Проверете дали вашите податоци се наоѓаат во база на украдени лозинки

Проверете дали вашите податоци се наоѓаат во база на украдени лозинки

GSM | пред 10 месеци

Стручњаците од Центарот за истражување и анализа на безбедност Kromtech, пронајдоа огромна база на податоци во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл адреси и лозинки, кои ги собрала и објавила непозната...

Веб страница овозможува да проверите дали хакери ви ја знаат лозинката

Веб-страница овозможува да проверите дали хакери ви ја знаат лозинката

Локално | пред 10 месеци

Благодарение на Трој Хант, регионален директор на „Мајкрософт“ за Австралија и експерт за компјутерска безбедност, кој ја создаде и ја одржува веб-страницата „ Have I been pwned ?“, сосема едноставно,...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката  Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката? – Проверете тука

За Се | пред 10 месеци

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Откриени голем број лозинки  проверете дали е вашата меѓу нив

Откриени голем број лозинки - проверете дали е вашата меѓу нив

Прес 24 | пред 10 месеци

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката  Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката? – Проверете тука

Курир | пред 10 месеци

Поголемиот број од тие информации може да се најде на страницата на Хант „Have I Been Pwnedu”, која овозможува на корисниците да проверат дали лозинките им се украдени во една од претходните кражби во...

Проверете дали вашите податоци се наоѓаат во база на украдени лозинки

Проверете дали вашите податоци се наоѓаат во база на украдени лозинки

Кајгана | пред 10 месеци

Стручњаците од Центарот за истражување и анализа на безбедност Kromtech, во соработка со експертот за интернет безбедност Трој Хант, пронајдоа огромна база на податоци во која се наоѓаат преку 560 милиони...

Проверете дали некој ви ја знае лозинката да и тоа е можно

Проверете дали некој ви ја знае лозинката- да, и тоа е можно

Прес 24 | пред 10 месеци

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката  Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката? – Проверете тука

Сител | пред 10 месеци

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката  Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката? - Проверете тука

Сител | пред 10 месеци

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката Проверете тука

Се сомневате дека некој ви ја знае лозинката: Проверете тука!

Exclusive | пред 10 месеци

Експертите од центарот за истражување и анализа на безбедност „Кромтек“, со соработка со експертите за интернет безбедност, пронашле огромна база на податоци, во која се наоѓаат преку 560 милиони имејл...

Нов напад Проверете дали вашата лозинка е меѓу украдените

Нов напад: Проверете дали вашата лозинка е меѓу украдените

Факултети | пред 10 месеци

Фото: Profimedia Have I Been Pwned база на податоци

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност