ВЕНЕЦУЕЛА: Едно лице е застрелано при синоќешните протести против Мадуро

пред 6 дена - Телеграф

Еден човек беше застрелан во текот на изминатата ноќ за време на протестите против венецуелскиот претседател Николас Мадуро, соопшти Карлос Окарис, градоначалникот на регионот Сукре, местото каде се случило...

Венецуела: Едно лице е застрелано при синоќешните протести против Мадуро

пред 6 дена - A1on

Еден човек беше застрелан во текот на изминатата ноќ за време на протестите против венецуелскиот претседател Николас Мадуро, соопшти Карлос Окарис, градоначалникот на регионот Сукре, местото каде се случило...

Едно лице е застрелано при синоќешните протести против Мадуро

пред 6 дена - +Инфо

Еден човек беше застрелан во текот на изминатата ноќ за време на протестите против венецуелскиот претседател Николас Мадуро, соопшти Карлос Окарис, градоначалникот на регионот Сукре, местото каде се случило...

Едно лице застрелано на синоќешните протести

пред 6 дена - Прес 24

Еден човек беше застрелан во текот на изминатата ноќ за време на протестите против венецуелскиот претседател Николас Мадуро, соопшти Карлос Окарис, градоначалникот на регионот Сукре, местото каде се случило...

КЛИКНИ
kariera.mk