Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

+Инфо | пред 9 месеци

Германската полиција попладнево го уапси 57-годишниот напаѓач, кој е осомничен дека сакал да изврши вооружен грабеж на банка во градот Валдшут на гранцата со Швајцарија. Германските медиуми претходно објавија...

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

Курир | пред 9 месеци

Германските медиуми претходно објавија дека вооружениот напаѓач е повреден во престрелка со полицијата. Како што јавува дописникот на МИА од Берлин, двајцата вработени кои што за време на инцидентот биле...

Заложничка драма во банка во Германија

Заложничка драма во банка во Германија

Локално | пред 9 месеци

Вооружен крадец влегол во банка во јужниот германски град Валдшут и како заложници држи двајца вработени, соопшти германската полиција. „Вооружениот крадец влегол во банката денеска попладне, додека во...

Вонредна вест од Германија  Истрели и заложници во банка

Вонредна вест од Германија: Истрели и заложници во банка!?

Макфакс | пред 9 месеци

Вооружен маж изврши напад врз филијала на банка во јужниот германски град Валдсхут, Баден-Виртемберг, соопшти интернет изданието на списанието “Фокус”. За време на нападот во зградата на банката имало...

Вонредна од Германија  Пукање и заложници

Вонредна од Германија! Пукање и заложници?

Локално | пред 9 месеци

Вооружен маж нападнал банкарски гранка, а областа околу него е во блокада Маж изврши напад врз филијала на банка во јужниот германски град Валдсхут, Баден-Виртемберг, соопшти интернет изданието на списанието....

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

A1on | пред 9 месеци

Полицајци пукале во вооружен напаѓач кој влегол во банка во градот Валдшут, близу границата со Швајцарија во покраината Баден Виртенберг, јавуваат локалните медиуми. Според полициското соопштение, двајца...

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Курир | пред 9 месеци

Според полициското соопштение, двајца вработени се скриени во една од просториите на банката, а напаѓачот не може да дојде во контакт со нив. Како што пренесува дописникот на МИА од Берлин во престрелката...

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

+Инфо | пред 9 месеци

Полицајци пукале во вооружен напаѓач кој влегол во банка во градот Валдшут, близу границата со Швајцарија во покраината Баден Виртенберг, јавуваат локалните медиуми. Според полициското соопштение, двајца...

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Курир | пред 9 месеци

Според полициското соопштение, двајца вработени се скриени во една од просториите на банката, а напаѓачот не може да дојде во контакт со нив. Како што пренесува дописникот на МИА од Берлин во престрелката...

Париз под полициска опсада   откажани завршните митинзи во претседателската кампања

Париз под полициска опсада – откажани завршните митинзи во претседателската кампања

Канал 5 | пред 9 месеци

Вториот осомничен напаѓач сам и се предал на белгиската полиција по алармот дека е осомничен за инволвираност во нападот. Напаѓачот е идентификуван како 39 годишен маж кој во 2001 се обидел да убие тројца...

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

Пулс 24 | пред 9 месеци

Германската полиција попладнево го уапси 57-годишниот напаѓач, кој е осомничен дека сакал да изврши вооружен грабеж на банка во градот Валдшут на гранцата со Швајцарија. Германските медиуми претходно објавија...

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Прес 24 | пред 9 месеци

Полицајци пукале во вооружен напаѓач кој влегол во банка во градот Валдшут, близу границата со Швајцарија во покраината Баден Виртенберг, јавуваат локалните медиуми. Според полициското соопштение, двајца...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност