Талибаните нападнаа база на северот на Авганистан, загинаа над 50 авганистански војници

пред 6 дена - Макфакс

Над 50 војници загинаа во напад на талибаните на воена база на северот на Авганистан, соопшти во петок вечер американската команда во Кабул. Нападот врз базата во градот Мазар-е-Шариф траел неколку часа,...

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

пред 6 дена - A1on

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи...

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

пред 6 дена - Курир

– Зборуваме веројатно за околу 50 жртви, истакна портпаролот на Централната команда на војската на САД Џон Томас. – Цел на нападот беа џамија и менза во базата, објасни Томас. Тагови: авганистан талибанци

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци при напад на џамија

пред 6 дена - Алсат-М

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи...

Напад на џамија- убиени 50 лица

пред 6 дена - Прес 24

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи...

Напад врз воена база во Авганистан

пред 6 дена - Р.С. Европа

Напаѓачи облечени во воени униформи упаднаа во база на авганистанската армија во провинцијата Балх во северен Авганистан, соопшти денеска тамошното Министерство за одбрана. Портпаролот Даулат Вазири рече...

50 војници загинаа во напад во Авганистан

пред 6 дена - Кумановски муабети

Во талибански напад врз воената база на северот на Авганистан загинале на 50 војници, соопштила американската команда во Кабул. Нападот на базата во гадот Мазар е Шариф траел неколку часа, навел портпаролот...

КЛИКНИ
kariera.mk