Лана дел Реј и The Weekend го снимија и четвртиот дует

пред еден месец - За забава

Најголемото взаемно почитување кое што две музички ѕвезди можат да си го дадат еден на друг е во вид на дует, а Лана и The Weekend ги надминаа сите така што го снимија својот четврти дует. Се работи за...

Лана Дел Реј сними песна со синот на Џон Ленон

пред еден месец - +Инфо

Пејачката Лана Дел Реј во интервју открила дека на новиот албум „Lust For Life“ ќе се најде и соработка со синот на легендарниот Џон Ленон од „Битлси“. Таа и Шон Оно Ленон снимиле песна со наслов „Tomorrow...

Лана Дел Реј и Викенд заедно во новото видео за „Lust For Life“

пред еден месец - Радио МК

Лана Дел Реј ја објави насловната тема од претстојниот албум, „Lust For Life“ , за која ги здружи силите со колегата Викенд . Песната стигна заедно со видео запис, во кој музичарите прегрнати седат на...

„Lust For Life“ дуел на Лана дел Реј и The Weeknd

пред еден месец - SkopjeID

Нешто што дефинитивно е погодок е дуетот на Лана дел Реј и The Weeknd. Со оглед на сегашната временска прогноза тие и не можеа да изберат подобар период за да ја објават својата меланхолична песна. Песната...

ПЕСНА ЗА ВОЗЕЊЕ: Дуетот на Лана дел Реј и Д Викенд руши рекорди

пред еден месец - Телеграф

Новата песна на  Лана дел Реј и Д Викенд „Lust For Life“ (Страст за животот) излезе вчера со видеозапис на јутјуб, а веќе има милионски прегледи. Ова е од оние песни што си ги пуштате кога одите на пат,...

Слушнете ја новата песна на Лана Дел Реј и Викенд

пред еден месец - Позитив

Американската пејачка Лана Дел Реј, продолжува да го промовира албумот “Lust for Life”. По синглот “Love”, која беше објавена пред неколку месеци, на ред дојде и насловната песна на албумот која е во соработка...

Рекордери - Лана дел Реј и The Weekend го снимија и четвртиот дует

пред еден месец - За забава

Најголемото взаемно почитување кое што две музички ѕвезди можат да си го дадат еден на друг е во вид на дует, а Лана и The Weekend ги надминаа сите така што го снимија својот четврти дует. Се работи за...

Нова меланхолична песна од Лана дел Реј и The Weeknd

пред еден месец - Идивиди

Времето залади, дождот ни стана секојдневие, а Лана дел Реј и The Weeknd не може да изберат подобар период за да ја објават својата меланхолична песна. Песната го носи насловот „Lust For Life“, а до сега...

Лана дел Реј и Викенд го објавија спотот за заедничката песна

пред еден месец - Кајгана

Новиот албум на Лана дел Реј има неколку гостински имиња, а едно од нив е Викенд. Популарните музичари соработуваа за насловната песна Lust for Life, а вчера го објавија и видеоспотот, што потсетува на...

Lust for Life: Нов хит од Лана Дел Реј и The Weeknd

пред еден месец - Фемина

Лана Дел Реј го најавува новиот албум со сензуална соработка со The Weeknd. Популарната музичарка сподели видео за новиот хит „Lust for Life“ со талентираниот Канаѓанец. Музичките ѕвезди претходно соработуваа...

Лана Дел Реј и The Weeknd ја објавија првата заедничка песна

пред еден месец - Црно бело

Лана Дел Реј штотуку официјално ја претстави новата песна со The Weeknd на радио станицата на BBC. „Едноставно помислив дека ќе биде одличен за оваа песна,“ изјави Лана пред премиерата на Lust for Life....

Лана Дел Реј сними песна со синот на Џон Ленон

пред еден месец - Радио МК

… а насловната тема од новиот албум е во дует со Викенд Во февруари годинава, Лана Дел Реј го објави првиот сингл од нејзиниот долгоочекуван, петти по ред студиски албум „ Lust For Life “, па полека стигнуваат...

КЛИКНИ