Антонио Тaјани: Британија по изборите би можела и да се премисли околу Брегзит

пред 6 дена - A1on

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тaјани, кој престојуваше во Лондон, на своите домаќини им рекол дека Британија, по предвремените парламентарни избори, би можела да го смени своето мислење...

Антонио Тaјани: Британија по изборите би можела и да се премисли околу Брегзит

пред 6 дена - Алсат-М

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тaјани, кој престојуваше во Лондон, на своите домаќини им рекол дека Британија, по предвремените парламентарни избори, би можела да го смени своето мислење...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

пред 6 дена - A1on

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

пред 6 дена - Алфа

Во документот не се наведува колку должи Велика Британија, иако министрите од Владата на Тереза Меј претходно ја оспорија сумата од 60 милијарди евра која ја споменаа некои претставници на ЕУ. Велика Британија...

ЕК очекува Лондон да ги покрие трошоците за Brexit – во евра

пред 6 дена - Денар

Европската комисија (ЕК) очекува Велика Британија да ги покрие трошоците околу „Brexit“ – за преместување на агенциите, кои во моментов се на Островот, и вонредните средби на високо ниво, службените патувања...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

пред 6 дена - +Инфо

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

пред 6 дена - Лидер

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

пред 6 дена - Сител

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Брегзит може да биде запрен во секое време-како и од кој?

пред 6 дена - Фактор

Претседателот на Европскиот парламент (ЕП), Антонио Тајани изјави дека постапката за излегувањето на Велика Британија од Европската унија може да биде запрена во секое време, пишува The Guardian. Ова ќе...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

пред 6 дена - Слободна Македонија

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Тајани побара гарантирани права за граѓаните на ЕУ во Велика Британија по Брегзит

пред една недела - Сител

Претседателот на Европскиот Парламент, Антонио Тајани, и британскиот премиер, Тереза Меј, се едногласни дека правата на граѓаните на ЕУ, кои живеат во Обединетото кралство, треба да се гарантираат што...

Тајани побара гарантирани права за граѓаните на ЕУ во Велика Британија по Брегзит

пред една недела - ТВ 21

Претседателот на Европскиот Парламент, Антонио Тајани, и британскиот премиер, Тереза Меј, се едногласни дека правата на граѓаните на ЕУ, кои живеат во Обединетото кралство, треба да се гарантираат што...

Могерини: Велика Британија губи повеќе отколку ЕУ

пред една недела - Актуелно24

Велика Британија ќе изгуби многу повеќе отколку Европската унија (ЕУ) со одлуката да го напушти блокот, изјавила високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, додавајќи...

AFP: Јункер и Барние следната недела ќе остварат средба со Меј

пред една недела - Макфакс

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер и главниот преговарач на ЕУ за излегувањето на Велика Британија од структурите на заедницата Мишел Барние, следната недела ќе одржат разговори со премиерот...

Могерини: ЕУ нема да загуби толку колку Велика Британија

пред една недела - Денар

Велика Британија ќе изгуби многу повеќе отколку Европската унија (ЕУ) со одлуката да го напушти блокот, изјавила високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, додавајќи...

Могерини: Британија со Брегзит повеќе ќе загуби отколку ЕУ

пред една недела - Канал 5

„Ќе загубиме важна членка на унијата, меѓутоа мислам дека нашите пријатели ќе загубат повеќе отколку нас”, рече Могерини за време на посетата на еден универзитет во Пекинг. „И по излегувањето на Британија,...

Могерини: Велика Британија губи повеќе отколку ЕУ

пред една недела - Точка

Велика Британија ќе изгуби многу повеќе отколку Европската унија (ЕУ) со одлуката да го напушти блокот, изјавила високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, додавајќи...

Могерини: Велика Британија губи повеќе отколку ЕУ

пред една недела - Макфакс

Велика Британија ќе изгуби многу повеќе отколку Европската унија (ЕУ) со одлуката да го напушти блокот, изјавила високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, додавајќи...

КЛИКНИ
kariera.mk