Црногорско МНР Обвиненијата на Москва се дел од специјалната медиумска војна

Црногорско МНР: Обвиненијата на Москва се дел од „специјалната медиумска војна“

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Црногорското Министерство за надворешни работи ги отфрли како неосновани обвиненијата на портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова за „антируската хистерија“ во Црна Гора....

Црногорско МНР Обвиненијата на Москва се дел од специјалната медиумска војна

Црногорско МНР: Обвиненијата на Москва се дел од „специјалната медиумска војна“

A1on | пред 9 месеци

Црногорското Министерство за надвореши работи ги отфрли како неосновани обвиненијата на портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова за „антируската хистерија“ во Црна Гора....

Руска туристичка организација ја демантира Москва Ова е политика а не факти

Руска туристичка организација ја демантира Москва: Ова е политика, а не факти!

Макфакс | пред 9 месеци

Р уска туристичка организација ги демантираше тврдењата на официјална Москва дека Русите се непожелни во Црна Гора и дека престојот за нив таму може да биде непријатен.Реални поводи за ваквите тврдења,...

Захарова Русите непожелни во Црна Гора

Захарова: Русите непожелни во Црна Гора

Макфакс | пред 9 месеци

Русија не исклучува можни провокации кон руските граѓани во Црна Гора, нивно апсење под сомнителни околности или екстрадиција во трети земји, изјави портпаролката на Министерството за надворешни работи...

Црногорските власти ќе дозволат пушење во рестораните за да привлечат туристи

Црногорските власти ќе дозволат пушење во рестораните за да привлечат туристи

Локално | пред 9 месеци

Владата на Црна Гора планира да воведе посебен данок за местата кои сакаат да им дозволат на посетителите да пушат во просториите. Црногорските ресторани се жалат дека постоечката забрана го намалува бројот...

Захарова Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Захарова: Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Економски | пред 9 месеци

Русија не ја исклучува можноста за провокации против руските граѓани во Црна Гора, вклучувајќи и приведувања врз основа на сомнителни мотиви и нивно предавање на трети земји, изјави портпаролката на Министерството...

Подгорица Обвинувањата на Москва се продолжение на специјалната војна

Подгорица: Обвинувањата на Москва се продолжение на специјалната војна

Вечер | пред 9 месеци

Подгорица ги отфрла обвинувањањата од Русија и наведува дека досега не е забележан ниеден инцидент против руски граѓани во Црна Гора Министерството за надворешни работи на Црна Гора ги отфрли како невтемелени...

Захарова Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Захарова: Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Русија не ја исклучува можноста за провокации против руските граѓани во Црна Гора, вклучувајќи и приведувања врз основа на сомнителни мотиви и нивно предавање на трети земји, изјави портпаролката на Министерството...

Захарова Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Захарова: Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Сител | пред 9 месеци

Русија не ја исклучува можноста за провокации против руските граѓани во Црна Гора, вклучувајќи и приведувања врз основа на сомнителни мотиви и нивно предавање на трети земји, изјави портпаролката на Министерството...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност