Го сакате бохо стилот  Нурнете во модниот свет на

Го сакате бохо стилот? Нурнете во модниот свет на ...

Фемина | пред 10 месеци

Веќе подолго време бохо стилот е доминантен тренд, а токму од него блогерката Џејми Кид црпи инспирација при градењето на својот имиџ. Шармантната девојка со прекрасна коса стои зад блогот „The Blogging...

Рамет Идризи   млад блогер со страст кон уличната мода

Рамет Идризи - млад блогер со страст кон уличната мода

Fashionel | пред 10 месеци

Социјалните мрежи, а особено Инстаграм, се покажаа како одлична можност, меѓу другото и за себе промоција. Доколку рационално го искористите нивниот потенцијал, тогаш овие платформи може да преминат на...

Стил на денот

Стил на денот

Боза | пред 10 месеци

Стил на денот

И во Македонија има модни блогери  Запознајте го Рамет Идризи

И во Македонија има модни блогери: Запознајте го Рамет Идризи

еМАГАЗИН | пред 10 месеци

Модните блогери на Запад се нешто нормално и освен што ја диктираат модата и ги анализираат модните трендови, од сето тоа и добро заработуваат. Како е да се биде моден блогер во Македонија? „Тоа е многу...

Кога струмичанка ќе облече тренерка и штикла

Кога струмичанка ќе облече тренерка и штикла!

Story | пред 10 месеци

Во денешно време со сите овие средства за информирање, многу е лесно да бидеш во мода. Но тоа не значи дека имаш и стил нели? Е за оваа струмичанка тоа правило не важи. Не само што важи за една од најубавите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност