Убиениот напаѓач бил во затвор за обид за убиство на полицајци

Убиениот напаѓач бил во затвор за обид за убиство на полицајци

Дневник | пред 9 месеци

Еден полицаец беше убиен, а двајца други се сериозно ранети од напаѓачот кој со „калашников“ дивееше во четвртокот вечерта на Елисејските полиња во центарот на Париз, јавуваат британските медиуми. Напаѓачот,...

Благ раст на поддршката за Ле Пен по нападот во Париз

Благ раст на поддршката за Ле Пен по нападот во Париз

A1on | пред 9 месеци

Пораснала поддршката за кандидатката за претседател на Франција од крајанта десница, Марин Ле Пен, покажа првата анкета направена по синоќешниот напад во Париз. Сепак и покрај растот на поддршката за Ле...

Ле Пен очекува нов напад пред изборите в недела

Ле Пен очекува нов напад пред изборите в недела

Макфакс | пред 9 месеци

Претседателскиот кандидат Марин Ле Пен изјави дека се плаши од нов терористички напад во Франција “во наредните денови”. “Да, верувам дека може да има друг напад пред првиот круг од претседателските избори...

Куршумите на терористот не можат да ја убијат предноста на соперникот на Ле Пен

Куршумите на терористот не можат да ја убијат предноста на соперникот на Ле Пен

Локално | пред 9 месеци

По синоќешниот напад на булеварот Шанзелизе, срцето на Париз, кој, веројатно е терористички напад, куршумите на терористот освен што убија еден полицаец и ранија двајца, можеби и ќе „ја убијат“ предноста...

ЗА ШТО ЈА ОБВИНИ КАЗНЕВ Ле Пен стравува од нови напади

ЗА ШТО ЈА ОБВИНИ КАЗНЕВ: Ле Пен стравува од нови напади

Фактор | пред 9 месеци

Кандидатката за претседател на Франција, десничарката Марин Ле Пен вели дека се плаши од нов терористички напад во Франција во наредните денови,  пишува „Daily Express“. Таа изјави дека „знае“ дека терористичката...

Тероризам во Париз

Тероризам во Париз

24 вести | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи кој живеел во Ливри-гарган во Сен сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник „Ле...

КАЗНЕВ Ле Пен сака да го искористи ставот без нималку срам

КАЗНЕВ: Ле Пен сака да го искористи ставот без нималку срам

Телеграф | пред 9 месеци

Ултрадресничарската кандидатка за претседател на Франција, Марин ле Пен бара начин да ја искористи пукотницата во Париз во која загина полицаец за да собере политички поени и да направи раздор во народот,...

Влијанието на стравот од тероризам врз француските избори

Влијанието на стравот од тероризам врз француските избори

Нова ТВ | пред 9 месеци

“Нов напад во Париз. Францускиот народ нема тоа да го прифаќа уште долго. Ќе има големо влијание врз претседателските избори”, твитна американскиот претседател Доналд Трамп утринава по синоќешниот напад...

Идентификуван напаѓачот од Шанзелизе

Идентификуван напаѓачот од Шанзелизе

Нова ТВ | пред 9 месеци

Извршителот на синоќешниот напад на париската авенија Шанзелизе е идентификуван како 39-годишниот Карим Шерфи кој живеел во Ливри-гарган во Сен сан Дени во парискиот регион. Како што објави Ројтерс тој...

Куршумите на терористот не можат да ја убијат предноста на соперникот на Ле Пен

Куршумите на терористот не можат да ја убијат предноста на соперникот на Ле Пен

Локално | пред 9 месеци

По синоќешниот напад на булеварот Шанзелизе, срцето на Париз, кој, веројатно е терористички напад, куршумите на терористот освен што убија еден полицаец и ранија двајца, можеби и ќе „ја убијат“ предноста...

Ова е терористот што уби полицаец во Париз

Ова е терористот што уби полицаец во Париз

За Се | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен додека двајца други се сериозно ранети од напаѓачот кој со калашњиков дивееше синоќа на Шанзелизе во центарот на Париз, јавуваат британските медиуми. Наводниот терорист на Исламска...

Казнев Ле Пен сака да го искористи ставот без нималку срам

Казнев: Ле Пен сака да го искористи ставот без нималку срам

A1on | пред 9 месеци

Ултрадресничарската кандидатка за претседател на Франција, Марин ле Пен бара начин да ја искористи пукотницата во Париз во која загина полицаец за да собере политички поени и да направи раздор во народот,...

Напаѓачот од Шанзелизе бил потенцијален радикален исламист

Напаѓачот од Шанзелизе бил потенцијален радикален исламист

Вест | пред 9 месеци

Напаѓачот од Шанзелизе, кој завчера во терористички напад уби еден полицаец и рани друг, е идентификуван како Карим Шеруфи (39), кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот...

Трамп Нападот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

Трамп: Нападот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

A1on | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот налог на Твитер напиша дека вчерашниот атентат во Париз ќе изврши големо влијание врз претседателските избори во Франција, пренесе ТАСС. Another terrorist...

Трамп се огласи за нападот во Париз

Трамп се огласи за нападот во Париз

Курир | пред 9 месеци

-Уште еден терористички напад во Париз. Народот на Франција нема уште долго да го трпи ова. Тоа ќе изврши големо влијание врз претседателските избори!, напиша Трамп. Американскиот претседател не прецизира...

Франција ја засилува безбедноста во пресрет на изборите

Франција ја засилува безбедноста во пресрет на изборите

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Франција соопшти дека ја засилува безбедноста во пресрет на претседателските избори, откако синоќа во Париз беше убиен полицаец, во напад за кој одговорноста ја презеде Исламската држава. По денешната...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Алфа | пред 9 месеци

Сите тројца биле дел од кругот во кој се движел убиецот, кој бепе застрелан од полицијата на Елисејските Полиња. Притворените се наоѓале во станот во кој полицијата ноќеска извршила претресе набрзо по...

Трамп Атентатот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

Трамп: Атентатот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

Алфа | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот налог на Твитер напиша дека вчерашниот атентат во Париз ќе изврши големо влијание врз претседателските избори во Франција. Американскиот претседател Доналд...

Трамп се огласи за нападот во Париз

Трамп се огласи за нападот во Париз

Прес 24 | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот налог на Твитер напиша дека вчерашниот атентат во Париз ќе изврши големо влијание врз претседателските избори во Франција, пренесе ТАСС. „Уште еден терористички...

Нападот во Париз може да е пресвртницата за Ле Пен

Нападот во Париз може да е пресвртницата за Ле Пен

Off.net.mk | пред 9 месеци

Синоќешното убиство на полицаец во Париз би можело да ги сврти француските изборите во корист на Ле Пен. Баш ова е посакуваниот исход за ИСИС, кои од изборот на Ле Пен се надеваат дека ќе можат да извлечат...

Идентификуван напаѓачот од Париз  на полицијата и бил познат како потенцијален исламистички радикал

Идентификуван напаѓачот од Париз – на полицијата и бил познат како потенцијален исламистички радикал

ТВ Нова | пред 9 месеци

Напаѓачот што застрела полицаец во Париз е идентификуван според документите што ги оставил во автомобилот, но француските власти не го објавуваат неговото име. Француските медиуми сепак јавија дека станува...

Трамп Атентатот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

Трамп: Атентатот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

Алсат-М | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот налог на Твитер напиша дека вчерашниот атентат во Париз ќе изврши големо влијание врз претседателските избори во Франција, пренесе ТАСС. „Уште еден терористички...

Трамп се огласи за нападот во Париз

Трамп се огласи за нападот во Париз

Пулс 24 | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот налог на Твитер напиша дека вчерашниот атентат во Париз ќе изврши големо влијание врз претседателските избори во Франција, пренесе ТАСС. Американскиот претседател...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Економски | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Французин со полициско досие го извршил нападот во Париз

Французин со полициско досие го извршил нападот во Париз

Утрински | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Канал 5 | пред 9 месеци

Како што јавуваат медиумите од Париз, француската полиција привела тројца блиски на извршителот на нападот, во кој беше убиен еден полицаец. Сите тројца биле дел од кругот во кој се движел убиецот, кој...

Кој профитира Може ли тероризмот да го сврти текот на изборите во Франција

Кој профитира? Може ли тероризмот да го сврти текот на изборите во Франција?

Точка | пред 9 месеци

Додека кандидатите за претседатели на Франција во четвртокот навечер на националната телевизија за последен пат ги убедувале гласачите дека треба на нив да им дадат својот глас, терорист на ИСИС земал...

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

+Инфо | пред 9 месеци

Белгија вчера и доставила на Франција налог за апсење на маж, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи, без да потврди дали тоа има врска со вчерашниот напад на париската авенија...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Дневник | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Кајгана | пред 9 месеци

Осомничениот по кого трагаа француските власти, поради терористичкиот напад во кој е убиен еден полицаец во Париз, ѝ се предал на белгиската полиција, соопшти портпаролот на француското Министерство за...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Локално | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

Курир | пред 9 месеци

Подоцна беше соопштено дека мажот доброволно се јавил во полициска станица во северниот белгиски град Антверпен. Групацијата Исламска држава ја презеде одговорноста за вчерашниот напад на Шанзелизе, во...

Трамп се огласи за нападот во Париз

Трамп се огласи за нападот во Париз

Република | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот налог на Твитер напиша дека вчерашниот атентат во Париз ќе изврши големо влијание врз претседателските избори во Франција, пренесе ТАСС. -Уште еден терористички...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

+Инфо | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Идентификуван осомничениот за нападот во Париз, вториот осомничен се предаде во Белгија

Нетпрес | пред 9 месеци

Белгиската полиција соопшти во петокот дека се предал мажот осомничен за вмешаност во нападот од четвртокот вечерта во франциската престолнина Париз кога беа убиени двајца полицајци а ранет уште еден,...

ГО ОТКРИЈА КОЈ Е Напаѓачот од Шанзелизе и порано пукал во полицајци

ГО ОТКРИЈА КОЈ Е: Напаѓачот од „Шанзелизе“ и порано пукал во полицајци

Телеграф | пред 9 месеци

Извршителот на синоќешниот напад на париската авенија „Шанзелизе“ е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Познат идентитетот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитетот на напаѓачот од Шанзелизе

ТВ Нова | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

ИСИЛ стои позади нападот во Франција

ИСИЛ стои позади нападот во Франција

Сител | пред 9 месеци

Embedded video for ИСИЛ стои позади нападот во Франција Исламска држава не запира со крвопрелевањето. Како последна мета на терористичката група се најде  француската полиција. Во нападот  во  центарот...

Двајца полицајци загинаа во престрелка на Елисејските полиња во Париз

Двајца полицајци загинаа во престрелка на Елисејските полиња во Париз

Бриф | пред 9 месеци

Француските медиуми вечерва известија дека двајца полицајци загинале во престрелка при терористичкиот напад на авенијата Шанзелизе во Париз. Француската полиција извести дека напаѓачот е убиен. Градските...

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

A1on | пред 9 месеци

Белгија вчера и доставила на Франција налог за апсење на маж, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи, без да потврди дали тоа има врска со вчерашниот напад на париската авенија...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Нетпрес | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

Курир | пред 9 месеци

Подоцна беше соопштено дека мажот доброволно се јавил во полициска станица во северниот белгиски град Антверпен. Групацијата Исламска држава ја презеде одговорноста за вчерашниот напад на Шанзелизе, во...

Фатен вториот напаѓач во Белгија имало предупредување до Франција

Фатен вториот напаѓач во Белгија, имало предупредување до Франција

Фактор | пред 9 месеци

Вториот припадник на Исламска држава кој учествуваше во вчерашниот напад врз полицајци во Париз е фатен од белгиската полиција откако и се предал, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

A1on | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Идентификуван напаѓачот од Париз полицијата трага по неговите соработници

Идентификуван напаѓачот од Париз, полицијата трага по неговите соработници

МТВ 1 | пред 9 месеци

Познат е идентитетот на напаѓачот кој усмрти полицаец во Париз, но името нема да се објави се додека не се спроведе истрагата за евентуални соработници. Пред да биде застрелан од полицијата успеа да повреди...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Курир | пред 9 месеци

Како јави дописникот на МИА од Париз, француската полиција привела тројца блиски на извршителот на нападот, при кој беше убиен еден полицаец. Сите тројца биле дел од кругот во кој се движел убиецот, кој...

ФРАНЦИЈА ПОД ОПСАДА Во пресрет на изборите откажани сите претседателски собири Оланд најавува внимание

ФРАНЦИЈА ПОД ОПСАДА: Во пресрет на изборите откажани сите претседателски собири-Оланд најавува внимание!

Фактор | пред 9 месеци

Последниот ден од кампањата за претседателските избори во Франција е пореметен поради екстремистичкиот напад на Шанзелизе (Елисејските полиња), во центарот на Париз, во кој е убиен еден полицаец, додека...

Вториот напаѓач во нападот во Париз се предал

Вториот напаѓач во нападот во Париз се предал

Локално | пред 9 месеци

Осомничениот по кого трагаа француските власти, поради терористичкиот напад во кој е убиен еден полицаец во Париз, ѝ се предал на белгиската полиција, соопшти во петокот портпаролот на француското Министерство...

ИД ја презеде одговорноста за нападот на Елисејските полиња во париз

ИД ја презеде одговорноста за нападот на Елисејските полиња во париз

Вест | пред 9 месеци

ФРАНЦИЈА (Радио Слободна Европа) - Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој е убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група Исламска држава....

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Макфакс | пред 9 месеци

Осомничениот по кого трагаа француските власти, поради терористичкиот напад во кој е убиен еден полицаец во Париз, ѝ се предал на белгиската полиција, соопшти во петокот портпаролот на француското Министерство...

Казнев Ле Пен сака да го искористи стравот без нималку срам

Казнев: Ле Пен сака да го искористи стравот без нималку срам

ТВ 21 | пред 9 месеци

Ултрадресничарската кандидатка за претседател на Франција, Марин ле Пен бара начин да ја искористи пукотницата во Париз во која загина полицаец за да собере политички поени и да направи раздор во народот,...

Франција Безглаво пред изборите

Франција: Безглаво пред изборите

DW | пред 9 месеци

Четири кандидати пред првиот круг на претседателските избори во Франција имаат речиси еднакви шанси. Многу Французи сѐ уште не знаат кој правец да го фатат, коментира Барбара Везел. На неколку дена пред...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Лидер | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Ова е човекот кој го изврши крвопролевањето на Шанзелизе

Ова е човекот кој го изврши крвопролевањето на Шанзелизе

Прес 24 | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Марин Ле Пен заостанува со најмалку два дена пред претседателските избори во Франција

Марин Ле Пен заостанува со најмалку два дена пред претседателските избори во Франција

Локално | пред 9 месеци

Марин Ле Пен губи  позиции во рангирањето на кандидатите на претседателските избори, два дена пред првиот круг. Лидерот на партијата “Национален фронт” Марин Ле Пен ги губи   позиции во рангирањето на...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Денешен | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Познат идентитетот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитетот на напаѓачот од Шанзелизе

Алсат-М | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Познат идентитетот на монструмот кој го изврши нападот во Париз  ова е неговото лице

Познат идентитетот на монструмот кој го изврши нападот во Париз - ова е неговото лице

Прес 24 | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Актуелно24 | пред 9 месеци

Осомничениот по кого трагаа француските власти, поради терористичкиот напад во кој е убиен еден полицаец во Париз, ѝ се предал на белгиската полиција, соопшти во петокот портпаролот на француското Министерство...

Белгија ја предупредила Франција дека Абу Јусуф планира терористички напад

Белгија ја предупредила Франција дека Абу Јусуф планира терористички напад

Актуелно24 | пред 9 месеци

Француските разузнавачки служби уште еднаш потфрлиле и дозволиле да се случи терористички напад, пренесе Б92. Во четвртокот, во центарот на Париз, еден полицаец беше убиен, а двајца се тешко ранети во...

Објавена фотографија од терористот што уби полицаец во Париз ФОТОГАЛЕРИЈА

Објавена фотографија од терористот што уби полицаец во Париз (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен додека двајца други се сериозно ранети од напаѓачот кој со калашњиков дивееше синоќа на Шанзелизе во центарот на Париз, јавуваат британските медиуми. Наводниот терорист на Исламска...

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Точка | пред 9 месеци

Осомничениот по кого трагаа француските власти, поради терористичкиот напад во кој е убиен еден полицаец во Париз, ѝ се предал на белгиската полиција, соопшти во петокот портпаролот на француското Министерство...

Белгија ја предупредила Франција дека Абу Јусуф планира терористички напад

Белгија ја предупредила Франција дека Абу Јусуф планира терористички напад

Макфакс | пред 9 месеци

Француските разузнавачки служби уште еднаш потфрлиле и дозволиле да се случи терористички напад, пренесе Б92. Во петокот, во центарот на Париз, еден полицаец беше убиен, а двајца се тешко ранети во терористичкиот...

Човек осомничен дека е поврзан со нападот во Париз сам ѝ се предал во полицијата во Антверпен

Човек осомничен дека е поврзан со нападот во Париз сам ѝ се предал во полицијата во Антверпен

МКД | пред 9 месеци

Еден човек за кој белгиските власти им јавиле на своите француски колеги дека е можно да е вмешан во синоќешната париска престрелка ѝ се предал на полицијата во северниот белгиски град Антверпен, соопшти...

Уште еден терористички напад на ИД во Париз

Уште еден терористички напад на ИД во Париз

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој е убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група Исламска држава. Францускиот претседател Франсоа...

ИСИС ја презеде одговорноста за пукањето во Париз се трага по втор напаѓач

ИСИС ја презеде одговорноста за пукањето во Париз, се трага по втор напаѓач

МКД | пред 9 месеци

Еден француски полицаец беше убиен, а двајца се ранети синоќа во центарот на Париз, неколку дена пред претседателските избори. Терористичката група Исламска држава брзо ја презеде одговорноста за нападот....

Трамп Атентатот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

Трамп: Атентатот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

Сител | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот налог на Твитер напиша дека вчерашниот атентат во Париз ќе изврши големо влијание врз претседателските избори во Франција, пренесе ТАСС. „Уште еден терористички...

За Оланд нападот во Париз е тероростички чин, ИД ја презема одговорноста

Нетпрес | пред 9 месеци

Франускиот претседател Франсоа Оланд изјави дека сите показатeли упатуваат на тоа дека нападот врз полицијата во четвртокот во престолнината Париз во кој беа убиени двајца полицајци а уште еден беше ранет...

По терористичкиот напад во Париз полицијата трага по можен соучесник

По терористичкиот напад во Париз полицијата трага по можен соучесник

Канал 5 | пред 9 месеци

Од синоќа елисејските полиња, каде се случил нападот се под  засилена контрола  од полицијата, а на граѓаните им се советува да го избегнуваат центарот на Париз. Во овој напад еден полицаец е убиен, а...

Нов терористички напад во Париз Исламска држава ја презеде одговорноста

Нов терористички напад во Париз, Исламска држава ја презеде одговорноста

Кајгана | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен во вооружена пресметка во Париз, а двајца се повредени. Во нив пукало непознато лице кое подоцна е ликвидирано. Одговорноста за нападот ја презеде Исламска држава. Од документите...

 ФОТО ВИДЕО Ова е прва снимка од нападот во Париз

(ФОТО+ВИДЕО) Ова е прва снимка од нападот во Париз

Фактор | пред 9 месеци

Француската полиција издала наредба за апсење на уште еден човек, за нападот од синоќа во кој двајца луѓе се ранети, и еден е убиен, пренесува Ројтерс. Имаше и второ пукање на Елисејските полиња. Напаѓачот...

Снимки од нападот во Париз Крвопролевање на Јелисејските полиња

Снимки од нападот во Париз: Крвопролевање на Јелисејските полиња

Прес 24 | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. За жал, светските медиуми излегоа со вест дека починал и вториот ранет полицаец, додека еден сеуште се бори...

Ова е првата снимка од нападот во Париз Крвопролевање на Елисејските полиња

Ова е првата снимка од нападот во Париз: Крвопролевање на Елисејските полиња

Точка | пред 9 месеци

Француската полиција издала налог за апсење на втор осомничен за пукањето во центарот на Париз, во кое бил убиен еден, а тешко ранети двајца полицајци, јавува "Reuters" повикувајќи се на документи во кои...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Пулс 24 | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Париз повторно цел на Исламската држава во пресрет на изборите

Париз повторно цел на Исламската држава во пресрет на изборите

DW | пред 9 месеци

Франција синоќа беше цел на терористички напад во кој животот го загуби еден полицаец. Утрово животот продолжува нормално во Париз, но аналитичарите предупредуваат дека нападот може да влијае врз изборите...

Трамп Атентатот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

Трамп: Атентатот во Париз ќе влијае врз претседателските избори во Франција

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот налог на Твитер напиша дека вчерашниот атентат во Париз ќе изврши големо влијание врз претседателските избори во Франција, пренесе ТАСС. „Уште еден терористички...

Полицаец убиен при терорстички напад на Елисејските полиња

Полицаец убиен при терорстички напад на Елисејските полиња

A1on | пред 9 месеци

Нападот извршен синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз, во кој беше убиен еден полицаец, е терористички напад, за кој одговорност презеде организацијата Исламска држава. Како што јави дописникот на МИА...

Тероризам во Париз Белгиецот што се предаде нема врска со нападите

Тероризам во Париз: Белгиецот што се предаде нема врска со нападите

Нова ТВ | пред 9 месеци

Осомничениот Белгиец кој се доведуваше во врска со синоќешниот напад во Париз и кој и се предаде на белгиската полиција во Антверпен, нема врска со нападите. Обвинителот во Антверпен изјави дека човекот...

 Исламска држава стои зад нападот во Париз

„Исламска држава“ стои зад нападот во Париз

Фактор | пред 9 месеци

Одговорноста за синоќешниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој беше убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група „Исламска држава“. Францускиот претседател Франсоа...

Белгија ја предупредила Франција дека Абу Јусуф планира терористички напад

Белгија ја предупредила Франција дека Абу Јусуф планира терористички напад

Точка | пред 9 месеци

Француските разузнавачки служби уште еднаш потфрлиле и дозволиле да се случи терористички напад, пренесе Б92. Во петокот, во центарот на Париз, еден полицаец беше убиен, а двајца се тешко ранети во терористичкиот...

Терористички напад во Париз Убиен еден полицаец

Терористички напад во Париз: Убиен еден полицаец

ТВ Нова | пред 9 месеци

Напаѓачот во автомобил застанал до полициски автобус нешто пред 20 часот, излегол и отворил оган врз полицајците. Откако убил еден, се обидел да побегне пукајќи и ранувајќи уште двајца, кога го застрелале...

Нов терористички напад во Париз

Нов терористички напад во Париз

Телма | пред 9 месеци

Терористички напад се случи синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз. Во претсрелка е убиен еден полицаец, а двајца други се тешко ранети. Еден од напаѓачите исто така е убиен, а се трага по негови соучесници....

Полицаец убиен при терорстички напад на Елисејските полиња

Полицаец убиен при терорстички напад на Елисејските полиња

Лидер | пред 9 месеци

Нападот извршен синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз, во кој беше убиен еден полицаец, е терористички напад, за кој одговорност презеде организацијата Исламска држава. Како што јави дописникот на МИА...

Откриен идентитетот на напаѓачот од Париз Карим Шеруфи пукал на Шанзелизе

Откриен идентитетот на напаѓачот од Париз: Карим Шеруфи пукал на Шанзелизе

Република | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Двајца полицајци загинаа во терористички напад на Елисејските полиња во Париз

Двајца полицајци загинаа во терористички напад на Елисејските полиња во Париз

Локално | пред 9 месеци

Француските синоќа  а известија дека двајца полицајци загинале во престрелка при терористичкиот напад на авенијата Шанзелизе во Париз. Француската полиција извести дека напаѓачот е убиен. Градските власти...

Милитантната група ИД одговорна за нападот во Париз

Милитантната група ИД одговорна за нападот во Париз

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој бил убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група Исламска држава. Францускиот претседател Франсоа...

Вонреден состанок во Париз  нови детали за крвавиот напад

Вонреден состанок во Париз - нови детали за крвавиот напад

Прес 24 | пред 9 месеци

Нападот извршен синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз, во кој беше убиен еден полицаец, е терористички напад, за кој одговорност презеде организацијата Исламска држава. Како што јави дописникот на МИА...

Осомничениот за нападот во Париз им се предал на белгиските власти

Осомничениот за нападот во Париз им се предал на белгиските власти

Нова ТВ | пред 9 месеци

Вториот осомничен за вчерашниот терористички напад во Париз по кого трагаа француските власти и се предаде на белгиската полиција, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи. Француските...

Во вооружен напад на Шанзелизе во Париз убиени двајца полицајци

Во вооружен напад на Шанзелизе во Париз убиени двајца полицајци

Таратур | пред 9 месеци

Француските синоќа  а известија дека двајца полицајци загинале во престрелка при терористичкиот напад на авенијата Шанзелизе во Париз. Француската полиција извести дека напаѓачот е убиен. Градските власти...

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

Белгија и доставила на Франција налог за апсење на маж

Сител | пред 9 месеци

Белгија вчера и доставила на Франција налог за апсење на маж, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи, без да потврди дали тоа има врска со вчерашниот напад на париската авенија...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Сител | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Вечер | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Познат идентитот на напаѓачот во Париз

Познат идентитот на напаѓачот во Париз

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

ТВ 21 | пред 9 месеци

Извршителот на синоќашниот напад на париската авенија Шанзелизе, е идентификуван како 39-годишниот Карим Шеруфи, кој живеел во Ливри-Гарган во Сен Сан Дени во парискиот регион, објави парискиот весник...

Детали за крвавиот напад во Париз

Детали за крвавиот напад во Париз

Пулс 24 | пред 9 месеци

Нападот извршен синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз, во кој беше убиен еден полицаец, е терористички напад, за кој одговорност презеде организацијата Исламска држава. Како што јави дописникот на МИА...

Тероризам во Париз Вториот напаѓач дошол од Белгија

Тероризам во Париз: Вториот напаѓач дошол од Белгија

Нова ТВ | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен во вооружениот напад вчера на славната авенија Шанзелизе во Париз, додека двајца се тешко ранети. Еден од напаѓачите е убиен, а по вториот е издаден налог за апсење и се верува дека...

Нов терористички напад во Париз Исламска држава ја презеде одговорноста

Нов терористички напад во Париз, Исламска држава ја презеде одговорноста

Exclusive | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен во вооружена пресметка во Париз, а двајца се повредени. Во нив пукало непознато лице кое подоцна е ликвидирано. Одговорноста за нападот ја презеде Исламска држава. Од документите...

ИСИС ја презеде одговорноста за крвавиот терористички напад во Париз

ИСИС ја презеде одговорноста за крвавиот терористички напад во Париз

Кумановски муабети | пред 9 месеци

Исламската држава ја презеде одговорноста за пукањето во Париз во кој е убиен еден полицаец, а тешко повредени уште двајца, објави агенцијата Амак блиска до џихадистите. Починителот на нападот на Јелисејските...

Фотографија која ќе ви го скрши срцето Полицајци прегрнати плачат по убиениот колега

Фотографија која ќе ви го скрши срцето: Полицајци прегрнати плачат по убиениот колега

Сител | пред 9 месеци

Француската полиција издаде налог за апсење на вториот осомничен за пукањето во центарот на Париз, во кое еден полицаец е убиен, а двајца се тешко ранети. По синоќешната престрелка во која еден полицаец...

Полицаец убиен при терорстички напад на Елисејските полиња

Полицаец убиен при терорстички напад на Елисејските полиња

Вечер | пред 9 месеци

Според портпаролот на Министерството за внатешни работи на Франција, напаѓачот пристигнал со автомобил на Елисејските полиња во близина на продавницата „Марк и Спенсер", по што веднаш започнал да пука...

Нов терористички напад во Париз На Шанзелизе убиен полицаец

Нов терористички напад во Париз: На Шанзелизе убиен полицаец

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Нападот извршен синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз, во кој беше убиен еден полицаец, е терористички напад, за кој одговорност презеде организацијата Исламска држава. Како што јави дописникот на МИА...

Полицаец убиен при терористички напад на Елисејските полиња

Полицаец убиен при терористички напад на Елисејските полиња

Сител | пред 9 месеци

Нападот извршен синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз, во кој беше убиен еден полицаец, е терористички напад, за кој одговорност презеде организацијата Исламска држава. Како што јави дописникот на МИА...

Исламска држава ја презеде одговорноста за убиството на полицаецот во Париз

Исламска држава ја презеде одговорноста за убиството на полицаецот во Париз

Ако | пред 9 месеци

Исламската држава ја презеде одговорноста за нападот врз полицајците во Париз. Еден полицаец е убиен, а двјаца се тешко ранети, соопшти француската полиција. Еден од напаѓачите е усмртен, а за уште неколку...

Исламска Држава стои зад терористичкиот напад на Елисејските полиња

Исламска Држава стои зад терористичкиот напад на Елисејските полиња

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Нападот извршен синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз, во кој беше убиен еден полицаец, е терористички напад, за кој одговорност презеде организацијата Исламска држава. Како што јави дописникот на МИА...

Убиен полицаец во Париз при вооружен напад

Убиен полицаец во Париз при вооружен напад

24 вести | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен, а уште двајца се ранети во напад во центарот на Париз. Напаѓачот е убиен, а француската полиција трага по можни соучесници. Мотивите за нападот не се познати. Нападот се случил кај...

Убиен полицаец во напад во Париз ИСИС ја презеде одговорноста

Убиен полицаец во напад во Париз, ИСИС ја презеде одговорноста

Утрински | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен, а уште двајца се ранети во напад во центарот на Париз. Според првичните информации напаѓачот е убиен, а француската полиција трага по можни соучесници. Елисејските полиња, каде се...

Пукотници во Париз Во терористички напад убиени двајца полицајци

Пукотници во Париз: Во терористички напад убиени двајца полицајци

Точка | пред 9 месеци

Откако синоќа дошло до пукотници на Шанзелизе во Париз, еден полицаец починал на лице место, а друг непосредно после нападот им подлегнал на повредите во една од париските болници. Наводно на две места...

Пукање во центарот на Париз убиен е полицаец

Пукање во центарот на Париз, убиен е полицаец

Локално | пред 9 месеци

Непознати лица вечерва пукаа против полицајци во центарот на Париз . Еден полицаец е загина , а друг е ранет, соопшти BBC.Инцидентот се случил на “Шанз Елизе”.Напаѓачот е убиен, а француската полиција...

Двајца полицајци убиени во центарот на Париз

Двајца полицајци убиени во центарот на Париз

Дневник | пред 9 месеци

Француската полиција вчера соопшти дека спречила терористички напад за време на предизборната кампања за претседателските избори во Франција, на само три дена пред изборите. Безбедносните сили на Франција...

Еден полицаец убиен а еден ранет во престрелка на Шанзелизе во Париз

Еден полицаец убиен, а еден ранет во престрелка на Шанзелизе во Париз

Вест | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружена престрелка во центарот на Париз, соопшти француската полиција. Возило застанало на Шанзелизе 102 пред полициско комби, а од него излегол маж и почнал...

Еден полицаец убиен а еден ранет во престрелка на Шанзелизе во Париз

Еден полицаец убиен, а еден ранет во престрелка на Шанзелизе во Париз

Вест | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружена престрелка во центарот на Париз, соопшти француската полиција. Возило застанало на Шанзелизе 102 пред полициско комби, а од него излегол маж и почнал...

Престрелка во Париз  убиени полицаец и напаѓачот

Престрелка во Париз – убиени полицаец и напаѓачот

Точка | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. Лицето што пукало во полицаецот е убиено, јави CNN. Полицијата ги предупредува парижани да ја избегнуваат...

Двајца полицајци загинаа во престрелка на Елисејските полиња во Париз

Двајца полицајци загинаа во престрелка на Елисејските полиња во Париз

+Инфо | пред 9 месеци

Француските медиуми вечерва известија дека двајца полицајци загинале во престрелка при терористичкиот напад на авенијата Шанзелизе во Париз. Француската полиција извести дека напаѓачот е убиен. Градските...

Убиен полицаец во напад во Париз

Убиен полицаец во напад во Париз

DW | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен, а уште двајца се ранети во напад во центарот на Париз. Напаѓачот е убиен, а француската полиција трага по можни соучесници. Мотивите за нападот не се познати Елисејските полиња,...

Вонредна вест  Престрелка во Париз  убиени полицаец и напаѓачот

Вонредна вест – Престрелка во Париз – убиени полицаец и напаѓачот

Макфакс | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. Лицето што пукало во полицаецот е убиено, јави CNN. Полицијата ги предупредува парижани да ја избегнуваат...

Полицијата потврди Еден полицаец загина двајца се тешко повредени во нападот во Париз

Полицијата потврди: Еден полицаец загина, двајца се тешко повредени во нападот во Париз

Канал 5 | пред 9 месеци

Полицискиот портпарол штотуку одржа прес конференција на која потврди дека е убиен еден полицаец а двајца се тешко повредени. Нападот се случил вечерва во 21 часот кога со автоматско оружје е пукано врз...

И вториот полицаец почина од повредите во престрелката во Париз

И вториот полицаец почина од повредите во престрелката во Париз

МКД | пред 9 месеци

Еден од двајцата полицајци ранети во престрелката што се случи вечерва на Шанзелизе во Париз им подлегнал на повредите, јавија француските медиуми. Друг полицаец претходно беше убиен од напаѓачите, кои...

ОЛАНД Ќе ја оставам земјата во подобра состојба отколку кога дојдов на функцијата

ОЛАНД: Ќе ја оставам земјата во подобра состојба отколку кога дојдов на функцијата

Телеграф | пред 9 месеци

Францускиот претседател Франсоа Оланд, кој на оваа функција ќе остане уште околу еден месец, зборувајќи за направеното од негова страна во претседателскиот мандат, денеска изјави дека Франција ја остава...

Најнови детали за терористичкиот напад во Париз Полицијата почна антитерористичка истрага

Најнови детали за терористичкиот напад во Париз: Полицијата почна антитерористичка истрага

Курир | пред 9 месеци

Шанзелизе, каде што и се случи инцидентот е затворена. Според извештаите на полицијата, еден вооружен маж пукал врз полициска патрола и се обидел да избега. Безбедносните сили на Франција почнаа антитерористичка...

France 24 Почина и ранетиот полицаец во пукањето на Елисејските полиња најверојатно е терористички напад

France 24: Почина и ранетиот полицаец во пукањето на Елисејските полиња, најверојатно е терористички напад

Канал 5 | пред 9 месеци

Нападот е извршен вечерва околу 21 часот на најпрометната и најпопуларна улица во Париз, преполна со туристи. Француските медиуми јавуваат дека полицајците биле нападнати откако застанале со автомобилот...

Вонредна вест Почина и вториот полицаец  расте бројот на жртви во нападот

Вонредна вест: Почина и вториот полицаец - расте бројот на жртви во нападот

Прес 24 | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. За жал, светските медиуми излегоа со вест дека починал и вториот ранет полицаец, додека еден сеуште се бори...

Еден полицаец и еден напаѓач убиени во центарот на Париз

Еден полицаец и еден напаѓач убиени во центарот на Париз

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен, а друг повреден во напад во центарот на Париз, соопшти полицијата. Нападот се случил на „Елисејските полиња“, најпознатата улица во центарот на градот, а полицијата вели дека веројатно...

Терористички напад во Париз Еден полицаец убиен друг ранет еден од напаѓачите застрелан на Елисејските полиња пронајден сомнителен пакет

Терористички напад во Париз? Еден полицаец убиен, друг ранет, еден од напаѓачите застрелан на Елисејските полиња, пронајден „сомнителен пакет“

Канал 5 | пред 9 месеци

Инцидентот се случил околу 21 чсот по локално време, кај Елисејските полиња, една од најславните улици во светот секогаш полна со туристи,  кога напаѓач отворил оган на полицијата. Некои од светските медиуми...

ФОТО  ВИДЕО Нов терористички напад во Париз затворена Шанзелизе

ФОТО + ВИДЕО: Нов терористички напад во Париз, затворена Шанзелизе

Курир | пред 9 месеци

Француската полиција соопшти дека инцидентот е најверојатно терористички акт и оти најпознатата авенија во светот е затворена за сообраќај. Засега е познато дека има најмалку двајца напаѓачи, но не се...

Најнови детали за терористичкиот напад во Париз Полицијата почна антитерористичка истрага

Најнови детали за терористичкиот напад во Париз: Полицијата почна антитерористичка истрага

Вистина | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен, а уште двајца се повредени во центарот на Париз, соопшти француската полиција, додавајќи дека осомничениот напаѓач е убиен од страна на безбедносните сили, јавува Би-Би-Си. Шанзелизе,...

Терористички напад во Париз  двајца терористи сејат смрт

Терористички напад во Париз - двајца терористи сејат смрт

Прес 24 | пред 9 месеци

Полицаец е убиен, а еден се бори за живот откако две вооружени лица со автоматско оружје пукале по нив на париската авенија Шанзелизе. Француската полиција соопшти дека инцидентот е најверојатно терористички...

ГАЛЕРИЈА Врие од полиција  ситуацијата во Париз по нападот

ГАЛЕРИЈА: Врие од полиција - ситуацијата во Париз по нападот

Прес 24 | пред 9 месеци

Протекоа фотографии од Париз по нападот. Полицаец е убиен, а според најновите податови е убиен и еден од напаѓачите. Се работело за двајца терористи кои сееле страв и пукале од возило.

Париз Еден полицаец убиен друг ранет напаѓачот застрелан на Елисејските полиња пронајден сомнителен пакет

Париз: Еден полицаец убиен, друг ранет, напаѓачот застрелан на Елисејските полиња, пронајден „сомнителен пакет“

Канал 5 | пред 9 месеци

Инцидентот се случил околу 21 чсот по локално време, кај Елисејските полиња, една од најславните улици во светот секогаш полна со туристи,  кога напаѓачот отворил оган на полицијата. Според неофицијални...

ПУКОТНИЦИ ВО ПАРИЗ Повредени двајца полицајци

ПУКОТНИЦИ ВО ПАРИЗ: Повредени двајца полицајци

Вистина | пред 9 месеци

Двајца полицајци се повредени во пукотници на булеварот Шанзелизе во Париз, јавуваат француските медиуми. Според некои извештаи, напаѓачот кој пукал на полицајците бил убиен до страна на безбедносните...

ФОТО  ВИДЕО Нов терористички напад во Париз затворена Шанзелизе

ФОТО + ВИДЕО: Нов терористички напад во Париз, затворена Шанзелизе

Вистина | пред 9 месеци

Полицаец е убиен, а еден се бори за живот откако две вооружени лица со автоматско оружје пукале по нив на париската авенија Шанзелизе. Француската полиција соопшти дека инцидентот е најверојатно терористички...

Непознат напаѓач уби полицаец на Шанзелизе во Париз

Непознат напаѓач уби полицаец на Шанзелизе во Париз

ТВ Нова | пред 9 месеци

Непознат напаѓач застрела и уби еден полицаец, а уште еден се здоби со повреди на Шанзелизе во Париз. Според непотврдени информации напаѓачот бил застрелан од полицијата. Во моментов  во авенијата во тек...

ПУКАЊЕ ВО ПАРИЗ Кој е убиен

ПУКАЊЕ ВО ПАРИЗ: Кој е убиен?

Фактор | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен, еден е ранет при пукање во Париз, а застрелан е и напаѓачот, пренесе Ројтерс. Настанот се случил на Елисејските полиња, каде напаѓачот почнал да пука кон полицајците. Забранет е...

Вонредна вест  Престрелка во Париз  убиени полицаец и напаѓачот

Вонредна вест – Престрелка во Париз – убиени полицаец и напаѓачот

Актуелно24 | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. Лицето што пукало во полицаецот е убиено, јави CNN. Полицијата ги предупредува парижани да ја избегнуваат...

Вечерва терористички напад во Париз се слушаат сирени  убиен полицаец

Вечерва терористички напад во Париз, се слушаат сирени - убиен полицаец

Прес 24 | пред 9 месеци

Полицаец е убиен, а еден се бори за живот откако две вооружени лица со автоматско оружје пукале по нив на париската авенија Шанзелизе. Француската полиција соопшти дека инцидентот е најверојатно терористички...

ПУКОТНИЦИ ВО ПАРИЗ Повредени двајца полицајци

ПУКОТНИЦИ ВО ПАРИЗ: Повредени двајца полицајци

Курир | пред 9 месеци

Според некои извештаи, напаѓачот кој пукал на полицајците бил убиен до страна на безбедносните сили. Франција в недела ќе влезе во првата рунда од претседателските избори, а досега џихадизмот беше главна...

Еден полицаец убиен друг ранет во престрелка на Шанзелизе

Еден полицаец убиен, друг ранет во престрелка на Шанзелизе

МКД | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. Лицето што пукало во полицаецот е убиено, јави Ројтерс. Полицијата ги предупредува парижани да ја избегнуваат...

Убиен полицаец на Шанзелизе застрелан напачот

Убиен полицаец на Шанзелизе, застрелан напачот

Позитив | пред 9 месеци

На познатата француска авенија Шанзелизе вечерва имаше пукање во кое загина еден полицаец а друг беше ранет. Напаѓачот беше убиен но се чини дека имало и втор напаѓач, објави француското биро на агенцијата...

ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во Париз

ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во Париз

Република | пред 9 месеци

ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во кој загина еден полицаец, додека двајца се ранети. терористичката организација објави дека ја презема одговорноста за нападот преку својата новинска агенција...

Овој терорист пукал во француските полицајци Едниот напаѓач е ликвидиран се трага по другиот

Овој терорист пукал во француските полицајци: Едниот напаѓач е ликвидиран, се трага по другиот

Република | пред 9 месеци

Престрелката најверојатно е терористички акт, соопшти француската полиција. Како што се наведува, инцидентот се случил на Елисејските полиња, кога напаѓачот отворил оган кон полицијата.

Макрон е во предност пред вечерашнава ТВ дебата на претседателските кандидати во Франција

Макрон е во предност пред вечерашнава ТВ дебата на претседателските кандидати во Франција

A1on | пред 9 месеци

Со 24 отсто поддршка Емануел Макрон ја потврди својата предност во однос на неговите противкандидати Марин Ле Пен, Франсоа Фијон и Жан-Лук Меланшон, покажа последната анкета на ИФОП за Цњуз, Пар Мач и...

Оланд Ќе ја оставам земјата во подобра состојба отколку кога дојдов на функцијата

Оланд: Ќе ја оставам земјата во подобра состојба отколку кога дојдов на функцијата

A1on | пред 9 месеци

Францускиот претседател Франсоа Оланд, кој на оваа функција ќе остане уште околу еден месец, зборувајќи за направеното од негова страна во претседателскиот мандат, денеска изјави дека Франција ја остава...

Тероризам во Париз Убиени се двајца полицајци

Тероризам во Париз: Убиени се двајца полицајци

Нова ТВ | пред 9 месеци

Во пукањето кое е окваилификувано како терористичкиот напад на славната авенија Шанзелизе во Париз, почина и вториот полицаец, откако претходно напаѓачот беше убиен, иако има извештаи дека имало и втор...

Пукотници на Шанс Елизе убиен полицаец

Пукотници на Шанс Елизе, убиен полицаец

Нова ТВ | пред 9 месеци

На познатата француска авенија Шанс Елизе вечерва имаше пукање во кое загина еден полицаец а друг беше ранет. Напаѓачот беше убиен но се чини дека имало и втор напаѓач, објави француското биро на агенцијата...

ПУКАЊЕ ВО ПАРИЗ Еден полицаец убиен друг ранет

ПУКАЊЕ ВО ПАРИЗ: Еден полицаец убиен, друг ранет

Кумановски муабети | пред 9 месеци

Еден полицаец е убиен, а друг ранет во вечерашните пукотници во центарот на прази, соопшти француското Министерствто за внатрешни работи и наведуваат дека е убиен и еден од напаѓачите. Во меѓувреме, се...

Париз повторно нападнат Повредени двајца полицајци

Париз повторно нападнат: Повредени двајца полицајци

Република | пред 9 месеци

Двајца полицајци се повредени во пукотници во центарот на Париз, јавуваат француските медиуми. Според некои извештаи, напаѓачот кој пукал на полицајците бил убиен до страна на безбедносните сили. Франција...

Оланд Ќе ја оставам земјата во подобра состојба отколку кога дојдов на функцијата

Оланд: Ќе ја оставам земјата во подобра состојба отколку кога дојдов на функцијата

Алсат-М | пред 9 месеци

Францускиот претседател Франсоа Оланд, кој на оваа функција ќе остане уште околу еден месец, зборувајќи за направеното од негова страна во претседателскиот мандат, денеска изјави дека Франција ја остава...

Макрон е во предност пред вечерашнава ТВ дебата на претседателските кандидати во Франција

Макрон е во предност пред вечерашнава ТВ дебата на претседателските кандидати во Франција

Сител | пред 9 месеци

Со 24 отсто поддршка Емануел Макрон ја потврди својата предност во однос на неговите противкандидати Марин Ле Пен, Франсоа Фијон и Жан-Лук Меланшон, покажа последната анкета на ИФОП за Цњуз, Пар Мач и...

Оланд Ќе ја оставам земјата во подобра состојба отколку кога дојдов на функцијата

Оланд: Ќе ја оставам земјата во подобра состојба отколку кога дојдов на функцијата

Сител | пред 9 месеци

Францускиот претседател Франсоа Оланд, кој на оваа функција ќе остане уште околу еден месец, зборувајќи за направеното од негова страна во претседателскиот мандат, денеска изјави дека Франција ја остава...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Вечер | пред 9 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Нетпрес | пред 9 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Изборниот терен е пренатрупан и понепредвидлив од кога било досега, наведува ДПА, додавајќи...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Точка | пред 9 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Изборниот терен е пренатрупан и понепредвидлив од кога било досега, наведува ДПА, додавајќи...

Во недела претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Во недела претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Курир | пред 9 месеци

Изборниот терен е пренатрупан и понепредвидлив од кога кога досега, наведува ДПА, додавајќи дека ако предизборните анкети се точни, тогаш барем четворица кандидати имаат сериозни шанси да се пласираат...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

A1on | пред 9 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Изборниот терен е пренатрупан и понепредвидлив од кога кога досега, наведува ДПА, додавајќи...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

+Инфо | пред 9 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Изборниот терен е пренатрупан и понепредвидлив од кога кога досега, наведува ДПА, додавајќи...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

ТВ Нова | пред 9 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Изборниот терен е пренатрупан и понепредвидлив од кога кога досега, наведува ДПА, додавајќи...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Лидер | пред 9 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Изборниот терен е пренатрупан и понепредвидлив од кога кога досега, наведува ДПА, додавајќи...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Денешен | пред 9 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Изборниот терен е пренатрупан и понепредвидлив од кога кога досега, наведува ДПА, додавајќи...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Алсат-М | пред 9 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Изборниот терен е пренатрупан и понепредвидлив од кога кога досега, наведува ДПА, додавајќи...

Франција Дури и селото претскажувач не дава прогноза

Франција: Дури и селото-претскажувач не дава прогноза

DW | пред 9 месеци

Во селото Донзи најголем број гласови на претседателските избори редовно добива кандидатот кој на крајот победува во цела Франција. Но годинава изгледа дека ни во Донзи не се осмелуваат на прогнози. Селото...

Неизвесна претседателска трка во Франција

Неизвесна претседателска трка во Франција

Калимеро | пред 9 месеци

Трката е многу тесна. И Франсоа Фијон, поранешен десничарски премиер и Жан-Лук Меленшон, екстремно-левичарски ветеран со радикална економска програма, исто така, може да бидат двајцата кандидати во финалето...

France24 Со наближувањето на изборите Марин Ле Пен се враќа на своите корени

France24: Со наближувањето на изборите Марин Ле Пен се враќа на своите корени

Локално | пред 9 месеци

Пет дена пред првиот круг од претседателските избори на 23 април (вториот круг ќе биде на 7 мај), анкети предвидуваат оспоруванa трка што тешко може да се прогнозира, Ле Пен повторно ja фокусира својата...

Неизвесна претседателската трка во првиот круг во Франција

Неизвесна претседателската трка во првиот круг во Франција

Утрински | пред 9 месеци

Трката е многу тесна. И Франсоа Фијон, поранешен десничарски премиер и Жан-Лук Меленшон, екстремно-левичарски ветеран со радикална економска програма, исто така, може да бидат двајцата кандидати во финалето...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност