Повик за учество на ДАФ во Кочани

Повик за учество на ДАФ во Кочани

Вечер | пред 9 месеци

Пријавувањето за учество на фестивалот ќе трае до крајот на овој месец, а селекторот Спасов на почетокот на месец мај ќе ги соопшти учесниците. Годинашното 53. издание на Драмскиот аматерски фестивал на...

Објавен повикот за учество на 53 тиот ДАФ во Кочани

Објавен повикот за учество на 53-тиот ДАФ во Кочани

Сител | пред 9 месеци

Годинашното 53-то издание на Драмскиот аматерски фестивал на Македонија ќе биде одржано во Кочани од 29 мај до 3 јуни, а средиштето на настаните ќе биде во Националната установа Центар за култура „Бели...

Повик за учество на Драмскиот Аматерски фестивал во Кочани

Повик за учество на Драмскиот Аматерски фестивал во Кочани

Макфакс | пред 9 месеци

Објавен е конкурсот за учество во Драмскиот аматерски фестивал кој традиционално по 53. пат ќе се одржи во Кочани во периодот од 29-ти мај до 3-ти јуни. Претставите ќе се играат во Центарот за култура...

Објавен повикот за учество на 53 тиот ДАФ во Кочани

Објавен повикот за учество на 53-тиот ДАФ во Кочани

A1on | пред 9 месеци

Годинашното 53-то издание на Драмскиот аматерски фестивал на Македонија ќе биде одржано во Кочани од 29 мај до 3 јуни, а средиштето на настаните ќе биде во Националната установа Центар за култура „Бели...

Објавен повик за учество на Драмскиот аматерски фестивал во Кочани

Објавен повик за учество на Драмскиот аматерски фестивал во Кочани

Cooltura | пред 9 месеци

Годинашното 53-то издание на Драмскиот аматерски фестивал на Македонија ќе се одржи во Кочани од 29 мај до 3 јуни, а средиштето на настаните ќе биде во Националната установа Центар за култура „Бели мугри“......

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност