Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

пред една недела - A1on

Кошаркарите на Олимпијакос се пласираа во финалето на „фајнл фоур“ од Евролигата што се игра во Истанбул. Тие во првото полуфинале го победија европскиот првак ЦСКА Москва со 82:78 (12:18; 21:22; 27:24...

Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

пред една недела - Канал 5

Тие во првото полуфинале го победија европскиот првак ЦСКА Москва со 82:78 (12:18; 21:22; 27:24 и 22:14). Решавачката предност Олимпијакос ја создаде во последната четвртина. Четири играчи кај победничката...

Падна шампионот ЦСКА Москва, Олимпијакос е првиот финалист

пред една недела - Екипа

Грчкиот тим Олимпијакос е првиот финалист на завршниот Ф4 турнир во Евролигата, откако во првото полуфинале го елиминира актуелниот првак ЦСКА Москва, славејќи со 82-78. Иако „армејците“ имаа и двоцифрена...

Реал стои на патот на Фенербахче до прва европска круна

пред една недела - Екипа

Фенербахче оди чекор по чекор, во 2015 играше на Ф4, во 2016 го мина полуфиналето и несреќно загуби во големото финале, па турскиот гигант со право се надева дека годинава конечно ќе стигне до толку посакуваната...

Антиќ посочи кој тим го посакува во финалето, но и испрати смешна порака до Спанулис

пред една недела - Дерби

Од денеска па до недела во центарот на вниманието на кошаркарска Европа ќе биде Истанбул и завршниот фајналфор во Евролигата  на кој силите ќе ги одмерат ЦСКА Москва, Олимпијакос, Реал Мадрид и Фенербаче...

Олимпијакос се пласираше во големото финале, ЦСКА (М) на колена

пред една недела - Вечер

Кошаркарите на Олимпијакос се првите финалисти на Ф4 турнирот во Евролигата, откако во полуфиналниот дуел беа подобри од актуелниот шампион ЦСКА од Москва со 82:78 Рускиот тим ја имаше фаворитската улога...

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

пред една недела - Курир

Трофејот ќе го брани ЦСКА Москва, која лани во финалето беше поуспешна од турската екипа Фенербахче. Распоредот на полуфиналните дуели овозможува овие две екипи доколку победат денеска повторно в недела...

Време е за фајналфор: Атомскиот напад на ЦСКА против моќната одбрана на Олимпијакос

пред една недела - Екипа

ЦСКА Моска и Олимпијакос со меѓусебниот дуел во 17.30 часот ќе ги стартуваат возбудувањата на фајналфор турнирот од Евролигата што викендов се одржува во Истанбул. Рускиот гигант ќе се обиде да ја одбрани...

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

пред една недела - A1on

Четирите најдобри екипи сезонава од кошаркарската Евролига денеска ги играат полуфиналните натпревари на „Фајнл фор“ турнирот што се одржува во Истанбул. Трофејот ќе го брани ЦСКА Москва, која лани во...

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

пред една недела - Канал 5

Трофејот ќе го брани ЦСКА Москва, која лани во финалето беше поуспешна од турската екипа Фенербахче. Распоредот на полуфиналните дуели овозможува овие две екипи доколку победат денеска повторно в недела...

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

пред една недела - Вистина

Четирите најдобри екипи сезонава од кошаркарската Евролига денеска ги играат полуфиналните натпревари на „Фајнл фор“ турнирот што се одржува во Истанбул. Трофејот ќе го брани ЦСКА Москва, која лани во...

Ф4: Стартува завршниот викенд во Евролигата

пред една недела - Денар

ЦСКА, Олимпијакос, Фенербахче и Реал Мадрид имаат подеднакви шанси да освојат титула во кошаркарската Евролига. Завршниот турнир во Евролигата започнува в петок со двете полуфинални пресметки, а ќе се...

Ф4 Истанбул: Сите имаат еднакви шанси за титулата

пред една недела - Макфакс

ЦСКА, Олимпијакос, Фенербахче и Реал Мадрид имаат подеднакви шанси да освојат титула во кошаркарската Евролига. Завршниот турнир во Евролигата започнува в петок со двете полуфинални пресметки, а ќе се...

Мини-филм како најава за завршниот спектакл: Ќе успее ли Антиќ да дојде до третата титула во Евролигата

пред една недела - Дерби

Од денеска, па до недела се игра завршницата на најдоброто клупско кошаркарско натпреварување на стариот континент Евролигата, а битката за трофејот во Истанбул ќе ја водат четири екипи ЦСКА Москва, Олимпијакос,...

Антиќ посакува финале Фенербахче – Олимпијакос во Евролигата

пред една недела - Екипа

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ со својот тим Фенербахче повторно е дел од завршниот Ф4 турнир во Евролигата. Денеска на програмата се полуфиналните дуели, а Антиќ очекува пласман на Фенербахче...

ВО БИТКА ЗА ТРОФЕЈ: Антиќ вечерва против Реал Мадрид

пред една недела - Телеграф

Перо Антиќ и Фенербахче денеска ќе бидат во битка за титулата во Евролигата. Вечерва се игра првиот меч односно дуелот од полуфиналето во кој тимот од Истанбул се соочува со Реал Мадрид. Ова ќе биде нова...

Четири екипи, еден трофеј: Време е за финалето во Евролигата

пред една недела - Локално

Кошаркарска Европа ќе насочи поглед на Истанбул во наредните три дена. Од денеска до недела во турскиот мегаполис претстои Финалната четворка на најпрестижната клупска кошаркарска трка на Стариот континент....

Само Фенер не знае како е да се освои Евролигата од учесниците во Истанбул

пред една недела - Гол

Истите четири екипи кои се бореа за европската круна во Мадрид пред две години со истите тренери и со истите полуфинални парови ќе се борат за титулата на Евролигата и во Истанбул оваа година. Во „Синан...

Антиќ и Фенербахче ја започнуваат борбата за евролигашката титула!

пред една недела - Спорт365

Четири екипи ќе се борат за еден трофеј во кошаркарската Евролига… На фајнл-фор турнирот оваа сезона во Истанбул (Турција) ќе играат Фенербахче на македонскиот интернационалец Перо Антиќ, потоа ЦСКА Москва,...

Антиќ во лов на третиот трофеј во Евролигата

пред една недела - МКД

Денеска (петок) почнува завршниот турнир во Евролигата кој се игра во Истанбул, Перо Антиќ може да стане единствениот македонски играч кој три пати го освојувал најсилното клупско кошаркарско натпреварување...

Започнува спектаклот: Кој ќе биде европски шампион!

пред една недела - Спортски

Loading... Турскиот мегалополис Истанбул од денес до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Тронот, на кој се наоѓа московска ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид, Фенербахче и...

Започнува спектаклот: Кој ќе биде европски шампион!

пред една недела - Таратур

Турскиот мегалополис Истанбул од денес до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Тронот, на кој се наоѓа московска ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид, Фенербахче и Олимпијакос,...

Македонскиот рекордер Антиќ дециден: Сакам финале Фенер - Олимпијакос

пред една недела - Sportmedia

Вечерва, во Истанбул стартува завршницата во Евролигата. Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ по четврти пат ќе биде дел од евролигашкиот спектакл. Тој со неговото искуство ќе се обиде да му помогне на Ферербахче...

Антиќ во интервју за Датоме: Се бркам со Спанулис, колку деца-толку титули

пред една недела - Република

Перо Антиќ и Фенербахче денеска ќе атакуваат на нова титула во Евролигата, откако лани во големото финале по продолжение турскиот гигант претрпе пораз од ЦСКА Москва. Фенер вечерва за противник во полуфиналето...

Теодосиќ ќе игра и покрај повредата!

пред една недела - Се за спорт

Милош Теодосиќ, еден од најдобрите кошаркари на Европа и член на ЦСКА Москва, иако не е целосно заздравен од повредата, инсистира да настапи на претстојниот фајналфор на Евролигата, кој ќе се одржи во...

Антиќ: Се бркам со Спанулис – колку титули во Евролигата, толку деца…

пред една недела - Екипа

Перо Антиќ и Фенербахче утре ќе атакуваат на нова титула во Евролигата, откако лани во големото финале по продолжение турскиот гигант претрпе пораз од ЦСКА Москва. Фенер утревечер за противник во полуфиналето...

Големиот борец и повреден сака да игра во полуфиналето во одбрана на трофејот

пред една недела - Спорт Клуб

Кошаркарот на ЦСКА Москва, Милош Теодосиќ, иако не е целосно подготвен за предизвиците кои ги носи Ф4 во Евролигата сезонава, тој сепак инсистира да игра во Истанбул. Поради повредата која го мачи веќе...

Антиќ може да биде единствениот Македонец со три европски титули

пред една недела - Вечер

Македонскиот интернационалец во своето четврто учество на Ф4 турнирите во Евролигата ќе се обиде да ја освои третата титула, а со тоа и да биде првиот Македонец со три круни од најквалитетното клупско...

Антиќ од утре на својот четврти завршен турнир во Евролигата

пред една недела - Дневник

Антиќ и Фенер го напаѓаат трофејот во Евролигата Истанбул од утре до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Тронот, на кој се наоѓа московска ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид,...

Теодосиќ инсистира да игра во Истанбул иако не е подготвен

пред една недела - МКД

Од утре до недела се игра фајнл-фор турнирот од Евролигата во Истанбул, главната ѕвезда на ЦСКА МОсква, Милош Теодосиќ инсистира да настапи и покрај тоа што не е комплетно опоравен од повредата. Поради...

Теодосиќ не е 100% фит, но ќе игра на Ф4 во Истанбул

пред една недела - Екипа

Милош Теодосиќ ќе биде во составот на ЦСКА Москва за утрешниот полуфинален дуел против Олимпијакос, најави денеска тренерот на рускиот првак Димитрис Итудис. Српскиот плејмејкер веќе извесно време се мачи...

Четирите учесници на Ф4 на Евролигата пристигнаа во Истанбул со една иста желба

пред една недела - Гол

Турскиот главен град Истанбул од утре до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига, Македонија на завршниот турнир ќе има свој репрезент во името на Перо Антиќ. Тој по четвртипат...

Теодосиќ и повреден не сака да го пропушти полуфиналето против Олимпијакос

пред една недела - Република

Милош Теодосиќ, еден од најдобрите кошаркари на Европа и член на ЦСКА Москва, иако не е целосно заздравен од повредата, инсистира да настапи на претстојниот фајналфор на Евролигата, кој ќе се одржи во...

Теодосиќ инсистира да настапи на Ф4

пред една недела - Слободна Македонија

Еден од најдобрите кошаркари на Европа и член на ЦСКА Москва Милош Теодосиќ, иако не е целосно заздравен од повредата, инсистира да настапи на претстојниот „фајнал-фор“ на Евролигата, кој ќе се одржи во...

Евролига: Време е за фајнал-фор

пред една недела - Сител

урскиот мегалополис Истанбул од петок до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Тронот, на кој се наоѓа московска ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид, Фенербахче и Олимпијакос....

Подгответе се за спектакл во Истанбул – Вечерва започнува фајнл-фор турнирот во Евролигата

пред една недела - Македонија Денес

Истанбул од вечерва па до недела ќе биде домаќин на завршниот фајнл-фор турнир во кошаркарската Евролига. Тронот на ЦСКА, го напаѓаат Реал Мадрид, Фенербахче и Олимпијакос. Завршниот турнир ќе го отворат...

Иако не е 100% подготвен, Теодосиќ инсистира да настапи на Ф4

пред една недела - Гол

Милош Теодосиќ, еден од најдобрите кошаркари на Европа и член на ЦСКА Москва, иако не е целосно заздравен од повредата, инсистира да настапи на претстојниот „фајнал-фор“ на Евролигата, кој ќе се одржи...

КЛИКНИ