Трпчески пред германската публика премиерно го изведе Македонисимо

Трпчески пред германската публика премиерно го изведе „Македонисимо“

Cooltura | пред 10 месеци

Публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија... Освен на пијано, Трпески свиреше и...

Трпчески премиерно со Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно со „Македонисимо“ пред германската публика

Вест | пред 10 месеци

Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа. Бувчанско, Малешевка, Црногорка, Беранче, Велигденско, Пелистерско, Поступано, но и Филка мома, Чие е она девојче,... во препознатливите...

Германска премиера на Македонисимо на Симон Трпчевски

Германска премиера на „Македонисимо“ на Симон Трпчевски

Макфакс | пред 10 месеци

„Македонисимо“, новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски, беше премиерно претставен пред германската публика во Лудвидсбург. Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа...

Трпчески на примиерната изведба Македонисимо во Германија дури запеа

Трпчески на примиерната изведба "Македонисимо" во Германија дури запеа

Утрински | пред 10 месеци

Новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски неговиот нов прокет насловен "Македонисимо" со музика од Македонија, премиерно го изведе пред германската публика. Освен на пијано, Трпески свиреше...

 Македонисимо на Симон Трпчески премиерно во Германија

„Македонисимо“ на Симон Трпчески премиерно во Германија

Денар | пред 10 месеци

„Македонисимо“, новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчески, беше премиерно претставен пред германската публика во Лудвидсбург. Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Телеграф | пред 10 месеци

Германската публика во Лудвидсбург имаше можност премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпчески...

Симон Трпчески со проектот Македонисимо ја воодушеви публиката на фестивалот во Лудвигсбург

Симон Трпчески со проектот „Македонисимо“ ја воодушеви публиката на фестивалот во Лудвигсбург

МКД | пред 10 месеци

Освен на пијано, Симон Трпчески свиреше и на хармоника, па дури и запеа на светската премиера на неговиот најнов проект со музика од Македонија, насловен „Македонисимо“, на престижниот фестивал во Лудвигсбург,...

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Нетпрес | пред 10 месеци

Германската публика во германскиот град Лудвидсбург имаше можносто во четвртокот вечерта премиерно да го слушне новиот проект на светски прославениот македонски пијанист Симон Трпчески насловен „Македонисимо“...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

ТВ Нова | пред 10 месеци

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Канал 5 | пред 10 месеци

Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа. Бувчанско, Малешевка, Црногорка, Беранче, Велигденско, Пелистерско, Поступано, но и Филка мома, Чие е она девојче,... во препознатливите...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Курир | пред 10 месеци

Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа. Бувчанско, Малешевка, Црногорка, Беранче, Велигденско, Пелистерско, Поступано, но и Филка мома, Чие е она девојче,… во препознатливите...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

A1on | пред 10 месеци

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Вистина | пред 10 месеци

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Денешен | пред 10 месеци

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

ТВ 21 | пред 10 месеци

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески одушеви со светската премиера на Македонисимо на Фестивалот во Германија

Трпчески одушеви со светската премиера на „Македонисимо“ на Фестивалот во Германија

Република | пред 10 месеци

Бувчанско, Малешевка, Црногорка, Беранче, Велигденско, Пелистерско, Поступано, но и Филка мома, Чие е она девојче,... во препознатливите македонски ритми аранжерски облагородени во соработка со нашиот...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

ТВ 21 | пред 10 месеци

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Трпчески во Германија свиреше и на хармоника па дури и запеа

Трпчески во Германија свиреше и на хармоника, па дури и запеа

Вечер | пред 10 месеци

„Ептен македонско", како што во шега знае да каже носителот на нашиот културен идентитет во светот, наиде на овации кај пребирливата фестивалска публика, соопшти „КултурОп" со поддршка од Министерството...

Трпчески премиерно го изведе Македонисимо пред германската публика

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Сител | пред 10 месеци

Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од Македонија. Освен на пијано, Трпески...

Светска премиера на Ептен македонско на Симон Трпчески

Светска премиера на „Ептен македонско“ на Симон Трпчески

Дневник | пред 10 месеци

„Ептен македонско“ - „Македонисимо“ е насловот на најновиот проект на македонскиот пијанист со светска слава Симон Трпчески, кој вечерва ќе има светска премиера на престижниот Фестивал во Лудвигсбург,...

Светска премиера на Македонисимо на Симон Трпчески на Фестивалот во Лудвигсбург

Светска премиера на „Македонисимо“ на Симон Трпчески на Фестивалот во Лудвигсбург

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Македонскиот пијанист со светска слава Симон Трпчески вечерва ќе ја има светската премиера на својот најнов проект со музика од Македонија, насловен „Македонисимо“, на Фестивалот во Лудвигсбург, Германија....

Светска премиера на Ептен македонско на Симон Трпчески

Светска премиера на „Ептен македонско“ на Симон Трпчески

Дневник | пред 10 месеци

„Ептен македонско“ - „Македонисимо“ е насловот на најновиот проект на македонскиот пијанист со светска слава Симон Трпчески, кој вечерва ќе има светска премиера на престижниот Фестивал во Лудвигсбург,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност