Мали трикови кои ги топат килограмите

пред 5 дена - Ladybook

Малите промени во исхраната можеби ви се чинат безначајни, но токму тие даваат најдобри резултати. Овие несекојдневни кујнски трикови можат да ве доведат до посакуваната тежина. Јадете од сина чинија Можеби...

Брзо Залче - Најбрзиот пат до вкусен оброк

пред 5 дена - Точка

Кога е време за вистински вкусен оброк, а временските услови не се на Ваша страна, а и кога едноставно не Ви е до телефонски повици за нарачка, не дозволувајте да го изгубите Вашиот апетит. Токму тука...

Изгубете килограми без гладување

пред 6 дена - Мама365

Ако сте во недостаток на време, а сакате да се ослободите од неколку килограми на брз и здрав начин, постои нова диета креирана од Сири Дата, ескперт за јога. За време на оваа диета, се јаде само сирово...

Медена диета – ослабете еден конфекциски број за само 3 недели!

пред 6 дена - Боза

Иако звучи неверојатно, медената диета ќе ви помогне за три недели да ослабите за еден конфекциски број со самото тоа што ќе земате по една лажица мед пред спиење секоја вечер. Можеби ви звучи чудно тоа...

Хроно исхрана – да или не?

пред 6 дена - Pharma News

Што е хроно диета и дали е безбедна како начин на исхрана „Хроно диетата стана светски популарна најмногу заради нејзиното основно правило – јадеш колку сакаш“ А ко досега не сте чуле за хроно исхрана,...

Мали трикови кои ги топат килограмите

пред 7 дена - Ladybook

Малите промени во исхраната можеби ви се чинат безначајни, но токму тие даваат најдобри резултати. Овие несекојдневни кујнски трикови можат да ве доведат до посакуваната тежина. Јадете од сина чинија Можеби...

Со 20 минути посвета на ден до ефикасно слабеење

пред 7 дена - Ladybook

Како да јадеш што ќе посакаш, а сепак да успееш да изгубиш некој килограм? Како да ослабиш со само 20минутно посветување на диетата? Многу лесно, се што треба да направиш е да го смениш начинот на кој...

Со 20 минути посвета на ден до ефикасно слабеење

пред 7 дена - Ladybook

Како да јадеш што ќе посакаш, а сепак да успееш да изгубиш некој килограм? Како да ослабиш со само 20минутно посветување на диетата? Многу лесно, се што треба да направиш е да го смениш начинот на кој...

5 популарни лаги во врска со диетите во кои веројатно верувате

пред една недела - Ladybook

Да се јаде здраво не значи да се биде на диета, но обратното е уште поточно. Многу луѓе ги наоѓаат за привлечни новите рестриктивни начини за губење на килограмите. Сепак, постојат многу митови поврзани...

Прескокнувањето на оброците ја намалува килажата, секако, дека не!

пред една недела - Вечер

Доколку мислите дека здравата храна е здодевна, дека оброк пред спиење дебелее и дека не смеете да каснете колаче доколку сте на диета се лажете. Ова се само некои од заблудите кога се во прашање исхраната...

Здрави начини за брзо намалување на тежината

пред една недела - Ladybook

На сите ни е познато дека вишокот килограми не може да се изгубат преку ноќ и дека за да го добиете телото од соништата потребно е да вложите многу труд и да внимавате на исхраната. Но, сепак добрата вест...

Со 20 минути посвета на ден до ефикасно слабеење

пред една недела - Ladybook

Како да јадеш што ќе посакаш, а сепак да успееш да изгубиш некој килограм? Како да ослабиш со само 20минутно посветување на диетата? Многу лесно, се што треба да направиш е да го смениш начинот на кој...

Прескокнувањето на оброците ја намалува килажата, секако, дека не!

пред една недела - Вечер

Доколку мислите дека здравата храна е здодевна, дека оброк пред спиење дебелее и дека не смеете да каснете колаче доколку сте на диета се лажете. Ова се само некои од заблудите кога се во прашање исхраната...

10 вкусни и корисни овошја кои треба да ги вклучите во диетата

пред една недела - Црно бело

Не сите плодови се подеднакво здрави и корисни. Ако нурнете во морето на вкусни овошки, меѓу нив ќе најдете многу кои вреди да ги вметнете во диетата и здравата исхрана. Имаат ниска вредност на калории...

КЛИКНИ
kariera.mk