Европска премиера на Дениција на фестивалот Балкан трафик во Брисел

Европска премиера на „Дениција“ на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел

Дневник | пред 9 месеци

Театарската кореодрама „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, в недела ќе биде изведена во рамките на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел....

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект Дениција

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект „Дениција“

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Драмската презентација на историската поема „Дениција“ на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски на 23 април ќе ја има својата европска премиера. Театарската корео-драма ќе биде изведена...

Во Брисел со Дениција

Во Брисел со „Дениција“

Утрински | пред 9 месеци

Театарската кореодрама работена според поемата на Петре М. Андреевски ќе биде изведена на фестивалот „Балкан трафик “ Театарската кореодрама „Дениција“, работена според истоимената поема на Петре М. Андреевски,...

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект Дениција

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект „Дениција“

A1on | пред 9 месеци

Драмската презентација на историската поема „Дениција“ на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски на 23 април ќе ја има својата европска премиера. Театарската корео-драма ќе биде изведена...

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект Дениција

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект „Дениција“

Лидер | пред 9 месеци

Драмската презентација на историската поема „Дениција“ на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски на 23 април ќе ја има својата европска премиера. Театарската корео-драма ќе биде изведена...

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект Дениција

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект „Дениција“

Сител | пред 9 месеци

Драмската презентација на историската поема „Дениција“ на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски на 23 април ќе ја има својата европска премиера. Театарската корео-драма ќе биде изведена...

Европска премиера на Дениција во Брисел

Европска премиера на „Дениција“ во Брисел

Република | пред 9 месеци

Театарската корео-драма „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, ќе биде изведена во рамките на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел, на...

Љубовен коктел од Македонија во Брисел

Љубовен коктел од Македонија во Брисел

Макфакс | пред 9 месеци

Театарската корео-драма „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, ќе биде изведена во рамките на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел, на...

Љубовен коктел од Македонија во Брисел

Љубовен коктел од Македонија во Брисел

Story | пред 9 месеци

Скопје, 20.04.2017 (Макфакс) – Театарската корео-драма „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, ќе биде изведена во рамките на фестивалот...

 Дениција во Брисел  љубовен молотов коктел од Македонија

„Дениција“ во Брисел - љубовен молотов коктел од Македонија

+Инфо | пред 9 месеци

Театарската кореодрама „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, ќе биде изведена во рамките на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел, на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност