парламент синоќа усвои нови економски мерки, кои претходно беа договорени од страна на грчката Влада и кредиторите на земјата, во замена за нова транша меѓународна помош. Нацрт-законот, што предвидува...

Додека во парламентот се гласаа нови мерки за штедење  Грците гледаа Survivor

Додека во парламентот се гласаа нови мерки за штедење, Грците гледаа Survivor

еМАГАЗИН | пред 10 месеци

Од Солун за еМагазин, Петре Димитров Додека синоќа во грчкиот Парламент се дебатираше за новите мерки за штедње, Грците пред малите екрани со нетрпение очекуваа кој ќе победи во битката помеѓу учесниците...

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Грчкиот Парламент усвои нови економски мерки

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Грчкиот Парламент синоќа усвои нови економски мерки, кои претходно беа договорени од страна на грчката Влада и кредиторите на земјата, во замена за нова транша меѓународна помош. Нацрт-законот, што предвидува...

Молотови коктели и солзавец на судирите меѓу полицијата и демонстрантите во Атина

Молотови коктели и солзавец на судирите меѓу полицијата и демонстрантите во Атина

МКД | пред 10 месеци

Во Атина денес избија судири меѓу полицијата и демонстрантите кои протестираат против новите мерки на штедење кои на барање на странските кредитори денес ги разгледува грчкиот парламент, и тоа во атмосфера...

Инциденти пред грчкиот парламент во Атина

Инциденти пред грчкиот парламент во Атина

Канал 5 | пред 10 месеци

Мирниот и масовен протест во центарот на Атина, повторно го оцрни група млади лица, веројатно припадници на анархистички групи, кои се издвоија од масата народ и удрија по специјалците. Молотовите коктели...

Грција пак  штрајкува  Владата ги крати пензиите и даночните олеснувања

Грција пак штрајкува, Владата ги крати пензиите и даночните олеснувања

Локално | пред 10 месеци

Протести и штрајкови низ цела Грција, јавува Reuters. Јавниот сообраќај, траектите, железничките станици но и државните службеници и здравствените работници го прекинаа работењето, протестирајќи против...

Грција пред клучна одлука   ќе гласа за нови економски мерки

Грција пред клучна одлука - ќе гласа за нови економски мерки

24 вести | пред 10 месеци

Новите мерки за штедење кои во себе вклучуваат намалување на платите и пензиите – а зголемување на даноците трет ден ги извадија грчките граѓани на улица. Предлог мерките ги прифати коалициската влада...

сандра   грцијаа

сандра - грцијаа

24 вести | пред 10 месеци

Новите мерки за штедење кои во себе вклучуваат намалување на платите и пензиите – а зголемување на даноците трет ден ги извадија грчките граѓани на улица. Предлог мерките ги прифати коалициската влада...

Зошто и покрај спасувачките програми Грција не излегува од кризата

Зошто и покрај спасувачките програми Грција не излегува од кризата?

Sky | пред 10 месеци

Грција се врати во рецесија. Бруто домашниот производ на земјата се намали за 0,1% во првите три месеци од 2017 година, што по падот од 1.2%, регистриран во последниот квартал на 2016 година, предизвика...

Зошто и покрај спасувачките програми Грција не излегува од кризата

Зошто и покрај спасувачките програми Грција не излегува од кризата?

Макфакс | пред 10 месеци

Грција се врати во рецесија. Бруто домашниот производ на земјата се намали за 0,1% во првите три месеци од 2017 година, што по падот од 1.2%, регистриран во последниот квартал на 2016 година, предизвика...

Грчкиот парламент ќе гласа нови економски мерки

Грчкиот парламент ќе гласа нови економски мерки

24 вести | пред 10 месеци

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој доцна вечерва ќе биде ставен на гласање. Во...

Грција се надева дека следната недела ќе има генерален договор со кредиторите

Грција се надева дека следната недела ќе има генерален договор со кредиторите

+Инфо | пред 10 месеци

Основното сценарио на кое секој работи е да имаме генерален договор на 22 мај, со дефинирање на среднорочни мерки за долгот и ратификација на Договорот на техничко ниво, изјави денеска портпаролот на грчката...

Зошто и покрај спасувачките програми Грција не излегува од кризата

Зошто и покрај спасувачките програми Грција не излегува од кризата?

Актуелно24 | пред 10 месеци

Грција се врати во рецесија. Бруто домашниот производ на земјата се намали за 0,1% во првите три месеци од 2017 година, што по падот од 1.2%, регистриран во последниот квартал на 2016 година, предизвика...

Грците протестираат  Ципрас е оптимист

Грците протестираат, Ципрас е оптимист

DW | пред 10 месеци

Со усвојување нови ригорозни мерки за штедење, грчкиот премиер Алексис Ципрас се надева на нова транша од програмата за финансиска помош. Грците пак се уморни од штедење, реагираат со штрајкови и протести....

Грција се надева дека следната недела ќе има генерален договор со кредиторите

Грција се надева дека следната недела ќе има генерален договор со кредиторите

Алфа | пред 10 месеци

Пораките што ги добиваме и од политички и од финансиски сектори докажуваат дека сме до последната фаза и веројатно на 22 мај или некој ден подоцна ќе имаме договор, истакна тој. Основното сценарио на кое...

Зошто и покрај спасувачките програми Грција не излегува од кризата

Зошто и покрај спасувачките програми Грција не излегува од кризата?

Денар | пред 10 месеци

Грција се врати во рецесија. Бруто домашниот производ на земјата се намали за 0,1% во првите три месеци од 2017 година, што по падот од 1.2%, регистриран во последниот квартал на 2016 година, предизвика...

Грчкиот парламент ќе расправа за нови мерки за штедење  се очекува нов хаос на улиците

Грчкиот парламент ќе расправа за нови мерки за штедење, се очекува нов хаос на улиците

Sky | пред 10 месеци

Грчкиот парламент денеска би требало да ја одобри новата рунда мерки за штедење, што според очекувањата, ќе влијае на исплатата на новите транши помош за Атина и ублажувањето на нивниот долг. Левичарскиот...

Грција се надева дека следната недела ќе има генерален договор со кредиторите

Грција се надева дека следната недела ќе има генерален договор со кредиторите

Сител | пред 10 месеци

Основното сценарио на кое секој работи е да имаме генерален договор на 22 мај, со дефинирање на среднорочни мерки за долгот и ратификација на Договорот на техничко ниво, изјави денеска портпаролот на грчката...

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

Вечер | пред 10 месеци

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот Парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој доцна вечерва ќе биде ставен на гласање. Во...

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

A1on | пред 10 месеци

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот Парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој доцна вечерва ќе биде ставен на гласање. Во...

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

+Инфо | пред 10 месеци

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот Парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој доцна вечерва ќе биде ставен на гласање. Во...

Продолжуваат масовните протести и штрајкови во Грција против мерките за штедење

Продолжуваат масовните протести и штрајкови во Грција против мерките за штедење

Локално | пред 10 месеци

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот Парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој доцна вечерва ќе биде ставен на гласање. Во...

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

ТВ Нова | пред 10 месеци

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот Парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој доцна вечерва ќе биде ставен на гласање. Во...

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки

Вечер | пред 10 месеци

Протестот е планиран да се одржи во момент кога Парламентот се очекува да гласа за нацрт-законот, доставен од Владата за нови економски мерки во износ од 4,9 милијарди евра во замена за транша од меѓународните...

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

Сител | пред 10 месеци

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот Парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој доцна вечерва ќе биде ставен на гласање. Во...

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

Грчкиот Парламент ќе гласа нови економски мерки додека во земјата се одржуваат протести

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот Парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој доцна вечерва ќе биде ставен на гласање. Во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност