Повторно паднаа цените на нафтата

Повторно паднаа цените на нафтата

Макфакс | пред 10 месеци

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Повторно намалување на цените на нафтата

Повторно намалување на цените на нафтата

Прес 24 | пред 10 месеци

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Драстично намалување на цените на нафтата

Драстично намалување на цените на нафтата!

Exclusive | пред 10 месеци

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Повторно намалување на цените на нафтата

Повторно намалување на цените на нафтата

Пулс 24 | пред 10 месеци

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Утрински | пред 10 месеци

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар што според експертите укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

A1on | пред 10 месеци

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Намалување на цените на нафтата

Намалување на цените на нафтата

Сител | пред 10 месеци

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството....

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Нетпрес | пред 10 месеци

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Курир | пред 10 месеци

Вредноста на американската „лесна“ нафта денеска во електрноските трансакции пред отворањето на Њујоршката берза се зголеми за 75 центи на 49,72 долари за барел. На Лондонската берза пак цената на северноморскиот...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

+Инфо | пред 10 месеци

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Нафташите немаат среќа  цените повторно паѓаат

Нафташите немаат среќа, цените повторно паѓаат

Фактор | пред 10 месеци

Производството на нафта во САД повторно се приближи до рекордно ниво поради проектот на експлоатација на нафта од јагледни шкрилци. Тоа би можело да ги загрози напорите на ОПЕК за подигање на цената на...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Прес 24 | пред 10 месеци

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Денешен | пред 10 месеци

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Пад на цените на нафтата на ниво под 52 долари

Пад на цените на нафтата на ниво под 52 долари

Денар | пред 10 месеци

Цените на нафтата паднаа во четврток на меѓународните берзи под нивото од 52 долара под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

Нафтата со пад на цената под 52 долари

Нафтата со пад на цената под 52 долари

Таратур | пред 10 месеци

Цените на нафтата паднаа во четврток на меѓународните берзи под нивото од 52 долари под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Сител | пред 10 месеци

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по големиот пад на вредноста на акциите...

Цените на нафтата паднаа под 52 долари

Цените на нафтата паднаа под 52 долари

Вечер | пред 10 месеци

Цените на нафтата на меѓународните берзи паднаа под нивото од 52 долара под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители...

Цените на нафтата паднаа под 52 долара

Цените на нафтата паднаа под 52 долара

Sky | пред 10 месеци

Цените на нафтата паднаа во четврток на меѓународните берзи под нивото од 52 долара под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

Цените на нафтата паднаа под 52 долара

Цените на нафтата паднаа под 52 долара

Макфакс | пред 10 месеци

Цените на нафтата паднаа во четврток на меѓународните берзи под нивото од 52 долара под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

Кои фактори ја урнаа цената на нафтата

Кои фактори ја урнаа цената на нафтата?

Фактор | пред 10 месеци

Цените на нафтата денеска паднаа на меѓународните берзи под 52 долара. Цената се намали под влијание на информациите дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност