Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред 6 дена - A1on

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Русите загрижени: Зошто Западот не им дозволува на експертите да го истражат хемискиот напад во Сирија?

пред 6 дена - Точка

„Ова е многу сериозна ситуација - зошто Западот не им дозволува на OPCW екпсертите да ја истражат локацијата каде што се случи наводниот хемиски напад во Сирија?“. Рускиот министер за надворешни работи...

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред 6 дена - Алфа

Либерман одби да ги коментира наводите на израелското разузнавање дека Сирија се уште поседува од еден до три тони хемиско оружје. Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши...

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред 6 дена - Курир

Тој, на заедничка прес-конференција со израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман во Тел Авив, посочи дека тоа е кршење на резолуциите на Советот за безбедност на Обединети нации и оти тоа прашање...

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред 6 дена - Идивиди

Тел Авив, 21 април 2017 (МИА) - Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје,...

Матис: Нема дилеми дека Сирија го задржала хемиското оружје

пред 6 дена - Нетпрес

Американскиот министер за одбрана Џим Матис изјави во текот на својата официјална посета на Израел во петокот дека „нема дилеми“ дека Сирија задржала хемиско оружје, како и дека последните денови ги разместила...

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред 6 дена - +Инфо

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред 6 дена - Вечер

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред 6 дена - Сител

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Американското откопување на „томахавките“ удар врз надежите за мир?!

пред една недела - Нетпрес

Крстосувачките ракети лансирани од американските воени бродови во Средоземното Море врз воздухопловната база ал-Шарјат во Сирија го отвори во светот прашањето дали ова „откопување на воените секири“ на...

CNN: Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

пред една недела - Локално

Сириските власти ги предислоцираа своите воении авиони поблиску до руската воена база Хмејмим во надеж да ги обезбеди од ударите на американската коалиција, објави телевизија CNN, повикувајќи се на свои...

OPCW: Во Сирија сигурно е користен сарин или слична супстанца, Русија укажува дека инцидентот може да е конструкција

пред една недела - Точка

Контролната мисија којашто ја одреди OPCW е подготвена да замине во споменатиот сириски град доколку безбедносната ситуација тоа го дозволува. Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) објави...

OPCW: Во Сирија сигурно е користен сарин или слична супстанца, Русија укажува дека инцидентот може да е конструкција

пред една недела - Нетпрес

Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) објави во средата дека тестовите „неоспорно“ докажале дека гасот сарин или слична супстанција биле користени во наводниот хемиски напад во сириска покраина...

КЛИКНИ
kariera.mk