Мајка и син загинаа од неплатени сметки за струја

пред 6 дена - Република

М.М. (46) и нејзиниот 16-годишен син Д.М. загинаа од струен удар кога на нивната куќа во алексиначкото село Глоговица падна жица под напон. Трагедијата се случи во средата, а мајката настрадала во обид...

Цело село плаче по оваа трагедија: Ова се мајката и синот кои настрадаа бидејќи немаа како да ја платат сметката за струја

пред 6 дена - Прес 24

M.M (46) и нејзиниот 16-годишен син Д.М загинаа од струен удар, кога над  нивната куќа во Глоговица, Србија паднала жица под напон. Како што пишуваат српските медиуми, трагедијата се случила пред два дена,...

Жицата го погоди него, а настрада и мајка му од големиот напон откако се обидела да му помогне

пред 6 дена - Reporter.mk

Во страшна несреќа во селото Глоговиц кај Алексинца, настрада Маријана Петровиќ (46) и нејзиниот 16 годишен син, Д.М. Татко им за српски Телеграф раскажаа како дошло до трагедијата, а нивните потресни...

Починале во големи маки: Напон уби мајка и син откако жица падна над нивната куќа

пред 6 дена - Прес 24

M.M (46) и нејзиниот 16-годишен син Д.М загинаа од струен удар, кога над  нивната куќа во Глоговица, Србија паднала жица под напон. Како што пишуваат српските медиуми, трагедијата се случила пред два дена,...

Молк на надлежните: Мајка и син загинаа зошто неможеле да ја платат стујата

пред 6 дена - Сител

М.М. (46) и нејзиниот 16-годишен син Д.М. загинаа од струен удар кога на нивната куќа во алексиначкото село Глоговица падна жица под напон. Трагедијата се случи во средата, а мајката настрадала во обид...

КЛИКНИ
kariera.mk