7 најпопуларни комбинации на Инстаграм за оваа недела

пред 5 дена - Македонија Денес

Ако ви е потребна инспирација, доволно е само да бидете дел од социјалната мрежа Инстаграм и да почнете да ги следите некои од многубројните модни блогерки. Водени од тоа, ние ви пренесуваме седум најпопуларни...

20 модерни комбинации за студените априлски денови(галерија)

пред 6 дена - Македонија Денес

Веројатно еден од најмолчаливите пролетни месеци, април, не престанува да не изненадува: сонце, дожд, снег…Сепак тоа не значи дека не можете да изгледате модерно и привлечно, дури и кога температурите...

Шик модни комбинации комбинации за овој април

пред 6 дена - Попара

Топло-ладниот временски микс во април бара и моден микс кој лесно се прилагодува на температурата, што значи умешно комбинирање на облеката и обувките за овој транцизионен период. Понекогаш со голи рамена,...

Среда во шик дождовна комбинација

пред една недела - Fashionel

Иако утрово се разбудивме со дожд во градот, тоа не значи дека треба да го заборавиме најсреќниот ден од неделата. Во духот на времето, денеска носиме претежно темни нијанси со акцент на карираната кошула...

Модна инспирација: Најдобрите комбинации на Бела Хадид

пред една недела - Црно бело

Бела Хадид полека, но сигурно, станува еден од најпрепознатливите и најпопуларните модели во модната индустрија. Па, со тоа, таа сè почесто претставува пример за копирање на облеката и комбинациите не...

Совршени комбинации за оваа пролет

пред една недела - Ladybook

Оваа пролет следете ги модните трендови! Убавото време нека ви биде инспирација за модерни, впечатливи и комбинации кои ќе го истакнат вашиот уникатен стил за облекување. Во вашиот секојдневен изглед додадете...

Бидете модерни во црно-бела комбинација

пред една недела - Ladybook

Комбинирањето на црните и белите парчиња облека е секогаш во мода. Оваа сезона бидете дама која привлекува внимание со црно-бела модна комбинација. Контрастот на двете бои е тоа што ја прави комбинацијата...

Совршени мантили за дождливи денови

пред една недела - Ladybook

Март е месец кога времето е променливо, денес е сончево, а утре може да врне дожд во текот на целиот ден. Има и денови кога утрата се облачни, а во попладневните часови сончевите зраци го разубавуваат...

Совршени мантили за дождливи денови

пред една недела - Ladybook

Март е месец кога времето е променливо, денес е сончево, а утре може да врне дожд во текот на целиот ден. Има и денови кога утрата се облачни, а во попладневните часови сончевите зраци го разубавуваат...

Совршени мантили за дождливи денови

пред една недела - Ladybook

Март е месец кога времето е променливо, денес е сончево, а утре може да врне дожд во текот на целиот ден. Има и денови кога утрата се облачни, а во попладневните часови сончевите зраци го разубавуваат...

КЛИКНИ
kariera.mk