Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

+Инфо | пред 10 месеци

Доминик Тием успеа да се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Рим откако во денешниот четвртфинален меч беше подобар од Рафаел Надал со 2-0 во сетови (6:4 и 6:3 во гемови). Ова беше трет меч на овие...

Доменик Тим го изненади Надал Шпанецот елиминиран во Рим

Доменик Тим го изненади Надал, Шпанецот елиминиран во Рим

МКД | пред 10 месеци

Серијата победи на Надал на земја заврши, Доменик Тим попладнево го изненади Шпанецот и го елиминираше во четвртфиналето на мастерсот во Рим Раафел Надал забележа 17 победи во низа на земја и освои три...

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

Курир | пред 10 месеци

Ова беше трет меч на овие двајца тенисери последниве 20 дена и Тием ја оствари првата победа. Негов ривал во полуфиналето ќе му биде победникот од дуелот меѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро што...

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

Тием го совлада Надал во четвртфиналето на мастерсот во Рим

A1on | пред 10 месеци

Доминик Тием успеа да се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Рим откако во денешниот четвртфинален меч беше подобар од Рафаел Надал со 2-0 во сетови (6:4 и 6:3 во гемови). Ова беше трет меч на овие...

Крајот на земја е приземјен Доминик Тием направи сензација во Рим

Крајот на земја е приземјен: Доминик Тием направи сензација во Рим

Спорт Клуб | пред 10 месеци

Австрискиот тенисер Доминик Тием, успеа да го исфрли Рафаел Надал на турнирот во Рим откако во четвртфиналето го победи со 2:0 во сетови. Надал пред овој натпревар имаше неверојатна низа од 17 натпревари...

Доминик Тим го елиминираше Надал во Рим

Доминик Тим го елиминираше Надал во Рим

Екипа | пред 10 месеци

Доминик Тим го приреди најголемото изненадување на Мастерсот во Рим елиминирајќи го Рафаел Надал во четвртфиналето по борба во два сета, со 6-4,6-3. Австриецот на тој начин му се реваншираше на Шпанецот...

Сензација во Рим  Кралот на земјата беше елиминиран од Тим

Сензација во Рим – „Кралот на земјата“ беше елиминиран од Тим!

Супер спорт | пред 10 месеци

Доминик Тим го исфрли Надал од турнирот во Рим откако во ¼-финале го победи со 2:0 во сетови. Надал пред овој натпревар имаше низа од 17 победи по ред и 3 трофеи освоени по ред, но денес дојде крајот на...

Тениски Мастерс во Рим Доминик Тим преку Надал до полуфинале

Тениски Мастерс во Рим: Доминик Тим преку Надал до полуфинале

Нова ТВ | пред 10 месеци

Доминик Тим се придружи на Американецот Џон Изнер и Германецот Александар Зверев во полуфиналето на АТП тенискиот Мастерс во Рим што се игра за награден фонд од 4,27 милиони долари. Австриецот во четврт-финалето...

Надал елиминиран Доминик Тим е јунакот на мастерсот во Рим

Надал елиминиран, Доминик Тим е јунакот на мастерсот во Рим

Република | пред 10 месеци

Доминик Тим го приреди најголемото изненадување на Мастерсот во Рим елиминирајќи го Рафаел Надал во четвртфиналето по борба во два сета, со 6-4,6-3. Австриецот на тој начин му се реваншираше на Шпанецот...

Рим  Зверев го исфрли Раониќ во ¼ финале

Рим – Зверев го исфрли Раониќ во ¼-финале!

Супер спорт | пред 10 месеци

Германскиот тенисер Зверев избори ½-финале во Рим. Тој во ¼-финале за 1 час и 31 минута го победи Раониќ, па така е втор ½-финалист во Италија и ќе се бори против Иснер за финале. Германскиот тенисер со...

Рим  Иснер е првиот ½ финалист

Рим – Иснер е првиот ½-финалист!

Супер спорт | пред 10 месеци

Џон Иснер го победи Марин Чилиќ во ¼-финале на Мастерсот во Рим. Очекувано Иснер и Чилиќ одиграа долг натпревар, а првиот сет го доби Американецот во тај-брејк. Вториот сет го отвори Хрватот подобро, водеше...

Тим го елиминираше Надал

Тим го елиминираше Надал

Вечер | пред 10 месеци

Австриецот Доминик Тим го приреди најголемото изненадување на мастерсот во Рим, откако го елиминирше Шпанецот Рафаел Надал во четвртфиналето со 6:4, 6:3. Австриецот на тој начин му се реваншираше на Шпанецот...

Тием направи сензација го реши Надал во Рим и му го нанесе првиот пораз на земја сезонава

Тием направи сензација, го реши Надал во Рим и му го нанесе првиот пораз на земја сезонава!

Гол | пред 10 месеци

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го доживеа првиот пораз на земјена подлога сезонава откако во рамки на четвртфиналето на турнирот во Рим загуби од Доминик Тием (6-4, 6-3). Австриецот кој се наоѓа на седмото...

Тим го победи Надал во Рим

Тим го победи Надал во Рим

Sportmedia | пред 10 месеци

Австриецот во два сета го победи Надал и го приреди најголемото изненадување на турнирот во Рим Доминик Тим го направи најголемото изненадување на АТП турнирот во Рим. Австрискиот тенисер во четврт-финалето...

Зверев против Иснер е првиот полуфинален пар на Мастерсот во Рим

Зверев против Иснер е првиот полуфинален пар на Мастерсот во Рим

Гол | пред 10 месеци

Во првото полуфинале на Мастерс турнирот во Рим ќе се сретнат Џон Иснер од САД и Александер Зверев од Германија. Иснер обезбеди пласман во најдобрата четворка по победата од 2-1 (7-6/3, 2-6, 7-6/2) над...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

ТВ Нова | пред 10 месеци

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Ѓоковиќ Горд сум на самиот себе одиграв најдобар натпревар по подолго време

Ѓоковиќ: Горд сум на самиот себе,одиграв најдобар натпревар по подолго време

Дерби | пред 10 месеци

Новак Ѓоковиќ се прикажа во одлично светло и успеа да му се реваншира на Баутиста Агут за незгодниот пораз во Шангај при крајот на минатата година, па со победата од 6:4 и 6:4 Србинот успеа да се пласира...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Канал 5 | пред 10 месеци

Шпанскиот тенисер во осминафинале го совлада Џек Сок со 2-0 во сетови (6:3 и 6:4), додека Доминик Тием беше поуспешен од Сем Квери со 2-1 во сетови (3:6; 6:3 и 7:6)и тоа беше единствениот осминафинален...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Локално | пред 10 месеци

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

 Го одиграв еден од најдобрите натпревари оваа сезона

„Го одиграв еден од најдобрите натпревари оваа сезона“

Супер спорт | пред 10 месеци

Новак Ѓоковиќ изјави дека по триумфот против Агут, тој одиграл еден од најдобрите натпревари на земја. „Верувам дека овој натпревар е еден од најдобрите кои сум ги одиграл на земја, но и во последните...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Идивиди | пред 10 месеци

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

+Инфо | пред 10 месеци

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

A1on | пред 10 месеци

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Курир | пред 10 месеци

Шпанскиот тенисер во осминафинале го совлада Џек Сок со 2-0 во сетови (6:3 и 6:4), додека Доминик Тием беше поуспешен од Сем Квери со 2-1 во сетови (3:6; 6:3 и 7:6)и тоа беше единствениот осминафинален...

Ѓоковиќ Го одиграв најдобриот меч оваа сезона на земјена подлога

Ѓоковиќ: Го одиграв најдобриот меч оваа сезона на земјена подлога

Република | пред 10 месеци

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по вчерашната победа над Баутиста-Агут на мастерсот во Рим изјави дека го одиграл најдобриот меч во оваа сезона на земјена подлога и најави дека на натпреварите...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Вистина | пред 10 месеци

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Reporter.mk | пред 10 месеци

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Надал и Ѓоковиќ сигурни до четвртфиналето на мастерсот во Рим

Надал и Ѓоковиќ сигурни до четвртфиналето на мастерсот во Рим

Република | пред 10 месеци

Вчерашните осминафинални дуели на мастерс-турнирот во Рим не донесоа поголеми изненадувања, па така двајцата главни фаворити Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал стигнаа до пласман во четвртфиналето. Ѓоковиќ за...

Ѓоковиќ Го одигра најдобриот меч на сезоната на земјена подлога

Ѓоковиќ: Го одигра најдобриот меч на сезоната на земјена подлога

Гол | пред 10 месеци

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, по вчерашната победа над Баутиста-Агут на Мастерсот во Рим изјави дека го одиграл најдобриот меч во оваа сезона на земјена подлога и најави дека на натпреварите...

Ѓоковиќ Давам се од себе ова е процес

Ѓоковиќ: Давам се од себе, ова е процес

Sportmedia | пред 10 месеци

Ноле се надева на нов трофеј на турнирот во Рим Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ верува дека може да стигне до петата титула на Мастерсот во Рим. Популарниот Ноле досега четири пати во кариерата го има освојувано...

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на...

Ѓоковиќ во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Ѓоковиќ во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Локално | пред 10 месеци

Светскиот тенисер број 2 Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, откако попладнево го совлада Роберто Баутиста со 2-0 во сетови. Двата сета завршија со идентичен резултат...

Рим  Тим го победи Квереј за ¼ финале

Рим – Тим го победи Квереј за ¼-финале!

Супер спорт | пред 10 месеци

Возбудлив натпревар одиграа Тим и Квереј, а по голема борба пласман во ¼-финале избори Тим. Тим победи со пресврт со 3:6, 6:3 и 7:6, а за конечен триумф му беа потребни помалку од 2 часови. Тој успеа во...

Рим  Ѓоковиќ подобар од Агут Иснер го изненади Вавринка

Рим – Ѓоковиќ подобар од Агут, Иснер го изненади Вавринка!

Супер спорт | пред 10 месеци

Новак Ѓоковиќ стигна до сигурна победа во 3-то коло во Мастерсот во Рим. По победата против Бедене, тој беше подобар и од Агут кој го победи со 6:4 и 6:4. За освојување на првиот сет на Ѓоковиќ му беше...

Ѓоковиќ и Надал без мака до четвртфиналето во Рим

Ѓоковиќ и Надал без мака до четвртфиналето во Рим

Екипа | пред 10 месеци

Денешните осминафинални дуели на мастерс-турнирот во Рим не донесоа поголеми изненадувања, па така двајцата главни фаворити Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал стигнаа до пласман во четвртфиналето. Ѓоковиќ за...

Надал и Тим закажаа меѓусебен дуел во четвртфиналето во Рим

Надал и Тим закажаа меѓусебен дуел во четвртфиналето во Рим

Дерби | пред 10 месеци

EPA/ETTORE FERRARI Рафаел Надал и Доминик Тим го заокружија списокот на патници во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, откако вечерва ги совладаа Американците Џек Сок и Сем Квери. Австриецот Тим играше...

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

+Инфо | пред 10 месеци

Светскиот тенисер број 2 Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, откако попладнево го совлада Роберто Баутиста со 2-0 во сетови. Двата сета завршија со идентичен резултат...

Повторно проблем Ѓоковиќ победи со помош на судиите  Баутиста оштетен

Повторно проблем: Ѓоковиќ победи со помош на судиите – Баутиста оштетен

Спорт Клуб | пред 10 месеци

Новак Ѓокович успеа да се пласира меѓу најдобрите осум тенисери на турнирот во Рим. Тој славеше во натпреварот против Роберт Баутиста Агут (6:4, 6:4). Мечот беше интензивен, но проследен со една голема...

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

Курир | пред 10 месеци

Двата сета завршија со идентичен резултат во гемови 6:4. Противник на Ѓоковиќ утре во четвртфиналето ќе му биде Хуан Мартин Дел Потро, кој со 2-0 во сетови го победи Кеи Нишикори. Сите досега завршени...

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

Ѓоковиќ четвртфиналист на Мастерсот во Рим

A1on | пред 10 месеци

ветскиот тенисер број 2 Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, откако попладнево го совлада Роберто Баутиста со 2-0 во сетови. Двата сета завршија со идентичен резултат...

Ѓоковиќ преку Баутиста Агут до четвртфинале во Рим

Ѓоковиќ преку Баутиста Агут до четвртфинале во Рим

МКД | пред 10 месеци

Новак Ѓоковиќ се пласираше помеѓу осумте најдобри на мастерсот во Рим откако попладнево со 2-0 во сетови го совлада Роберто Баутиста Агут Роберто Баутиста Агут, кој важи за одличен тенисер на земја, пружи...

Ѓоковиќ му се одмазди на Агут за пласман во четвртфиналето во Рим

Ѓоковиќ му се одмазди на Агут за пласман во четвртфиналето во Рим

Дерби | пред 10 месеци

Новак Ѓоковиќ се прикажа во одлично светло ова попладне и успеа да му се реваншира на Баутиста Агут за незгодниот пораз во Шангај при крајот на минатата година, па со победата од 6:4 и 6:4 Србинот успеа...

Надал преку Сок до четвртфинале на Мастерсот во Рим

Надал преку Сок до четвртфинале на Мастерсот во Рим

Гол | пред 10 месеци

Рафаел Надал ја запиша втората победа на Мастерс турнирот во Рим, откако славеше во дуелот против Џек Сок (6-3, 6-4) за пласман во четвртфинале. Очекувано, Надал започна фуриозно и поведе со 6-3 по 40...

Ѓоковиќ преку Баутиста Агут до четвртфинале во Рим

Ѓоковиќ преку Баутиста-Агут до четвртфинале во Рим

Гол | пред 10 месеци

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на мастерс-турнирот во Рим затоа што успеа со 2-0 (6-4, 6-4) да слави над Шпанецот Роберто Баутиста-Агут (20. место на АТП-листата). Ѓоковиќ беше...

Рим  Ѓоковиќ се пласираше во 1 8 финале

Рим – Ѓоковиќ се пласираше во 1/8-финале!

Супер спорт | пред 10 месеци

Новак Ѓоковиќ денес играше против 55-от тенисер во светот Бедене кој го победи без поголеми проблеми со 2:0 во сетови и се пласираше во 1/8-финалето на турнирот во Рим. Ѓоковиќ беше фокусиран во тај-брејкот...

Ѓоковиќ во 3 коло на турнирот во Рим

Ѓоковиќ во 3. коло на турнирот во Рим

Сител | пред 10 месеци

Новак Ѓоковиќ победи на вториот круг од Мастерс турнирот во Рим проттив Британецот Бедене со 2: 0 во сетови. 7: 6, 6: 2. Двајцата се состанаа три пати досега и секој пат српскиот играч победи. Иако минатата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност