Брз и едноставен колач со банани  бисквити и пудинг

Брз и едноставен колач со банани, бисквити и пудинг

Скопје Инфо | пред 11 месеци

Брзите колачи се нешто што го обожаваат сите домаќинки, а овој колач е еден од нив кој се прават брзо и лесно, а не ви се потребни никакви специјални кулинарски вештини. СОСТОЈКИ: 200 гр шеќер 1 л млеко...

Колач со јагоди каков што не сте пробале

Колач со јагоди каков што не сте пробале!

Попара | пред 11 месеци

Состојки за кора: 450 гр брашно 1 кесичка прашок за пециво 250 гр маргарин 75 гр шеќер 2 лажици кисела павлака 5 жолчки Состојки за фил: 5 белки 150 гр шеќер 2 пудинга од ванила 6 лажици масло 400 гр овошје...

Неодолив десерт  Рецепт за вкусни домашни наполитанки

Неодолив десерт: Рецепт за вкусни домашни наполитанки

Точка | пред 11 месеци

Култните наполитанки се десерт од нашето детство, кои беа задолжителни во секој дом. Сигурно ги паметите домашните наполитанки на Вашите мајки и баби, кои никако не се споредуваа со оние од продавница....

Стапчиња со сирење

Стапчиња со сирење

Мама365 | пред 11 месеци

Овие стапчиња со сирење се одличен избор за вечера, појадок или ужина посебно во комбинација со јогурт. Потребно е: 200 гр брашно 3 лаж прашок за пециво едно јајце 1 лаж сол 100 гр путер 100 гр рендан...

Чоколадна торта со бисквити

Чоколадна торта со бисквити

Боза | пред 11 месеци

Состојки: 250 гр чоколадо 100 гр маргарин 100 мл млеко 80 гр шеќер 350 гр бисквити 200 мл млеко за бисквитите Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Торта готова за 15 минути  Без печење

Торта готова за 15 минути! Без печење!

Попара | пред 11 месеци

Состојки: 25 чоколадни банани 1 пакување бисквити 200 мл слатка павлака 200 мл кисела павлака 200 гр шеќер во прав шлаг крем Начин на подготовка: Со миксер разматете ги киселата и слатката павлака и шеќерот...

Маркова торта

Маркова торта

Мои рецепти | пред 11 месеци

1. Белките се матат во цврст снег со постепено додавање на шеќерот и ванилите. 2. Сите останати состојки за тесто се мешаат во сад на страна, па се додаваат во снегот од белки. 3. Вака приготвената смеса...

Дипломат торта  без печење

Дипломат торта (без печење)

Мои рецепти | пред 11 месеци

Се матат жолчките со шеќерот и се додава нишестето. Сето ова се вари во зовриеното млеко исто како пудинг. На страна се кршат бисквитите и се истура врз нив жешкиот фил. Додека е топол се става половина...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност