Се катапултираше пилот на авион од носачот Карл Винсон

Се катапултираше пилот на авион од носачот „Карл Винсон“

Курир | пред 9 месеци

Пилотот, кој не е идентификуван, бил извлечен со хеликоптер од водите на Целебеското Море, меѓу Индонезија и Филипините, стои во соопштението на американската морнарица. Во соопштението се наведува дека...

Борбен Ф 18 од носачот авиони Карл Винсон се урна во море

Борбен Ф-18 од носачот авиони “Карл Винсон” се урна во море

Локално | пред 9 месеци

Палубен борбен- ловец F / A-18E Super Hornet кој бил лоциран на носачот на авиони “Карл Винсон” се урна во морето близу Сулавеси во Југоисточна Азија, соопштија од прес-центарот на 7-ми флота на морнарицата...

Се катапултираше пилот на авион од носачот Карл Винсон

Се катапултираше пилот на авион од носачот „Карл Винсон“

A1on | пред 9 месеци

Пилотот на американскиот борбен авион „Ф/А-18 Супер Хорнет“ беше принуден да се катапултира додека се подготвувал да слета на американскиот носач на авиони „Карл Винсон“, соопшти денеска Пентагон. Пилотот,...

Се катапултираше пилот на авион од носачот Карл Винсон

Се катапултираше пилот на авион од носачот „Карл Винсон“

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Пилотот на американскиот борбен авион „Ф/А-18 Супер Хорнет“ беше принуден да се катапултира додека се подготвувал да слета на американскиот носач на авиони „Карл Винсон“, соопшти денеска Пентагон. Пилотот,...

Станува жешко Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров

Станува жешко: Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров!

Макфакс | пред 9 месеци

Американска флота сепак патува кон Корејскиот полуостров, но се уште нема распоред кога точно ќе пристигне во регионот. Излезе дека додека Вашингтон и се заканува на Северна Кореја со превентивни удари,...

Станува жешко Американска флотила сврте кон Корејскиот полуостров

Станува жешко: Американска флотила сврте кон Корејскиот полуостров!

Локално | пред 9 месеци

Американска флотила патува кон Корејскиот полуостров, но сеуште нема распоред кога точно ќе пристигне во регионот. Излезе дека додека Вашингтон и се заканувал  на Северна Кореја со превентивни удари,  и...

Станува жешко Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров

Станува жешко: Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров!

Reporter.mk | пред 9 месеци

Американска флота сепак патува кон Корејскиот полуостров, но се уште нема распоред кога точно ќе пристигне во регионот. Излезе дека додека Вашингтон и се заканува на Северна Кореја со превентивни удари,...

Армадата се враќа Американските воени бродови сепак пловат кон Северна Кореја

Армадата се враќа: Американските воени бродови сепак пловат кон Северна Кореја...

Точка | пред 9 месеци

Деновиве најпрвин се појавија информации дека кон Северна Кореја пловат американски воени бродови, за потоа некои медиуми да пренесат дека бродовите сепак пловат кон Австралија. Откако американскиот претседател...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Либертас | пред 9 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

24 вести | пред 9 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Потврдено  Армадата на САД плови кон Корејскиот полуостров

Потврдено – „Армадата“ на САД плови кон Корејскиот полуостров

Алсат-М | пред 9 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

A1on | пред 9 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

+Инфо | пред 9 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Курир | пред 9 месеци

Според Белата куќа, никогаш не бил соопштен датум на пристигнување, а бродовите од групата се на пат. Трамп на почетокот на минатата недела изјави дека пратил „армада“, како предупредување до Северна Кореја,...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

ТВ Нова | пред 9 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Денешен | пред 9 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Американската „армада“ сепак не плови кон Северна Кореја

Либертас | пред 9 месеци

Американскиот носач на авиони и други воени бродови не се упатиле кон Северна Кореја, туку тргнале во спротивна насока, јави денеска Би-Би-Си. Морнарицата на САД на осми април објави дека јуришната група...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Сител | пред 9 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност