Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

пред една недела - 24 вести

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

пред една недела - Курир

Потпаролката за Службата на вонредни состојби од романскиот град Јаши, Силвија Болохан соопшти дека при породувањето на жената и помагала медицинска сестра вработена во локалната Брза помош, која исто...

Романка заглави во снег, па ја породуваа во противпожарна кола

пред една недела - Позитив

Неверојатно породување е изведено во Романија, откако жена заглавила во снегот, па морало на помош да доаѓа противпожарната служба во чија кола и всушност е донесено на свет нејзиното бебе. Потпаролката...

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

пред една недела - A1on

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

пред една недела - Денешен

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Се породила во противпожарно возило заглавена во снег

пред една недела - Вечер

Делови на Романија деновиве се зафатени од вистински зимски услови при што температурата во некои реони се спушти и до минус два степени Бремена Романка во петокот утрото се породи во возило на локалната...

Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

пред една недела - Лидер

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Романка се породи во противпожарно возило заглавено во снег

пред една недела - +Инфо

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Заглавени во снег: Романка се породи во противпожарно возило

пред една недела - Република

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Трудница се породила во противпожарно возило

пред една недела - Република

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Среќа во несреќа: Романка се породи во противпожарно возило заглавена во снег

пред една недела - Сител

Бремена Романка утрово се породи во возило на локалната противпожарна служба, откако останала блокирана на патот поради снежните врнежи што го зафатија североисточниот дел на Романија. Потпаролката за...

Трудница се породила во противпожарно возило

пред една недела - Здравство 24

An aerial photo shows the rescuers heading to Hotel Rigopiano in Farindola, central Italy, hit by an avalanche, in this January 19, 2017 handout picture provided by Italy’s Firefighters. Vigili del Fuoco/Handout...

КЛИКНИ
kariera.mk