Хуманитарен семеен базар во НОВА

Дневник | пред 11 месеци

Во меѓународното училиште НОВА денеска во 11 часот ќе се одржи единаесеттиот традиционален хуманитарен семеен базар. Ќе се продава традиционална храна од повеќе земји, книги, ракотворби, а ќе има и голем...

Хуманитарен семеен базар во  Нова

Хуманитарен семеен базар во „Нова“

+Инфо | пред 11 месеци

Меѓународното училиште „Нова“ утре во 11 часот го организира 11-то издание на големиот хуманитарен семеен базар, на кој ќе се продава традиционална храна од повеќе земји, книги, ракотворби, а ќе има и...

Хуманитарен семеен базар за Домот за деца без родители  11 Октомври

Хуманитарен семеен базар за Домот за деца без родители „11 Октомври“

Република | пред 11 месеци

Меѓународното училиште „Нова“ организира 11-то издание на големиот хуманитарен семеен базар. Ќе се продава традиционална храна од повеќе земји, книги, ракотворби, а ќе има и голем број на музички и танц...

Хуманитарниот семеен базар не  сплотува сите

Хуманитарниот семеен базар не' сплотува сите

Утрински | пред 11 месеци

Џули Бојет Здружение на родители и наставници при училиштето „Нова“ Катерина Шекеровска В сабота ќе се одржи традиционалниот хуманитарен семеен базар во „Нова“. Што ќе можат посетителите да погледнат на...

На базар во училиштето  Нова  ќе се собираат средства за Домот за деца без родители  11 октомври

На базар во училиштето „Нова“ ќе се собираат средства за Домот за деца без родители „11 октомври“

Кафе пауза | пред 11 месеци

Хуманитарен семеен базар ќе се одржи оваа сабота (22 април) од 11 до 15 часот во меѓународното училиште „Нова“ во Скопје, а средствата кои ќе бидат собрани на настанот ќе бидат наменети за Домот за деца...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност