Хан Некој друг наместо ЕУ се обидува да се наметне на Балканот

Хан: Некој друг, наместо ЕУ се обидува да се наметне на Балканот

24 вести | пред 10 месеци

Ако попуштиме во посветеноста на Балканот, некој друг би можел да се наметне и тој некој тоа веќе се обидува да го направи, порача европскиот комесар за соседска политика и проширување, Јоханес Хан во...

Хан  Сакаме политичка волја место политички игри

Хан: „Сакаме политичка волја место политички игри“

Прес 24 | пред 10 месеци

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ и, наместо политички игри, да покажат политичка волја и вистински реформи,бидејќи проширување...

Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Дневник | пред 10 месеци

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. -...

Хан Сакаме политичка волја место политички игри

Хан: Сакаме политичка волја место политички игри

Макфакс | пред 10 месеци

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ и, наместо политички игри, да покажат политичка волја и вистински реформи,бидејќи проширување...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

A1on | пред 10 месеци

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. –...

ХАН Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

ХАН: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Телеграф | пред 10 месеци

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. -...

Хан Некој друг наместо ЕУ се обидува да се наметне на Балканот

Хан: Некој друг наместо ЕУ се обидува да се наметне на Балканот

Фокус | пред 10 месеци

Ако попуштиме во посветеноста на Балканот, некој друг би можел да се наметне и тој некој тоа веќе се обидува да го направи, порача европскиот комесар за соседска политика и проширување, Јоханес Хан во...

Хан Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори

Хан: Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори

Фактор | пред 10 месеци

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ, изјавил еврокомесарот Јоханес Хан на предавање на Универзитетот Принстон во САД. Вели...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Reporter.mk | пред 10 месеци

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. –...

Хан На Западниот Балкан не ја завршивме работата

Хан: На Западниот Балкан не ја завршивме работата

+Инфо | пред 10 месеци

Ако попуштиме во посветеноста на Балканот, некој друг би можел да се наметне и тој некој тоа веќе се обидува да го направи. ЕУ е најдобрата опција, но сите мора да бидат подготвени да играат. Локалните...

Хан Сакаме политичка волја место политички игри

Хан: Сакаме политичка волја место политички игри

Точка | пред 10 месеци

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ и, наместо политички игри, да покажат политичка волја и вистински реформи,бидејќи проширување...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Алсат-М | пред 10 месеци

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. –...

Хан на Принстон  Мораме да видиме политичка волја наместо политички игри

Хан на „Принстон“: Мораме да видиме политичка волја наместо политички игри

Локално | пред 10 месеци

Наместо политички игри, мораме да видиме политичка волја и вистински реформи, не на хартија туку на терен, особено во клучните области како владеење на правото, конкуретноста и поврзувањето. Ова е пораката...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе се ангажираат

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе се ангажираат

Република | пред 10 месеци

Мораме да видиме политичка волја место политички игри, и вистинско спроведување на реформите, не на хартија, туку на терен, особено во клучните области од владеењето на правото, конкурентноста и поврзувањето....

Хан На Западниот Балкан не ја завршивме работата

Хан: На Западниот Балкан не ја завршивме работата

Нова ТВ | пред 10 месеци

Западниот Балкан се наоѓа во нашиот двор и на тоа подрачје политиката на извоз на стабилност е исклучително релевантна,  изјави изјави европскиот комесар за соседска политика и пропирување Јоханес Хан...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. –...

Франција Претседателски избори од кои зависи иднината на ЕУ

Франција: Претседателски избори од кои зависи иднината на ЕУ

МТВ 1 | пред 10 месеци

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Според предизборните анкети, барем четворица кандидати имаат сериозни шанси да се пласираат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност