ОЧЕКУВАНИ КУП ФИНАЛИСТКИ: Металург ќе го напаѓа трофејот на вардарки

пред една недела - Телеграф

Вардар и Металург утре од 12:30 часот ќе играат во финалето на женскиот Куп на Македонија во ракомет. Тие денеска во полуфиналните дуели беа сигурни против Гевгелија односно Прилеп така што немаше никакви...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред една недела - Курир

Металург ја совлада екипата на Прилеп со 43:15, а најефикасна беше Пена Граматова (Металург) со 8 голови. Во второто полуфинале Вардар со 40 разлика ја совлада екипата на Гевгелија со 56.16, а најефикасни...

Вардар рекордно за пласман во финалето на Купот

пред една недела - ЖРК Вардар

Ракометарките на Вардар иако настапија со 11 ракометарки не само што немаа проблеми во полуфиналето на Купот против Гевгелија, туку постигнаа и рекордна победа, 56-16 највисока во клупската историја. Последниве...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред една недела - +Инфо

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари. Металург ја совлада екипата на...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред една недела - A1on

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари. Металург ја совлада екипата на...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред една недела - ТВ Нова

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари. Металург ја совлада екипата на...

Ристовска и Херем броеја до 17, Вардар ја растури Гевгелија

пред една недела - Спорт365

Ракометарките на Вардар славеа убедливо над составот на Гевгелија со 16:56 и ќе играат во финалето на Купот на Македонија, кој на програмата е утре (сабота) со почеток од 12:30. Избраничките на Ирина Дибирова...

ЖРК Вардар и Металург во финалето од македонскиот куп

пред една недела - Македонски Спорт

Двата големи скопски ривали имаа лесна полуфинална задача и се пласираа на завршниот меч од купот во Македонија, каде што секако фаворитската улога му припаѓа на ЖРК Вардар Женските екипи на Вардар и Металург...

Металург преку Прилеп до финалето на Купот

пред една недела - Спорт365

Ракометарките на Металург славеа над Прилеп со убедливи 43:15 во првиот полуфинален натпревар од завршниот турнир во Купот на Македонија и се пласираа во финалето, каде извесно ќе го чекаат Вардар. И пред...

Полуфинале во женскиот ракометен Куп

пред една недела - Алфа

Денеска во салата во Автокоманда се играат полуфиналните натпревари во женскиот ракометен Куп на Македонија. Од 13 часот и 30 минути се среќаваат Металург и Прилеп додека за 16:30 е закажан почетокот на...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред една недела - Слободна Македонија

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари. Металург ја совлада екипата на...

ЖРК Вардар со +40 ја декласира Гевгелија и закажа финале против ЖРК Металург во македонскиот Куп

пред една недела - Гол

ЖРК Вардар е вториот финалист на македонскиот Куп, откако славеше во полуфиналето против Гевгелија со 16-56 (9-25). Актуелниот македонскаи шампион немаше проблеми во дуелот со гевегелиската екипа и рутински си ја заврши работата.

ЛЕСНО ДО ФИНАЛЕТО: Вардарки броеја до 56 против Гевгелија

пред една недела - Sportmedia

„Црвено-црните" имаа полесен тренинг во полуфиналето бидејќи Гевгелија не е тим кој може да им парира. Победа од 56:16 и закажано финале против ЖРК Металург утре напладне Екипите на ЖРК Вардар и ЖРК Металург...

Вардарки со +40 до финале во Купот на Македонија

пред една недела - 24 Ракомет

Ракометарките на Вардар славеа убедливо над составот на Гевгелија со 16:56 и ќе играат во финалето на Купот на Македонија, кој на програмата е утре (сабота) со почеток од 12:30. Избраничките на Ирина Дибирова...

ЗАВРШНИЦА ВО ЖЕНСКИОТ КУП: Вардарки се без конкуренција

пред една недела - Телеграф

Екипата на Вардар денеска ќе игра против Гевгелија во второто полуфинале од Купот на Македонија во ракомет во женска конкуренција. Нема дилема дека вардарки се фаворити за триумф така што на овој меч сите...

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - ТВ Нова

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Локално

– Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова...

ЖРК Металург чека на Вардар во финалето на Купот

пред една недела - Гол

Екипата на Металург е првиот патник во финалето на женскиот ракометен Куп на Македонија. Во првото полуфинале тимот од Автокоманда со 43-15 славеше над Прилеп. Очекувано, Металург извојува убедлив триумф...

Металург го декласира Прилеп, ќе игра во финалето на Купот

пред една недела - 24 Ракомет

Ракометарките на Металург славеа над Прилеп со убедливи 43:15 во првиот полуфинален натпревар од завршниот турнир во Купот на Македонија и се пласираа во финалето, каде извесно ќе го чекаат Вардар. И пред...

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - +Инфо

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - A1on

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Канал 5

Завршниот турнир во ова натпреварување ќе се одигра денеска и утре во салата „Автокоманда“ во Скопје. ЖРК Вардар е победник на Купот на Македонија последните три сезони, а има вкупно четири пехари во ова...

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Курир

Завршниот турнир во ова натпреварување ќе се одигра денеска и утре во салата „Автокоманда“ во Скопје. ЖРК Вардар е победник на Купот на Македонија последните три сезони, а има вкупно четири пехари во ова...

ЖРК Металург прв „слета“ во куп финалето

пред една недела - Sportmedia

Металург лесно го совлада прилеп и во финалето ќе се соочи со ЖРК Вардар, кој подоцна најпрвин ќе треба да ја одработи задачата против Гевгелија ЖРК Металург е првиот финалист во купот на Македонија. Тимот...

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Вистина

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

Вардарки очекуваат двојна круна во четири денови

пред една недела - ЖРК Вардар

Почнувајќи од денеска па до понеделник Вардар ќе ги одигра и последните натпревари во домашното првенство, разигрувајќи за двојната круна каде е најголем фаворит. Во игра за титулата останува и Вардар...

Вардарки пред двојна круна: Титулата во Женската Лига ќе се додели в понеделник

пред една недела - Спорт365

На барање на Куманово, а во согласност со РФМ и другите екипи учеснички на Ф4 турнирот за титулата, направени се промени во термините за полуфиналните и финалните натпревари. Наместо понеделеник, полуфиналните...

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Слободна Македонија

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

Штербик: Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

пред една недела - Дневник

Има малку повеќе од две недели до полуфиналниот меч од Лигата на шампионите во ракомет Вардар - Барселона закажан за 3 јуни на завршниот турнир во Kелн. Медиумите во Шпанија се заинтересирани за овој дуел,...

Пионерките викендов на Ф4 турнирот

пред една недела - ЖРК Вардар

Пионерската екипа на Вардар во сабота ќе игра на Ф4 турнирот и ќе се бори за титулата во домашното првенство. Натпреварите се играат во салата во Автокоманда. Во полуфиналето Вардар ќе игра со Куманото,...

Вардар СЦЈС трет пат по ред постигнува 40 голови

пред една недела - 24 Ракомет

Ракометарките на Вардар СЦЈС го одиграа последниот меч во регуларниот дел од сезоната во Женската лига и забележаа победа со 21:40 (11:22) на гостувањето кај Гевгелија. Сега остануваат настапите на Ф4...

Штербик: Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

пред една недела - Дневник

Има малку повеќе од две недели до полуфиналниот меч од Лигата на шампионите во ракомет Вардар - Барселона закажан за 3 јуни на завршниот турнир во Kелн. Медиумите во Шпанија се заинтересирани за овој дуел,...

Вардар СЦЈС како лидери го завршија регуларниот дел

пред една недела - ЖРК Вардар

Нашата втора сениорска екипа Вардар СЦЈС го заврши натпреварувањето во регуларниот дел од сезоната во женската лига со триумф, 40-21 (22-11) на гостувањето во Гевгелија. Сега остануваат настапите на Ф4...

Променети термините за Ф4 за домашната титула

пред една недела - ЖРК Вардар

На барање на Куманово, а во согласност со РФМ и другите екипи учеснички на Ф4 турнирот за титулата, направени се промени во термините за полуфиналните и финалните натпревари. Наместо понеделеник, полуфиналните...

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

пред една недела - Канал 5

Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните дуели. Во Битола во првото полуфинале од 17:30 часот играат Еурофарм Работник – Охрид, а во второто полуфинале е дуелот меѓу бранителот на трофејот Вардар...

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

пред една недела - A1on

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните...

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

пред една недела - Курир

Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните дуели. Во Битола во првото полуфинале од 17:30 часот играат Еурофарм Работник – Охрид, а во второто полуфинале е дуелот меѓу бранителот на трофејот Вардар...

Ова се термините за Македонскиот Куп во ракомет

пред една недела - Се за спорт

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција.Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните...

Познати термините за ракометниот Куп на Македонија

пред една недела - Сител

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Мажите во сабота на 20.мај ги играат полуфиналните...

Женското Куп-финале в сабота од 12.30 часот во „Автокоманда“

пред една недела - Гол

Скопски Металург, кој е организатор на завршниот турнир на ракометниот Куп на Македонија ги одреди и сатницата за двата полуфинални натпревари и финалето. Сите три натпревари ќе се одиграат во спортската...

Вардар лесно преку Радовиш до дуел со Металург во Купот

пред една недела - Спорт365

Вардар славеше на гостувањето кај Радовиш со 44-19 (20-9) и очекувано се најде меѓу четирите најдобри екипи кои викендов ќе се борат за трофејот. За два дена вардарци одиграа два натпревари од четвртфиналната...

Вардар убедлив против Радовиш, потврден е полуфиналниот куп дуел со Металург

пред една недела - Дерби

Македонскиот ракометен првак Вардар немаше проблеми и на вториот натпревар од четвртфиналната група во националниот куп, денеска совладувајќи го Радовиш со 44:19. Убедливиот и очекуван триумф, фаворитот...

ОЧЕКУВАНА ДОМИНАЦИЈА: Вардар „експрес“ мина преку Радовиш

пред една недела - Sportmedia

Шампионот на Македонија со убедливата победа над Радовиш од 44:19 се најде меѓу четирите екипи во купот каде што во полуфиналето ќе игра против Металург Вардар демонстрираше сила и квалитет во мечот против...

Вардар очекувано се прошета низ Радовиш и обезбеди Ф4 во Купот

пред една недела - 24 Ракомет

Вардар славеше на гостувањето кај Радовиш со 44-19 (20-9) и очекувано се најде меѓу четирите најдобри екипи кои викендов ќе се борат за трофејот. За два дена вардарци одиграа два натпревари од четвртфиналната...

Вардарци и со половина сила го треснаа Радовиш за пласман на Ф4 во Купот

пред една недела - Гол

Македонскиот ракометен првак Вардар очекувано обезбеди пласман на Ф4 турнирот во Купот на Македонија откако со убедливи 44-19 (20-9) славеше над Радовиш. Раул Гонзалез на оваа средба им даде одмор на Ангелов,...

КЛИКНИ