Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

A1on | пред 9 месеци

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Русите загрижени Зошто Западот не им дозволува на експертите да го истражат хемискиот напад во Сирија

Русите загрижени: Зошто Западот не им дозволува на експертите да го истражат хемискиот напад во Сирија?

Точка | пред 9 месеци

„Ова е многу сериозна ситуација - зошто Западот не им дозволува на OPCW екпсертите да ја истражат локацијата каде што се случи наводниот хемиски напад во Сирија?“. Рускиот министер за надворешни работи...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Алфа | пред 9 месеци

Либерман одби да ги коментира наводите на израелското разузнавање дека Сирија се уште поседува од еден до три тони хемиско оружје. Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Курир | пред 9 месеци

Тој, на заедничка прес-конференција со израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман во Тел Авив, посочи дека тоа е кршење на резолуциите на Советот за безбедност на Обединети нации и оти тоа прашање...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Идивиди | пред 9 месеци

Тел Авив, 21 април 2017 (МИА) - Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје,...

Матис: Нема дилеми дека Сирија го задржала хемиското оружје

Нетпрес | пред 9 месеци

Американскиот министер за одбрана Џим Матис изјави во текот на својата официјална посета на Израел во петокот дека „нема дилеми“ дека Сирија задржала хемиско оружје, како и дека последните денови ги разместила...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

+Инфо | пред 9 месеци

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Вечер | пред 9 месеци

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Сител | пред 9 месеци

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Американското откопување на „томахавките“ удар врз надежите за мир?!

Нетпрес | пред 9 месеци

Крстосувачките ракети лансирани од американските воени бродови во Средоземното Море врз воздухопловната база ал-Шарјат во Сирија го отвори во светот прашањето дали ова „откопување на воените секири“ на...

CNN Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

CNN: Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

Локално | пред 9 месеци

Сириските власти ги предислоцираа своите воении авиони поблиску до руската воена база Хмејмим во надеж да ги обезбеди од ударите на американската коалиција, објави телевизија CNN, повикувајќи се на свои...

OPCW Во Сирија сигурно е користен сарин или слична супстанца Русија укажува дека инцидентот може да е конструкција

OPCW: Во Сирија сигурно е користен сарин или слична супстанца, Русија укажува дека инцидентот може да е конструкција

Точка | пред 9 месеци

Контролната мисија којашто ја одреди OPCW е подготвена да замине во споменатиот сириски град доколку безбедносната ситуација тоа го дозволува. Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) објави...

OPCW: Во Сирија сигурно е користен сарин или слична супстанца, Русија укажува дека инцидентот може да е конструкција

Нетпрес | пред 9 месеци

Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) објави во средата дека тестовите „неоспорно“ докажале дека гасот сарин или слична супстанција биле користени во наводниот хемиски напад во сириска покраина...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност