ŠKODA гледа кон иднината: ŠKODA VISION E ја прослави светската премиера во Шангај

пред еден месец - Точка

ŠKODA гледа кон иднината, и го претстави електричното концепт возило за прв пат на вечерта на групацијата Volkswagen на автомобилскиот саем во Шангај 2017. Студијата ŠKODA VISION E обезбедува увид во технологијата...

ŠKODA гледа кон иднината: ŠKODA VISION E ја прослави светската премиера во Шангај

пред еден месец - Бизнис вести

› Концепт возилото дава поглед на иднината преку промовирање на електричната мобилност > ŠKODA VISION E го пренесува типичниот дизајн на електромобилноста > Ефикасен систем од 225 kW, опсег до 500 километри...

Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера

пред еден месец - Коли

Škoda за две години, односно во 2019 година, премиерно ќе го претстави својот прв електричен автомобил. Станува збор за хибриден Superb, но тоа е само почеток на визијата на Škoda. До 2025 година, овој...

Електричниот Vision E ја најавува иднината на Škoda!

пред еден месец - Car Club

Спортскиот кросовер на наречен Vision E доаѓа со електричен погон и автономни технологии и ја најавува иднината на Škoda! Vision E ја доживеа својата премиера за време на саемот на автомобили во Шангај,...

Шангај 2017: Škoda подготвена со електричното крос-купе

пред еден месец - Авто Плус

Škoda понуди дополнителни детали на посебна промоција за целосно новата и прва во историјата на брендот целосно електрична концептна визија- VISION E. Во вистинска форма ќе го видиме веќе следната недела,...

Skoda претстави електрично крос-купе (фото+видео)

пред еден месец - Денар

Чешкиот производител на автомобили на саемот во Шангај го претстави концептниот купе-кросоверот на „Skoda“ кој се нарекува „Vision E“. Димензиите на прототипот се должина од 4645 мм, ширина од 1917 мм,...

КЛИКНИ