До септември ќе бидат монтирани првите реквизити

пред 6 дена - Дневник

Во август или во септември годинава ќе бидат монтирани првите седум реквизити во новиот забавен парк, најави вчера скопскиот градоначалник Kоце Трајановски, кој официјално го објави почетокот на изградбата....

Започна изградбата на нов Луна парк во Скопје

пред 6 дена - MK News

Скопје ќе добие нов, модерен и атрактивен забавен парк, со нови реквизити и забавни содржини. Тој ќе биде сместен на истата локација каде сега се наоѓа Луна Паркот, кој не е обновен од неговата изградба...

ТРАЈАНОВСКИ: Новиот Луна парк ќе се гради на иста површина со постоечкиот ни педа повеќе

пред 6 дена - Телеграф

Нов и атрактивен забавен парк со нови реквизити и забавни содржини ќе биде изграден на истата локација како и стариот Луна парк и истиот ќе биде на површина од околу 25.000 квадратни метри. Со овој податок...

За 6.5 милиони евра Скопје ќе добие нов забавен парк

пред 6 дена - Алфа

Стариот и дотраен „Луна парк“ заминува во историјата. По цели 44 години, главниот град ќе добие нов модерен забавен парк. Тој ќе се изгради на површина од 25 илјади метри квадратни на постојната локација...

Започна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 6 дена - Кајгана

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојаниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити,...

Започна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - Макфакс

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојаниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити,...

Еве како ќе изгледа новиот луна парк во Скопје – колку ќе чини?

пред 6 дена - Позитив

Започна реализацијата на капиталниот проект за изградба на нов забавен парк во Скопје. Денес граданочалникот Трајановски на својот фејсбук профил го откри изгледот. Граѓаните сепак се загрижени за енормното...

Новиот Луна-парк ќе биде отворен наредното лето

пред 7 дена - Утрински

Седум реквизити ќе бидат пуштени во употреба до август идната година, како дел од првата фаза од проектот. Луна-паркот комплетно треба да биде готов до крајот на 2018 година Деспина Трајковска-Димова Новиот...

СДСМ излезе со соопштение во врска луна паркот во град Скопје! Еве што му порача на градоначалникот

пред 6 дена - Бизнис вести

Коце Трајановски имаше цели осум години да изгради нов модерен забавен парк. Но наместо тоа, Трајановски се расфрлаше со парите на граѓаните за тендери со кои се богатеа Никола Груевски и неговите соработници....

НОВ ЛУНА ПАРК - Град Скопје го објави изгледот на новиот забавен парк

пред 6 дена - За Се

Изминатиов   период   започна   реализацијата   на   капиталниот   проект   за изградба на нов забавен парк во Скопје. Денес граданочалникот Трајановски на својот фејсбук профил го откри изгледот на овој...

Стартуваше изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 6 дена - Денар

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојаниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити,...

Ова е изгледот на новиот Луна парк

пред 7 дена - Курир

Скопјани речиси 45 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Тој ќе се гради фазно, повеќе години и неговата...

СДСМ: Трајановски потроши милиони, луна парк се уште нема

пред 7 дена - A1on

„Коце Трајановски имаше цели осум години да изгради нов модерен забавен парк. Но наместо тоа, Трајановски се расфрлаше со парите на граѓаните за тендери со кои се богатеа Никола Груевски и неговите соработници....

Трајановски втор пат ветува нов Луна парк  – Инвеститорите се откажале од економски причини

пред 6 дена - ТВ 21

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски по две години повторно го промовира проектот за изградба на нов Луна Парк. Иако паркот требаше да биде готов во 2018 година градежните работи се уште не...

СДСМ: Трајановски потроши милиони, луна парк се уште нема, ќе има одговорност

пред 7 дена - Канал 5

Но наместо тоа, Трајановски се расфрлаше со парите на граѓаните за тендери со кои се богатеа Никола Груевски и неговите соработници, реагираат од СДСМ. Досега се потрошени илјадници евра пари на граѓаните...

СДСМ: Трајановски пред крај на мандат ветува дека ќе потроши 6,5 милиони евра

пред 7 дена - +Инфо

Коце Трајановски имаше цели осум години да изгради нов модерен забавен парк. Но наместо тоа, Трајановски се расфрлаше со парите на граѓаните за тендери со кои се богатеа Никола Груевски и неговите соработници,...

Ова е изгледот на новиот Луна парк

пред 7 дена - Вистина

Вупно 27 реквизити, од кои три адреналински реквизити, шест семејни и 18 детски реквизити ќе бидат поставени во новиот Луна парк. Во паркот ќе има разни видови лулашки, вртелешки, тобогани и сличен вид...

Скопје добива нов забавен парк

пред 7 дена - МТВ 1

Скопје добива нов модерен и забавен Луна парк. Етапно ќе се градат нова инфраструктура, придружни објекти и ќе бидат поставени нови забавни реквизити. Ќе чини 6,5 милиони евра. За неговата изградба нема...

Ќе се гради нов забавен парк во Скопје

пред 7 дена - Канал 5

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски изврши увид во отпочнатите градежни работи. Старите дотраени реквизити ќе бидат заменети со нови забавни, ќе биде изградена нова инфраструктура ни придружни објекти,...

Трајановски: По 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк

пред 7 дена - Точка

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. "Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие...

Скопје ќе потроши 6,5 милиони евра за нов парк на местото на стариот Луна парк

пред 7 дена - Точка

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. "Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие...

Почна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - Алфа

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој...

Луна Паркот ќе добие модерна преобразба

пред 7 дена - ТВ Нова

Омиленото детско катче во Скопје – Луна паркот, ќе добие модерна преобразба. Нов и атрактивен забавен парк со нови реквизити и забавни содржини ќе биде изграден на истата локација како и стариот Луна Парк...

Вака ќе изгледа новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - МКД

Со новиот забавен парк ќе се изгради нова инфраструктура, придружни објекти и ќе бидат поставени нов забавни реквизити, а овој проект ќе се реализира фазно. Истиот ќе се простира на истата површина како...

Ќе се гради нов забавен парк во Скопје

пред 7 дена - Канал 5

Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити, од кои три адреналински реквизити, шест семејни и 18 детски реквизити. Во паркот ќе има разни видови лулашки, вртелешки, тобогани и сличен вид на забавно-рекреативни...

Трајановски: По 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк (ФОТО и ВИДЕО)

пред 7 дена - Нетпрес

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. „Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие...

Почна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - Курир

Новиот забавен парк ќе се гради фазно, повеќе години и неговата изградба, набавката на реквизити и нивното монтирање ќе изнесува околу 400 милиони денари или околу 6,5 милиони евра. Ова денеска го соопшти...

Почна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - A1on

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити, од...

Новиот Луна парк ќе чини 6,5 милиони евра ВИДЕО

пред 7 дена - +Инфо

Забавниот парк кој ќе се гради на истата локација како стариот Луна Парк, ќе биде на површина од околу 25.000 квадратни метри и со изградбата нема да се зема од зеленилото од Градскиот парк, рече скопскиот...

Почна изградбата на новиот забавен парк во Скопје, еве како ќе изгледа

пред 7 дена - Економски

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити, од...

Трајановски: По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк

пред 7 дена - Курир

-Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Изградбата на паркот ќе биде во повеќе фази, и изградбата на истиот, набавката на реквизити и нивното монтирање ќе изнесува околу...

Градоначалникот Трајановски објави како ќе изгледа новиот Луна парк

пред 7 дена - KARIERA.mk

Изминатиов   период   започна   реализацијата   на   капиталниот   проект   за изградба на нов забавен парк во Скопје. Денес граданочалникот Трајановски на својот фејсбук профил го откри изгледот на овој...

Град Скопје ќе потроши 6,5 милиони евра за нов парк на местото на стариот Луна парк

пред 7 дена - Фактор

Преку фазна изградба во период од неколку години Град Скопје ќе потроши околу 6,5 милиони евра за нов забавен луна парк. Според она што денеска го најави таткото на градот Коце Трајановски на постојаниот...

Еве како ќе изгледа новиот Луна Парк

пред 7 дена - ТВ Нова

Градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски денска го посети Луна Паркот, каде изврши увид во градежните работи. Трајановски го објави и новиот лик на луна паркот.

Трајановски: По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк

пред 7 дена - Лидер

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. -Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие...

Коце Трајановски со супер вест на Фејсбук: Скопје добива нов забавен парк по 45. години

пред 7 дена - Прес 24

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. -Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие...

Летово ќе пристигнат седум нови реквизити за Луна парк!

пред 6 дена - Вечер

По 44 години скопјани ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити, од...

Трајановски: По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк

пред 7 дена - Вистина

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. -Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие...

Новиот Луна парк ќе чини 6,5 милиони евра

пред 7 дена - +Инфо

Забавниот парк кој ќе се гради на истата локација како стариот Луна Парк, ќе биде на површина од околу 25.000 квадратни метри и со изградбата нема да се зема од зеленилото од Градскиот парк, рече скопскиот...

Трајановски: По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк

пред 7 дена - Денешен

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. -Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие...

По 45 години: Скопје ќе добие нов забавен парк (ГАЛЕРИЈА)

пред 7 дена - Скопје Инфо

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, претседателот на Советот на Град Скопје, Ирена Мишева и директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Иван Авировиќ денеска извршија увид во градежните работи...

СКОПЈЕ ЌЕ ДОБИЕ НОВ МОДЕРЕН ЗАБАВЕН  ПАРК

пред 7 дена - Бизнис вести

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, претседателот на Советот на Град Скопје, Ирена Мишева и директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Иван Авировиќ денеска /21.04.2017 година, петок/ извршија...

Започна изградбата на нов забавен парк во Скопје

пред 6 дена - Сител

Embedded video for Започна изградбата на нов забавен парк во Скопје Скопје ќе добие нов, модерен и атрактивен забавен парк, со нови реквизити и забавни содржини. Тој ќе биде сместен на истата локација...

Погледнете како ќе изгледа новиот Луна Парк во Скопје

пред 7 дена - Прес 24

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Изградбата на паркот ќе биде во повеќе фази, и изградбата на истиот, набавката на реквизити и нивното монтирање ќе изнесува околу 400 милиони...

ГАЛЕРИЈА: Скопје добива нов модерен и забавен Луна Парк

пред 7 дена - Прес 24

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, претседателот на Советот на Град Скопје, Ирена Мишева и директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Иван Авировиќ денеска извршија увид во градежните работи...

ГРАДСКИОТ ТАТКО ТРАЈАНОВСКИ: По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк

пред 6 дена - Infomax

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов...

Почна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - Пулс 24

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити, од...

Ексклузивно видео: Градоначалникот Трајановски објави како ќе изгледа новиот Луна парк

пред 7 дена - Скопје Инфо

Изминатиов   период   започна   реализацијата   на   капиталниот   проект   за изградба на нов забавен парк во Скопје. Денес граданочалникот Трајановски на својот фејсбук профил го откри изгледот на овој...

Трајановски: По скоро 45 години Скопје ќе добие нов забавен парк

пред 7 дена - Пулс 24

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. -Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие...

Почна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - Популарно

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити, од...

Ексклузивно Вака ќе изгледа новиот Луна парк

пред 7 дена - Република

Изминатиов   период   започна   реализацијата   на   капиталниот   проект   за изградба на нов забавен парк во Скопје. Денес граданочалникот Трајановски на својот фејсбук профил го откри изгледот на овој...

Почна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - ТВ 21

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити, од...

Почна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - Сител

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити, од...

Почна изградбата на новиот забавен парк во Скопје

пред 7 дена - Слободна Македонија

Скопјани по 44 години ќе добијат нов забавен парк, кој ќе се простира на околу 25.000 метри квадратни, на истата површина како постојниот Луна парк. Ќе бидат набавени и поставени вкупно 27 реквизити, од...

[Фото] Скопскиот луна-парк со антички влез, на 25.000м2 површина за 6,5 милиони евра

пред 7 дена - Радио МОФ

Град Скопје објави слики од тоа како е предвидено да изгледа новиот луна-парк кој треба да се гради во Градскиот парк. Од сликите може да се забележи дека капијата за влез во паркот изгледа во антички...

Реакција на Град Скопје: „Градски паркови, а не градски градилишта“ е тенденциозен текст, полн со лаги поврзани со изградбата на новиот забавен парк

пред една недела - Скопје Инфо

Градот Скопје реагира на текстот објавен на ден 13.04.2017 година, со наслов „Градски паркови, а не градски градилишта“, на авторот Кирил Арсовски Пржо ( http://respublica.edu.mk/blog/2017-04-12-08-48-00...

Реакција од Град Скопје на текст за Градскиот парк

пред една недела - Радио МОФ

Градот Скопје реагира на текстот објавен на ден 13.04.2017 година, со наслов „Градски паркови, а не градски градилишта“, кој беше објавен на Республика, а ставот на авторот беше реобјавен и на Радио МОФ...

КЛИКНИ
kariera.mk