Американските власти се подготвуваат за апсење на Асанж

Американските власти се подготвуваат за апсење на Асанж?

Дневник | пред 9 месеци

Американското Министерство за правда е подготвено да поднесе обвинение и да побара апсење на основачот на организацијата „Викиликс“, Џулијан Асанж, истакнуваат неименувани американски службеници за Си-ен-ен...

Американските власти ќе покренат обвинение против Асанж

Американските власти ќе покренат обвинение против Асанж

МТВ 1 | пред 9 месеци

Американските правосудни власти ќе покренат формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, и за негово апсење, јавува СИ-ЕН-ЕН. Новиот директор на ЦИА, Мајк Помпео, го обвини порталот дека...

Вашингтон се подготвува за формално обвинение и апсење на Џулијан Асанж

Вашингтон се подготвува за формално обвинение и апсење на Џулијан Асанж

Утрински | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

Голема акција на ЦИА и ФБИ Се бара кртот quot кој објавува тајни документи

Голема акција на ЦИА и ФБИ: Се бара „кртот" кој објавува тајни документи

Точка | пред 9 месеци

ФБИ и ЦИА истражуваат стотици потенцијални „кртови“ поради случајот за еден од најлошите пропусти во безбедноста во историјата на ЦИА. Објавувањето на „Трезор 7“ содржеше стотици документи со ознака за...

САД ќе го апси Џулијан Асанж основачот на Викиликс

САД ќе го апси Џулијан Асанж основачот на Викиликс

Канал 5 | пред 9 месеци

Новиот директор на ЦИА, Мајк Помпео, го обвини Викиликс дека дејствува како непријател на САД, а државниот обвинител Џеф Сешнс со став дека„апсењето на Асанж станува приоритетно прашање“. Откриени се докази...

Си Ен Ен  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Си-Ен-Ен : САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Лидер | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

Си Ен Ен  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Си-Ен-Ен : САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

A1on | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

CNN  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

CNN : САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Локално | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

Си Ен Ен САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Си-Ен-Ен: САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

+Инфо | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

СИ ЕН ЕН САД ќе го апсат Џулијан Асанж

СИ-ЕН-ЕН: САД ќе го апсат Џулијан Асанж

Телеграф | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

 Си Ен Ен  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

„Си-Ен-Ен“: САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Република | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Вечер | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

Си Ен Ен  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Си-Ен-Ен : САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Сител | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

ЕКСКЛУЗИВНО Вилите на Лазар Колишевски на Водно во тајните документи на ЦИА

ЕКСКЛУЗИВНО: Вилите на Лазар Колишевски на Водно во тајните документи на ЦИА

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Како што во неколку наврати пишуваше „еМагазин“, американската Централна разузнавачка агенција – ЦИА неодамна објави 12 милиони тајни документи меѓу кои и илјадници кои се однесуваат на Македонија и Југославија....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност