Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

пред 6 дена - +Инфо

Германската полиција попладнево го уапси 57-годишниот напаѓач, кој е осомничен дека сакал да изврши вооружен грабеж на банка во градот Валдшут на гранцата со Швајцарија. Германските медиуми претходно објавија...

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

пред 6 дена - Курир

Германските медиуми претходно објавија дека вооружениот напаѓач е повреден во престрелка со полицијата. Како што јавува дописникот на МИА од Берлин, двајцата вработени кои што за време на инцидентот биле...

Заложничка драма во банка во Германија

пред 6 дена - Локално

Вооружен крадец влегол во банка во јужниот германски град Валдшут и како заложници држи двајца вработени, соопшти германската полиција. „Вооружениот крадец влегол во банката денеска попладне, додека во...

Вонредна вест од Германија: Истрели и заложници во банка!?

пред 6 дена - Макфакс

Вооружен маж изврши напад врз филијала на банка во јужниот германски град Валдсхут, Баден-Виртемберг, соопшти интернет изданието на списанието “Фокус”. За време на нападот во зградата на банката имало...

Вонредна од Германија! Пукање и заложници?

пред 6 дена - Локално

Вооружен маж нападнал банкарски гранка, а областа околу него е во блокада Маж изврши напад врз филијала на банка во јужниот германски град Валдсхут, Баден-Виртемберг, соопшти интернет изданието на списанието....

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

пред 6 дена - A1on

Полицајци пукале во вооружен напаѓач кој влегол во банка во градот Валдшут, близу границата со Швајцарија во покраината Баден Виртенберг, јавуваат локалните медиуми. Според полициското соопштение, двајца...

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

пред 6 дена - Курир

Според полициското соопштение, двајца вработени се скриени во една од просториите на банката, а напаѓачот не може да дојде во контакт со нив. Како што пренесува дописникот на МИА од Берлин во престрелката...

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

пред 6 дена - +Инфо

Полицајци пукале во вооружен напаѓач кој влегол во банка во градот Валдшут, близу границата со Швајцарија во покраината Баден Виртенберг, јавуваат локалните медиуми. Според полициското соопштение, двајца...

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

пред 6 дена - Курир

Според полициското соопштение, двајца вработени се скриени во една од просториите на банката, а напаѓачот не може да дојде во контакт со нив. Како што пренесува дописникот на МИА од Берлин во престрелката...

Париз под полициска опсада – откажани завршните митинзи во претседателската кампања

пред 6 дена - Канал 5

Вториот осомничен напаѓач сам и се предал на белгиската полиција по алармот дека е осомничен за инволвираност во нападот. Напаѓачот е идентификуван како 39 годишен маж кој во 2001 се обидел да убие тројца...

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

пред 6 дена - Пулс 24

Германската полиција попладнево го уапси 57-годишниот напаѓач, кој е осомничен дека сакал да изврши вооружен грабеж на банка во градот Валдшут на гранцата со Швајцарија. Германските медиуми претходно објавија...

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

пред 6 дена - Прес 24

Полицајци пукале во вооружен напаѓач кој влегол во банка во градот Валдшут, близу границата со Швајцарија во покраината Баден Виртенберг, јавуваат локалните медиуми. Според полициското соопштение, двајца...

КЛИКНИ
kariera.mk