Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

пред една недела - Курир

Во договор на двајцата селектори, Игор Ангеловски и Благоја Милевски, младинците ќе добијат поштеда на 11. јуни, а веќе следниот ден ќе патуваат за Полска на ЕП за играчи до 21 година. На 12. Јуни тие...

Селадес го објави списокот за Полска

пред една недела - Алфа

Селекторот на репрезентација на Шпанија до 21 година, Алберт Селадес го објави списокот на фудбалери кои настапат на ЕП во Полска. На списокот се наоѓа дефанзивецот на Арсенал, Ектор Белерин, Денис Суарез...

Моќен тим на Шпанија У 21 ќе ѝ се спротивстави на Македонија

пред една недела - Макфакс

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска. Шпанија во Б групата, покрај Португалија и Србија, ќе...

„Црвената фурија“ до 21 година со моќен тим ќе и се спротивстави на Македонија

пред една недела - Денар

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска. Шпанија во Б групата, покрај Португалија и Србија, ќе...

Шпанците со пеколен тим на ЕП во Полска: Деулофеу, Асенсио, Белерин, Суарез…

пред една недела - Дерби

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година направи историски успех со пласманот на Европското првенство во Полска во кое во групната фаза ќе се сретнеме со Шпанија, Португалија и Србија. Токму...

Шпанија со брутален тим патува на ЕП во Полска: Македонските фудбалски херои ќе имаат пеколна задача

пред една недела - Спорт Клуб

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација до 21 година го објави списокот на имиња кои ќе настапат на престојното Европско првенство во Полска каде во групната фаза ќе се соочи против Македонија...

У21: Шпанија на ЕУРО против Македонија со Белерин, Асенсио, Суарез…!

пред една недела - Спорт365

Како што и се најавуваше селекторот Алберт Селадес го објави списокот од 23 фудбалери на кои ќе смета наредниот месец на Европското првенство во Полска за играчи до 21. година. Да потсетиме, прв противник...

Брутално моќни: Шпанија со ОВОЈ тим ќе игра против нас во Полска!

пред една недела - Спортски

Loading... Веќе е познат првиот список кога се противниците на Македонија во прашање за Европското првенство во Полска. „Црвената фурија“ го соопшти списокот и ја покажа својата брутална моќ. Покрај Шпанија...

Брутално моќни: Шпанија со ОВОЈ тим ќе игра против нас во Полска!

пред една недела - Таратур

Веќе е познат првиот список кога се противниците на Македонија во прашање за Европското првенство во Полска. „Црвената фурија“ го соопшти списокот и ја покажа својата брутална моќ. Покрај Шпанија противници...

Младите Шпанци со супер-тим на ЕП во Полска: Асенсио, Саул, Белерин, Делофеу, Суарез…

пред една недела - Екипа

Младата фудбалска репрезентација на Шпанија до 21 година, во суперсилен состав ќе настапи на претстојното Европско првенство во Полска, каде ќе игра во група заедно со Македонија. Ривали во групната фаза...

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

пред една недела - Република

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година ќе има тешка задача на своето прво историско учество на еден голем собир. На ЕП во Полска нашите репрезентативци во групата ќе играат против Шпанија,...

У-21: Саул Нигез ја предводи Шпанија на ЕП во Полска

пред една недела - Сител

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска. Шпанија во Б групата, покрај Португалија и Србија, ќе...

Македонија ќе има тешка задача: Белерин, Нигез, Асенсио и Делофеу ќе ги предводат Шпанците на ЕУРО У21

пред една недела - Гол

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година ќе има тешка задача на своето прво историско учество на еден голем собир. На ЕП во Полска нашите репрезентативци во групата ќе играат против Шпанија,...

Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

пред една недела - Слободна Македонија

Младите фудбалски репрезентативци на Македонија нема да играат за нашата сениорска репрезентација против Шпанија на 11. јуни, во квалификацискиот меч за настап на СП во Русија 2018 година. Во договор...

Младите Шпанци со дрим-тим на ЕП во Полска

пред една недела - Sportmedia

И селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, по стапките на поискусниот колега од А селекцијата, Хулен Лопетеги, го објави списокот за настап на ЕП во Полска. Главните фудбалски ѕвезди...

Против Шпанија без јунаците, ќе се штедат силите за ЕП во Полска

пред една недела - Sportmedia

Младите фудбалски херои на Македонија нема да играат за нашата сениорска репрезентација против Шпанија на 11. јуни, во квалификацискиот меч за настап на СП во Русија 2018 година. Во договор на двајцата...

КЛИКНИ