Бикот ако не го почитуваат, а Лавот срамежливост

пред еден месец - Идивиди

Сите хороскопски знаци имаат по некоја карактеристика која не ја сакаат кај своите партнери. Затоа мошне е добро да внимавате да не ја поседувате токму таа одлика, ако сакате некого да освоите. Што е тоа...

Ако сакате стабилна врска барајте партнер со овие карактеристики

пред еден месец - Само Здравје

Овие неколку работи треба да ги барате кај партнерот ако сакате да имате стабилна врска. Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето Овие карактеристики кај личноста ќе ви бидат многу поважни кога...

За успешна врска барајте партнер кој е стабилен, верен и добар!

пред еден месец - Здравство 24

Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето Овие карактеристики кај личноста ќе ви бидат многу поважни кога ќе бидете во врска. Површните работи навистина нема да ви донесат среќа и ќе се чувствувате...

Како да ја вратите хемијата во Вашата врска?

пред еден месец - Точка

Секоја врска има свои подеми и падови, a кога нештата ќе станат комплицирани, падовите се сè почести, а со тоа романсата полека згаснува. Но, тоа не значи дека треба да кренете раце од целата ситуација...

5 знаци дека еден сосема обичен маж е заљубен во вас

пред еден месец - Кафе пауза

Секој од нас има видено фотографија или видео на социјалните мрежи од маж што ја покажува љубовта кон својата партнерка. И тоа не на каков било начин, туку со скапи подароци и вечера во скапи ресторани....

15 Знаци дека се плашите да бидете во врска

пред еден месец - Црно бело

Ако се плашите од обврската што доаѓа со тоа да бидеш во врска, немојте да се грижите затоа што не сте единствени. Независно дали некој ви го скршил срцето или едноставно несакате односот кој го имате...

Не се фокусирајте на изгледот туку на овие карактеристики на вашиот љубовник

пред еден месец - Позитив

Успехот на врската е базиран врз многу позначајни работи од изгледот на нашиот партнер. Еве неколку работи кои дефинитивно треба да ги барате кај партнерот. Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето...

За врската да успее барајте човек кој е емотивно стабилен, добар, верен

пред еден месец - Курир

Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето Овие карактеристики кај личноста ќе ви бидат многу поважни кога ќе бидете во врска. Површните работи навистина нема да ви донесат среќа и ќе се чувствувате...

Љубовен хороскоп за месец мај

пред еден месец - iLike

Прочитајте што ви прогнозираат астролозите на љубовно поле за петтиот месец од оваа календарска година, во зависност од тоа дали сте во врска или слободни. ОВЕН Во врска: Оние кои се во брак или врска,...

14 токсични емоции кои морате да ги оставите зад себеси за да станете среќна и успешна личност

пред еден месец - Точка

Сите сакаат да бидат среќни. За да станете среќна личност најпрво мора да ги идентификувате емоциите кои прават да се чувствувате лошо и да научите да ги трансформирате во позитивни. Овие 14 токсични емоции...

Дали “пеперутките во стомакот” влијаат на Вашиот вид и слух?

пред еден месец - Вечер

Пред да дојде до моментот кога Вашата врска прераснува во нешто посериозно, проверете дали знаете одредени работи за Вашиот партнер. Пред да дојде до моментот кога Вашата врска прераснува во нешто посериозно,...

Никогаш нема да имате среќна врска ако верувате во овие 12 митови

пред еден месец - Кафе пауза

Доколку имате некаков проблем во љубовната врска, сигурно досега сте добиле еден куп совети. Луѓето се однесуваат како експерти и сезнајковци кога станува збор за љубовта, а вистината е дека ретко кој...

Дали тој навистина е заљубен во вас или игра двојна игра, а вие сте му само резерва?

пред еден месец - Кафе пауза

Ако се сомневате дека сте негова „резерва“, симнете ги розовите очила и јасно погледнете ја ситуацијата, а овие знаци покажуваат дека тој игра двојна игра. 1. „Јас“ и „Ти“ или „Ние“? Кога сте со некого...

Топ 3 теми за сексот кои сите ги одбегнуваат

пред еден месец - Exclusive

Дали и Вие ги избегнувате? Загрижени сте поради разговорот со партнерката за Вашето сексуално минато? Не сте единствени! Истражувачите од универзитетот Невада во американскиот град Рено тврдат дека повеќето...

Сексоскоп - Астролошките знаци во постела

пред еден месец - Утрински

Овен Овните се премногу заинтересирани за секс и во постела знаат да бидат многу конструктивни. Бидејќи во таа насока трошат многу енергија, не им останува време за вистинска љубов. Бик За разлика од Овенот,...

45 животни лекции кои посакувам да ги знаев кога бев помлада

пред еден месец - За Се

Реџина Брет, двојна добитничка на Пулицеровата награда, стана најпозната со објавувањето на идеите кои ќе ги прочитате подолу. Реџина има преживеано навистина многу. Овие животни лекции се напишани од...

Вистини за врските кои никогаш не смеете да ги заборавите

пред еден месец - Скопје Инфо

Што е она што ја прави врската цврста и успешна? Постојат многу одговори на ова прашање, но еден од најважните се однесува на тоа дека е потребно многу труд и напор и од двете страни. Денес ви нудиме наши...

Вистини за врските кои никогаш не смеете да ги заборавите!

пред еден месец - Скопје Инфо

Што е она што ја прави врската цврста и успешна? Постојат многу одговори на ова прашање, но еден од најважните се однесува на тоа дека е потребно многу труд и напор и од двете страни. Денес ви нудиме наши...

Како да дознаете дали станува збор само за секс или љубов

пред еден месец - Локално

Има суштинска разлика помеѓу сексот и љубовта . Многу луѓе не можат да ги разграничат двата концепти и ги мешаат. Мажите се плашат од љубовта. Често дури само мислата за љубовта и продлабочување на односите...

Барајте човек кој е емотивно стабилен, добар, верен...

пред еден месец - Вечер

Успехот на врската е базиран врз многу позначајни работи од изгледот на нашиот партнер. Еве неколку работи кои дефинитивно треба да ги барате кај партнерот: Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето...

Хороскопски знаци кои се најсклони на љубомора

пред еден месец - Кафе пауза

Љубомората е чувство кое е тешко да се контролира, но исто така е и многу нездрава, непродуктивна и прави да се чувствуваме исклучено и незадоволно. Сепак љубомората е природна и инстинктивна емоција што...

Причини поради кои раскинуваат хороскопските знаци

пред еден месец - Нетпрес

Секое прекинување на врска е поинакво и непредвидливо. Дознајте што не треба да правите во врската со секој од знаците во хороскопот, доколку сакате да ја сочувате, но и што може моментно да ги изнервира...

11 мали, но важни лекции за врските што секој маж треба да ги знае

пред еден месец - Кафе пауза

Вљубувањето е прекрасно чувство и секој од нас се заљубил барем еднаш во текот на својот живот. Не е многу тешко да се вљубите, она што е тешко е да ја одржите врската. Ако игнорирате проблеми и не им...

Ако ги правите овие 5 работи, тогаш вие сте проблемот во врската

пред еден месец - Црно бело

Се прашувате зошто вашата љубов имала неславен крај? Можеби виновникот сте токму вие, а не сте ни свесни за тоа. По распадот на љубовната врска, често се прашуваме што е причината. Кој е виновникот? Кога,...

Одговорете ги овие 7 прашања и дознајте дали сте зависни од љубовта

пред еден месец - Кафе пауза

Зависноста од љубовните врски е како прикриена епидемија. Можеби сте зависници од љубовта и врските без да бидете свесни за тоа. Ако некогаш не сте биле задоволни од врската, но не сте прекинале бидејќи...

Душата пати, а вие трпите: 6 најкратки начини како на време да го промените вашиот живот

пред еден месец - Кафе пауза

Посветете го вашиот живот на себе и насочете се кон работите за кои чувствувате љубов и страст, бидејќи тоа е единствен начин за да живеете прекрасен живот поради кој ќе кажете дека навистина сте среќни....

КЛИКНИ