Временска прогноза за викенд

пред една недела - Кукурику

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

пред една недела - Курир

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Утринската температура ќе...

ВРЕМЕТО УТРE: Температурата во првиот ден од викендот до 29 степени

пред една недела - Телеграф

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

пред една недела - Вистина

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Времето утре ќе биде сончево, со услови за локална нестабилност кон крајот на денот

пред една недела - A1on

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Метео: За викендот променливо време, локални врнежи од дожд

пред една недела - МТВ 1

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала облачност и со умерен западен ветер. Кон крајот на денот можна е појава на локална нестабилност особено во северните делови. Од недела следува период...

Временска прогноза

пред една недела - ТВ Нова

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

пред една недела - Прес 24

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Прсти да излижеш

пред една недела - Вест

Убавото време денеска ги извади Скопјани надвор. Измерени се 28 степени. Се очекува да е сончево до недела, кога повторно ќе има заладување. Во сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена...

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

пред една недела - Пулс 24

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Синоптичарите најавуваат ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК И НЕВРЕМЕ!

пред една недела - Sky

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност особено на северот од земјата....

Нов влажен бран и заладување од недела

пред една недела - Макфакс

Нов влажен бран проследен со северозападен ветер ќе ја зафати земјата од недела, што ќе услови намалување на дневните температури за пет до седум степени. Како што информираат од УХРМ, влажен бран со врнежи...

Сончево и потопло со мала облачност

пред една недела - Алфа

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската...

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - Курир

В лажен бран со врнежи од дожд ќе започне да преминува преку земјата од недела претпладне . Врнежите на повеќе места ќе бидат поројни проследени со грмежи и можна е и појава на град . Поголеми количества...

УХМР со вонредна временска најава

пред една недела - Скопје Инфо

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - Вистина

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. В лажен бран со врнежи...

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - Денешен

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Утре сончево и топло, а од недела очекувајте НЕВРЕМЕ!

пред една недела - Sky

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност особено на северот од земјата....

Еве какво време не очкува за викеднот

пред една недела - Сител

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - +Инфо

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи од дожд ќе започне...

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - MK News

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи од дожд ќе започне...

УХМР со вонредна временска најава

пред една недела - Прес 24

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. В лажен бран со врнежи...

Надвор пролет но не за долго - ова се температурите, еве што не чека

пред една недела - Прес 24

Денеска времето е сончево и топло, но не чека пресврт деновиве. Во сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Кон крајот на денот ќе има...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

пред една недела - Актуелно24

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

Сончево и топло време, од недела дожд

пред една недела - Телеграф

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Разголете се денеска

пред една недела - Вест

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

пред една недела - Кајгана

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал...

Прогноза за времето денеска

пред една недела - Алсат-М

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Времето сончево и потопло, со мала облачност

пред една недела - +Инфо

Сончево и потопло, со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец, ќе биде времето утре во Македонија, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Температурите ќе се искачат...

Сончево и потопло со мала облачност

пред една недела - A1on

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

пред една недела - Идивиди

Скопје, 19 мај 2017 (МИА) – Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната...

Сончево и потопло со мала облачност

пред една недела - Канал 5

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

УХМР со вонредна прогноза за викендот

пред една недела - Сител

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Уживајте во сончевото и топло време - нема да потрае уште долго

пред една недела - За Се

Денеска е петок, 19 мај 2017 година, 139-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 226 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 11 минути,  а ќе зајде во 19 часот и 49 минути. Денов...

ВРЕМЕ ЗА ВИКЕНДОТ: Сонце и дожд, а еве што се очекува од понеделник...

пред една недела - Фактор

Во Македонија денеска по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време. Во попладневните часови ќе имаме зголемување на облачноста во крајните југозападни предели,  а во охридско-преспанскиот...

ОД НЕДЕЛА НОВИ ВРЕМЕНСКИ ИЗНЕНАДУВАЊА - Еве што не очекува

пред една недела - Sky

Нов влажен бран проследен со северозападен ветер ќе ја зафати земјата од недела, што ќе услови намалување на дневните температури за пет до седум степени. Како што информираат од УХРМ, влажен бран со врнежи...

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - Вечер

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Сончево време со температура до 28 степени

пред една недела - Вистина

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Времето сончево, од недела нов влажен бран

пред една недела - Р.С. Европа

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од три до 10, а дневната ќе биде од 23 до 28 степени....

Сончев и топол петок

пред една недела - Таратур

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

УХМР најавува нов влажен бран

пред една недела - Кумановски муабети

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Сончево со температури до 28 степени, од недела нов влажен бран

пред една недела - Нетпрес

Времето во Македонија во петок ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10, а дневната од 23 до 28 Целзиусови...

Нека не ве лаже сонцето - подгответе се за драстична промена на времето

пред една недела - Прес 24

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

пред една недела - Макфакс

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

Сончево време со температура до 28 степени

пред една недела - Курир

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

СЛЕДУВА ШОК: УХМР со вонредна временска најава

пред една недела - Sky

Утре кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност, особено на северот. Влажен бран со врнежи од дожд ќе има во недела од претпладневните часови. Овој бран ќе е проследен со...

Сончево и потопло со мала облачност

пред една недела - Reporter.mk

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност

пред една недела - Локално

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

пред една недела - ТВ 21

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 23 до 28 степени. Во Скопје слично време со максимална дневна...

Сончево време со температура до 28 степени

пред една недела - Денешен

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Денеска и утре сончево и топло, од недела поројни дождови

пред една недела - МКД

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло сомала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во Скопје максималната ндевна температура ќе достигне 27 Целзиусови степени, Крива...

Виситнско лето – Денеска сончево и топло, температурата до 28 степни

пред една недела - Reporter.mk

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Денеска сончево и топло, во недела дожд

пред една недела - Здравство 24

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Што ќе се случува со времето денес?

пред една недела - Sky

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

пред една недела - ТВ 21

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 23 до 28 степени. Во Скопје слично време со максимална дневна...

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и потопло со мала облачност – во недела заладување

пред една недела - Популарно

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

пред една недела - Сител

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево време со температура до 28 степени

пред една недела - Infomax

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Претпладне сончево , попладне со услови за слаб дожд

пред една недела - Слободна Македонија

Во Македонија денес по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време. Во попладневните часови зголемување на облачноста во крајните југозападни предели а во Охридско-Преспанскиот...

УХМР најавува какво ќе биде времето утре

пред една недела - Прес 24

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Следуваат пролетни денови, па нов пресврт: Еве какво време не чека викендов

пред една недела - Курир

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

Многу промени до крајот на неделата – Еве какво време не очекува

пред една недела - MK News

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Нов...

Утре сончево и потопло со мала до умерена облачност

пред една недела - Канал 5

Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен...

Утре не очекува сончево и потопло време, температури до 28 степени

пред една недела - A1on

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Следуваат пролетни денови па нов пресврт - што не чека?

пред една недела - Прес 24

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Времето утре сончево и потопло

пред една недела - ТВ Нова

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Метео: Сончево и топло, температура до 28 степени

пред една недела - МТВ 1

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и потопло време со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 28 степени. Сончевото време ќе продолжи и во сабота, а од недела...

Од недела грмотевици!

пред една недела - Вест

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

пред една недела - Алфа

Во сабота максималната температура ќе достигне до 30-тиот степен, а веќе од недела ќе има намалување на дневната температура до 23 степени. Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува...

УХМР најавува што не чека до крајот на неделата

пред една недела - Прес 24

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Нов...

Еве какво време не очекува со крајот на неделата

пред една недела - Прес 24

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Нов...

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

пред една недела - Кукурику

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

Следуваат пролетни денови, па нов пресврт: Еве какво време не чека?

пред една недела - Република

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Погледнете какво време не очекува во следните неколку дена!

пред една недела - Пулс 24

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Еве што прогнозираат синоптичарите за утре...

пред една недела - Sky

Сончево и потопло, со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец, ќе биде времето утре во Македонија, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Температурите ќе се искачат...

НОВ ВЛАЖЕН БРАН: Температурата ќе падне за 7 степени, се очекуваат поројни дождови и засилен ветер!

пред една недела - Sky

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив...

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

пред една недела - Слободна Македонија

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

Денеска сончево со мала облачност

пред една недела - Здравство 24

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена...

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

пред една недела - ТВ 21

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

Сончево со температура до 24 степени

пред една недела - Нетпрес

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончев и топол ден

пред една недела - +Инфо

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - Кајгана

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16...

Надвор пролет- еве какво ќе биде времето

пред една недела - Прес 24

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала облачност и слаб ветер

пред една недела - Канал 5

Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.Температурата ќе достигне до 24 степени. До сабота ќе преовладува...

Денеска и утре убаво сончево време, од сабота...

пред една недела - За Се

Денеска е четврток, 18 мај 2017 година, 138-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 227 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 12 минути,  а ќе зајде во 19 часот и 48 минути. Денов...

Временска прогноза

пред една недела - Локално

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево време со температура до 24 степени

пред една недела - Вистина

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - Макфакс

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 26 степени. Во Скопје...

Сончево време со температура до 24 степени

пред една недела - Курир

Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.Температурата ќе достигне до 24 степени. До сабота ќе преовладува...

Временска прогноза

пред една недела - ТВ Нова

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево и топло до сабота

пред една недела - МКД

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 24 Целзиусови степени, Маврово 16,...

Сончево време со мала облачност

пред една недела - Лидер

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - A1on

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончев четврток со мала облачност

пред една недела - Таратур

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 26 степени. Во Скопје...

Сончево време со температура до 24 степени

пред една недела - Денешен

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Времето денеска: сончево со мала облачност

пред една недела - Р.С. Европа

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево време со температура до 24 степени

пред една недела - Пулс 24

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

До сабота покачување на дневните температури, од недела врнежи и повторно пад

пред една недела - Кумановски муабети

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 5 до 12,...

Нови промени - Еве какво време не очекува до сабота

пред една недела - Сител

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Од денес до сабота, сончево време

пред една недела - Слободна Македонија

Од денес до сабота, во Македонија  ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност,...

Ќе здивнеме од дождот до викендот, од недела нови промени

пред една недела - Република

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

МАЛКУ ПОТОПЛО ОД ДЕНЕС: Какво време нè очекува утре

пред една недела - Телеграф

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена...

Еве какво ќе биде времето утре!

пред една недела - Sky

Од утре до сабота ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер....

Топло, ладно – сончево и потопло до сабота, од недела нов влажен бран

пред една недела - Република

Сончево време со мала до умерена облачност и пораст на дневната температура се очекува од утре до сабота во земјава. Како што најавуваат од УХМР во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана...

Променливо време со температура до 23 степени

пред една недела - Вистина

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер...

Какво време не очекува до крајот на неделата?

пред една недела - Здравство 24

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер...

Не излегувајте без чадор: Хронично болните на мета на променливото време

пред една недела - Република

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои места...

До четврток не излегувајте без чадор

пред една недела - Здравство 24

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои места...

Ќе не убие времево-утре грмотевици и дожд, стабилизирање од четврток!

пред 2 недели - Република

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои...

И утре дожд, од четврток стабилизирање на времето и повисоки температури

пред 2 недели - Здравство 24

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои...

КЛИКНИ