Се катапултираше пилот на авион од носачот „Карл Винсон“

пред 6 дена - Курир

Пилотот, кој не е идентификуван, бил извлечен со хеликоптер од водите на Целебеското Море, меѓу Индонезија и Филипините, стои во соопштението на американската морнарица. Во соопштението се наведува дека...

Борбен Ф-18 од носачот авиони “Карл Винсон” се урна во море

пред 6 дена - Локално

Палубен борбен- ловец F / A-18E Super Hornet кој бил лоциран на носачот на авиони “Карл Винсон” се урна во морето близу Сулавеси во Југоисточна Азија, соопштија од прес-центарот на 7-ми флота на морнарицата...

Се катапултираше пилот на авион од носачот „Карл Винсон“

пред 6 дена - A1on

Пилотот на американскиот борбен авион „Ф/А-18 Супер Хорнет“ беше принуден да се катапултира додека се подготвувал да слета на американскиот носач на авиони „Карл Винсон“, соопшти денеска Пентагон. Пилотот,...

Се катапултираше пилот на авион од носачот „Карл Винсон“

пред 6 дена - Слободна Македонија

Пилотот на американскиот борбен авион „Ф/А-18 Супер Хорнет“ беше принуден да се катапултира додека се подготвувал да слета на американскиот носач на авиони „Карл Винсон“, соопшти денеска Пентагон. Пилотот,...

Станува жешко: Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров!

пред 7 дена - Макфакс

Американска флота сепак патува кон Корејскиот полуостров, но се уште нема распоред кога точно ќе пристигне во регионот. Излезе дека додека Вашингтон и се заканува на Северна Кореја со превентивни удари,...

Станува жешко: Американска флотила сврте кон Корејскиот полуостров!

пред една недела - Локално

Американска флотила патува кон Корејскиот полуостров, но сеуште нема распоред кога точно ќе пристигне во регионот. Излезе дека додека Вашингтон и се заканувал  на Северна Кореја со превентивни удари,  и...

Станува жешко: Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров!

пред 7 дена - Reporter.mk

Американска флота сепак патува кон Корејскиот полуостров, но се уште нема распоред кога точно ќе пристигне во регионот. Излезе дека додека Вашингтон и се заканува на Северна Кореја со превентивни удари,...

Армадата се враќа: Американските воени бродови сепак пловат кон Северна Кореја...

пред една недела - Точка

Деновиве најпрвин се појавија информации дека кон Северна Кореја пловат американски воени бродови, за потоа некои медиуми да пренесат дека бродовите сепак пловат кон Австралија. Откако американскиот претседател...

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

пред една недела - Либертас

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

пред една недела - 24 вести

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Потврдено – „Армадата“ на САД плови кон Корејскиот полуостров

пред една недела - Алсат-М

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

пред една недела - A1on

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

пред една недела - +Инфо

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

пред една недела - Курир

Според Белата куќа, никогаш не бил соопштен датум на пристигнување, а бродовите од групата се на пат. Трамп на почетокот на минатата недела изјави дека пратил „армада“, како предупредување до Северна Кореја,...

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

пред една недела - ТВ Нова

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров Според Белата...

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

пред една недела - Денешен

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Американската „армада“ сепак не плови кон Северна Кореја

пред една недела - Либертас

Американскиот носач на авиони и други воени бродови не се упатиле кон Северна Кореја, туку тргнале во спротивна насока, јави денеска Би-Би-Си. Морнарицата на САД на осми април објави дека јуришната група...

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

пред една недела - Сител

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

пред една недела - Слободна Македонија

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

КЛИКНИ
kariera.mk