Јужна Африка  Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Јужна Африка: Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Утрински | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга во Јужноафриканската Република, соопшти локалната...

20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка

20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка

Макфакс | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка, кога, од непознати причини, минибус кој превезувал деца, најпрво се удрил во камион, по што излетал од патот и се запалил. Децата загинале...

20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Јоханесбург

20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Јоханесбург

Вест | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбург, соопшти локалната итна служба....

Во судар на минибус и на камион во Јужна Африка  загинаа 20 деца

Во судар на минибус и на камион во Јужна Африка, загинаа 20 деца

Локално | пред 9 месеци

Најмалку 20 ученици загина откако минибус со кој се возеле удрил во камион и се запалил во провинцијата Мипмаланга, северно од јужноафриканската престолнина Преторија. Спасувачките екипи пронашле тринаесет...

Во сообраќајна несреќа во Јоханесбург загинаа 20 деца

Во сообраќајна несреќа во Јоханесбург загинаа 20 деца

+Инфо | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. - Потврдено е дека...

Јужна Африка: Дваесет деца загинаа во сообраќајна несреќа

Нетпрес | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбургкоја се случила кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Според локалните...

УЧИЛИШЕН МИНИБУС УДРИ ВО КАМИОН  Загинаа 20 деца во тешка сообраќајка во Јоханесбург

УЧИЛИШЕН МИНИБУС УДРИ ВО КАМИОН: Загинаа 20 деца во тешка сообраќајка во Јоханесбург

Телеграф | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. - Потврдено е дека...

Трагедија во Јоханесбург  20 деца загинаа во сообраќајна несреќа

Трагедија во Јоханесбург: 20 деца загинаа во сообраќајна несреќа

Курир | пред 9 месеци

– Потврдено е дека загинаа 20 деца, изјави портпаролот на итната служба Расел Меиринг. Повеќето деца биле заробени во завтобусот и веднаш починале при сударот, додаде тој. Неколку деца ја преживеале несреќата...

Јоханесбург  Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Јоханесбург: Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

A1on | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. – Потврдено е дека...

Голема трагедија  тешка сообраќајка во која загинаа 20 деца

Голема трагедија- тешка сообраќајка во која загинаа 20 деца

Прес 24 | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. - Потврдено е дека...

Страшна автобуска несреќа го потресе светот   Загинаа 20 деца

Страшна автобуска несреќа го потресе светот – Загинаа 20 деца

Reporter.mk | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка, кога, од непознати причини, минибус кој превезувал деца, најпрво се удрил во камион, по што излетал од патот и се запалил. Децата загинале...

Јоханесбург  Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Јоханесбург: Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. – Потврдено е дека...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност