Драмата во Истанбул за Олимпијакос – Евролигата ќе добие нов шампион

пред една недела - Спорт Клуб

Олимпијакос успеа во драматичен натпревар одигран во Истанбул, да ја победи ЦСКА Москва, која е актуелен шампион во Евролигата и со 78:72, да си обезбеди финале сезонава. Неверојатен натпревар полн со...

Европа ќе има нов шампион: Олимпијакос најде решение за фаворизираната ЦСКА

пред една недела - Дерби

EPA/SEDAT SUNA Грчки Олимпијакос е првиот финалист на фанјл-фор турнирот на кошаркарската Евролига кој денеска започна во Истанбул, Турција. Василис Спанулис и неговите соиграчи го изненадија фаворизираниот...

Европа ќе добие нов шампион, Олимпијакос ја елиминираше ЦСКА Москва во полуфиналето на фајналфорот

пред една недела - Република

Олимпијакос е првиот финалист на завршниот турнир на Евролигата во кошарка, откако во драматично полуфинале во „Синан Ердем Дом“ во Истанбул ја победи ЦСКА Москва со 78-82, во меч со уште еден пресврт...

Спанулис ја активираше, а Грин ја фрли „бомбата" кон „армејците"

пред една недела - Sportmedia

Евролигата ќе има нов шампион. Најмногу поради тоа што оној стариот, ЦСКА, се сопна уште на стартот од финалниот турнир во Истанбул. Ги изненади Олимпијакос, победи со (82:78), доволно за место во големото...

ЛЕГЕНДАТА СПАНУЛИС ја симна круната на ЦСКА - Олимпијакос е првиот финалист

пред една недела - Гол

Олимпијакос е првиот финалист на завршниот турнир на Евролигата во кошарка, откако во драматично полуфинале во „Синан Ердем Дом“ во Истанбул ја победи ЦСКА Москва со 78-82, во меч со уште еден пресврт...

Веќе видено - еве како Спанулис по третпат по пет години ја сруши ЦСКА

пред една недела - Гол

Василис Спанулис ја продлабочи својата легенда и со уште еден епски пресврт му донесе на својот Олимпијакос голема Ф4 победа. По третпат жртва на грчкиот феномен беше неговиот најчест пациент ЦСКА Москва....

КЛИКНИ