Напад над канцеларија на руско ФСБ   Тројца мртви

Напад над канцеларија на руско ФСБ – Тројца мртви

Позитив | пред 11 месеци

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Напад врз руското ФСБ, има убиени

Нетпрес | пред 11 месеци

Во градот Хабаровск во петокот било нападнато приемното одделение на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) при што загинале еден посетител и еден припадник на службата, пренесува агенцијата РИА...

Напад врз руското ФСБ  има убиени

Напад врз руското ФСБ, има убиени

Точка | пред 11 месеци

Во градот Хабаровск денеска било нападнато приемното одделение на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) при што загинале еден посетител и еден припадник на службата, пренесува агенцијата РИА повикувајќи...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

A1on | пред 11 месеци

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

A1on | пред 11 месеци

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во градот Хабаровск, на Далечниот...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Курир | пред 11 месеци

ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите за метал, влегол во холот на ФСБ во Хабаровск и отворил оган кон присутните. Убиен е службеник на ФСБ и еден посетител, по што обезбедувањето го застрелало напаѓачот....

Нов напад во Русија  тројца мртви

Нов напад во Русија- тројца мртви

Прес 24 | пред 11 месеци

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

ТВ Нова | пред 11 месеци

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

+Инфо | пред 11 месеци

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Денешен | пред 11 месеци

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Алсат-М | пред 11 месеци

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Напаѓач убил две лица во канцеларија на ФСБ на истокот на Русија

Напаѓач убил две лица во канцеларија на ФСБ на истокот на Русија

Локално | пред 11 месеци

Вооружен напаѓач убил службеник на руската Федерална служба за безбедност и еден посетител на канцеларијата на ФСБ на истокот на Русија. Пукањето се случило во градот Кабаровск, на крајниот исток на Русија....

Русија  Непознат маж убил две лица на ФСБ

Русија: Непознат маж убил две лица на ФСБ

Кајгана | пред 11 месеци

Непознато лице пукало во зграда на Федералната служба за безбедност на Русија. Во сериозниот инцидент загинале две лица. Настанот се случил во зграда на Федералната служба за безбедност на Руската Федерација...

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Денешен | пред 11 месеци

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во градот Хабаровск, на Далечниот...

Двајца убиени во руската ФСБ во Хабаровск

Двајца убиени во руската ФСБ во Хабаровск

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Руската Федерална служба за безбедност соопшти дека вооружен напаѓач убил двајца луѓе пред да биде застрелан во регионалните канцеларии на службата во градот Хабаровск на рускиот Далечен Исток. Напаѓачот...

Непознато маж убило две лица на ФСБ

Непознато маж убило две лица на ФСБ

Макфакс | пред 11 месеци

Непознато лице пукало во зграда на Федералната служба за безбедност на Русија. Во сериозниот инцидент загинале две лица. Настанот се случил во зграда на Федералната служба за безбедност на Руската Федерација...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Пулс 24 | пред 11 месеци

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите...

Вооружен инцидент во Руската безбедносна служба   тројца убиени

Вооружен инцидент во Руската безбедносна служба – тројца убиени

Нова ТВ | пред 11 месеци

Три лица се убиени откако непознато лице пукало во зградата на руската Федерална служба за безбендост (ФСБ) во градот Хабаровск, објави агенцијата АП повикувајќи се на соопштението на ФСБ. Меѓу убиените...

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Сител | пред 11 месеци

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во градот Хабаровск, на Далечниот...

При  неутрализирање  двајца терористи во Русија запленети делови од бомби  калашњиков и муниција

При „неутрализирање“ двајца терористи во Русија запленети делови од бомби, калашњиков и муниција

МКД | пред 11 месеци

Двајца мажи, симпатизери на меѓународни терористички групи кои планирале напади во Русија биле „ неутрализирани “ при пресметка со безбедносните сили, соопшти Федералната безбедносна служба (ФСБ). Во акцијата...

 ФОТО 18   ФСБ ликвидира двајца мажи осомничени за подготовка на терористички напад

(ФОТО 18+) ФСБ ликвидира двајца мажи осомничени за подготовка на терористички напад

Актуелно24 | пред 11 месеци

Вработени на Федералната служба за безбедност (ФСБ) се ликвидирале двајца мажи од Средна Азија, кои подготвувале да извршат терористички напад во Руската Федерација, пренесува во средата РИА Новости. “Како...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност