Доделени наградите на учесниците на поетскиот конкурс на библиотеката Кочо Рацин во Тетово

Доделени наградите на учесниците на поетскиот конкурс на библиотеката „Кочо Рацин“ во Тетово

A1on | пред 9 месеци

Вработените од Националната установа библиотека „Кочо Рацин“ во Тетово денеска во Центарот за култура „Иљо Антески Смок“ во градот им ги доделија наградите на учесниците на поетскиот конкурс организиран...

Отворена втората општинска библиотека во Илинден

Отворена втората општинска библиотека во Илинден

Cooltura | пред 9 месеци

Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација од издавачката куќа „Матица Македонска“ со која Општина Илинден веќе низ години има одлична соработка и со чија поддршка ја организира Литературната манифестација...

Населбата Илинден доби нова библиотека

Населбата Илинден доби нова библиотека

Макфакс | пред 9 месеци

Отворена е нова библиотека во населбата Илинден како дел од Домот на култура „Марино“, а во рамки на манифестацијата „Илинден 2017“. Матица македонска го донираше почетниот фонд на книги во новата библиотека....

Отворена нова библиотека во Општина Илинден

Отворена нова библиотека во Општина Илинден

Cooltura | пред 9 месеци

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден... Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Средба со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева

Средба со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева

Cooltura | пред 9 месеци

Во Домот на култура „Илинден“, во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, беше одржана средба со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева. Кристина Николовска е добитничка на...

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Курир | пред 9 месеци

Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација од издавачката куќа „Матица Македонска“ со која Општина Илинден има одлична соработка и со чија поддршка ја организира Литературната манифестација „Илинден“....

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

A1on | пред 9 месеци

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден. Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Скопје Инфо | пред 9 месеци

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден. Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Скопје Инфо | пред 9 месеци

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден. Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Доделени наградите на учесниците на поетскиот конкурс на библиотеката Кочо Рацин во Тетово

Доделени наградите на учесниците на поетскиот конкурс на библиотеката „Кочо Рацин“ во Тетово

Сител | пред 9 месеци

Вработените од Националната установа библиотека „Кочо Рацин“ во Тетово денеска во Центарот за култура „Иљо Антески Смок“ во градот им ги доделија наградите на учесниците на поетскиот конкурс организиран...

Отворена втората општинска библиотека

Отворена втората општинска библиотека

Вечер | пред 9 месеци

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017", во Домот на култура „Марино" отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Сител | пред 9 месеци

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден. Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Родниот Штип го чествуваше Ацо Шопов

Родниот Штип го чествуваше Ацо Шопов

Утрински | пред 9 месеци

На манифестацијата „Во чест на поетот“, по повод 35-годишнината од неговата смрт, се одржаа неколку културни настани Со положување цвеќе и беседа пред неговата биста во дворот на Домот на културата, со...

Промовирана е стихозбирката Песна на ридот од Гордана Михаилова Бошнакоска

Промовирана е стихозбирката „Песна на ридот“ од Гордана Михаилова Бошнакоска

МКД | пред 9 месеци

Во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“ беше промовирана стихозбирката „Песна на ридот“ од познатата поетеса Гордана Михаилова Бошнакоска....

Стихозбирка изложба и премиера Во чест на поетот во Штип

Стихозбирка, изложба и премиера „Во чест на поетот“ во Штип

Дневник | пред 9 месеци

Со промоција на нова стихозбирка од Благој Самоников, изложба на цртежи и премиера на филм вчера во Штип беа одбележани 35 години од смртта на Ацо Шопов (1923-1982), на манифестацијата „Во чест на поетот“,...

Родниот Штип го чествуваше Ацо Шопов

Родниот Штип го чествуваше Ацо Шопов

Утрински | пред 9 месеци

На манифестацијата „Во чест на поетот“, по повод 35-годишнината од неговата смрт, се одржаа неколку културни настани Со положување цвеќе и беседа пред неговата биста во дворот на Домот на културата, со...

Вечерни разговори на литературната манифестација Илинден

Вечерни разговори на литературната манифестација „Илинден“

Cooltura | пред 9 месеци

Денеска (20 април) во 19.00 часот во Домот на културата „Илинден“ во општина Илинден ќе се одржи вечер на книжевни разговори со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева. Николовска за нејзината...

Промоција на стихозбирката Песна на ридот од Гордана Михаилова Бошнакоска на Илинден 2017

Промоција на стихозбирката „Песна на ридот“ од Гордана Михаилова Бошнакоска на „Илинден 2017“

Република | пред 9 месеци

Во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“ беше промовирана стихозбирката „Песна на ридот“ од нашата позната поетеса Гордана Михаилова Бошнакоска.

Отворена Литературната манифестација Илинден 2017

Отворена Литературната манифестација „Илинден 2017“

Cooltura | пред 9 месеци

Во присуство на голем број писатели и вљубеници во пишаниот збор и уметноста, во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, беше отворена 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, што ќе трае...

Отворена литературната манифестација Илиндиен

Отворена литературната манифестација „Илиндиен“

Макфакс | пред 9 месеци

Во присуство на голем број писатели и вљубеници во пишаниот збор и уметноста, вчера во Домот на култура „Илинден“, во истомената општина со свечено  беше отворена 18-та Литературна манифестација „Илинден...

Отворена 18 Литературна манифестација Илинден 2017

Отворена 18. Литературна манифестација „Илинден 2017“

A1on | пред 9 месеци

Во присуство на голем број писатели и вљубеници во пишаниот збор и уметноста, во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, синоќа беше отворена 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, што...

Отворена литературната манифестација Илинден 2017

Отворена литературната манифестација „Илинден 2017“

Република | пред 9 месеци

Во присуство на голем број писатели и вљубеници во пишаниот збор и уметноста, во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, на свечен начин беше отворена 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“,...

Почнува литературната манифестација „Илинден 2017“

Нетпрес | пред 9 месеци

Општина Илинден од денеска до 22 април ќе ја организира 18-тата Литературна манифестација „Илинден 2017“, која ќе се одржува во Домот на култура „Илинден“. Свечено ќе биде отворена вечер, а централен настан...

Почнува Илинден 2017

Почнува „Илинден 2017“

Лидер | пред 9 месеци

Општина Илинден од денеска до 22 април ќе ја организира 18-тата Литературна манифестација „Илинден 2017“, која ќе се одржува во Домот на култура „Илинден“.  Свечено ќе биде отворена вечер, а централен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност