Талибаните нападнаа база на северот на Авганистан  загинаа над 50 авганистански војници

Талибаните нападнаа база на северот на Авганистан, загинаа над 50 авганистански војници

Макфакс | пред 9 месеци

Над 50 војници загинаа во напад на талибаните на воена база на северот на Авганистан, соопшти во петок вечер американската команда во Кабул. Нападот врз базата во градот Мазар-е-Шариф траел неколку часа,...

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

A1on | пред 9 месеци

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи...

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

Курир | пред 9 месеци

– Зборуваме веројатно за околу 50 жртви, истакна портпаролот на Централната команда на војската на САД Џон Томас. – Цел на нападот беа џамија и менза во базата, објасни Томас. Тагови: авганистан талибанци

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци при напад на џамија

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци при напад на џамија

Алсат-М | пред 9 месеци

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи...

Напад на џамија  убиени 50 лица

Напад на џамија- убиени 50 лица

Прес 24 | пред 9 месеци

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи...

Напад врз воена база во Авганистан

Напад врз воена база во Авганистан

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Напаѓачи облечени во воени униформи упаднаа во база на авганистанската армија во провинцијата Балх во северен Авганистан, соопшти денеска тамошното Министерство за одбрана. Портпаролот Даулат Вазири рече...

50 војници загинаа во напад во Авганистан

50 војници загинаа во напад во Авганистан

Кумановски муабети | пред 9 месеци

Во талибански напад врз воената база на северот на Авганистан загинале на 50 војници, соопштила американската команда во Кабул. Нападот на базата во гадот Мазар е Шариф траел неколку часа, навел портпаролот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност