Сликата на Баскијат продадена за рекордни 110 5 милиони долари

Сликата на Баскијат продадена за рекордни 110,5 милиони долари

A1on | пред 10 месеци

Сликата „Без наслов“ на авангардниот ументик Жан-Мишел Баскијат е продадена на аукција во „Сотби“ за рекордни 110,5 милиони долари. Како што соопшти денеска акциската куќа, ова е рекордна цена постигната...

Сликата на Баскијат продадена за рекордни 110 5 милиони долари

Сликата на Баскијат продадена за рекордни 110,5 милиони долари

Курир | пред 10 месеци

Како што соопшти денеска аукциската куќа, ова е рекордна цена постигната за една слика на американски уметник. Во прашање е слика направена во стил на графити, која прикажува лице во форма на череп. Сликата...

Сликата на Баскијат продадена за рекордни 110 5 милиони долари

Сликата на Баскијат продадена за рекордни 110,5 милиони долари

Денешен | пред 10 месеци

Сликата „Без наслов“ на авангардниот ументик Жан-Мишел Баскијат е продадена на аукција во „Сотби“ за рекордни 110,5 милиони долари. Како што соопшти денеска акциската куќа, ова е рекордна цена постигната...

Слика на Баскијат продадена на аукција за 110 5 милиони долари

Слика на Баскијат продадена на аукција за 110,5 милиони долари

Кајгана | пред 10 месеци

Сликата на Жан-Мишел Баскијат од 1982 година достигна рекордна вредност од 110,5 милиони долари на аукција на американската аукциска куќа Sotheby’s во Њујорк. Сликата „Untitled“ од 1982 година синоќа ја...

Слика на Баскијат продадена на аукција за 110 5 милиони долари

Слика на Баскијат продадена на аукција за 110,5 милиони долари

Макфакс | пред 10 месеци

Сликата на Жан-Мишел Баскијат од 1982 година достигна рекордна вредност од 110,5 милиони долари на аукција на американската аукциска куќа Сотби во Њујорк. Сликата „Untitled“ од 1982 година синоќа ја купи...

Слика на Баскијат продадена на аукција за 110 5 милиони долари

Слика на Баскијат продадена на аукција за 110,5 милиони долари

Актуелно24 | пред 10 месеци

Сликата на Жан-Мишел Баскијат од 1982 година достигна рекордна вредност од 110,5 милиони долари на аукција на американската аукциска куќа Сотби во Њујорк. Сликата „Untitled“ од 1982 година синоќа ја купи...

Слика на Баскијат продадена на аукција за 110 5 милиони долари

Слика на Баскијат продадена на аукција за 110,5 милиони долари

Sky | пред 10 месеци

Сликата на Жан-Мишел Баскијат од 1982 година достигна рекордна вредност од 110,5 милиони долари на аукција на американската аукциска куќа Сотби во Њујорк. Сликата „Untitled“ од 1982 година синоќа ја купи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност