Делата од  Карпино  изложени во Кочани

Делата од „Карпино“ изложени во Кочани

A1on | пред 9 месеци

Во Центарот за култура „Бели мугри“ од Кочани денеска е отворена изложба на ликовни дела од ликовната колонија „Карпино 2016“ која минатата година се одржа во Куманово. На отварањето на изложбата присуствуваа...

Делата од  Карпино  изложени во Кочани

Делата од „Карпино“ изложени во Кочани

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Во Центарот за култура „Бели мугри“ од Кочани денеска е отворена изложба на ликовни дела од ликовната колонија „Карпино 2016“ која минатата година се одржа во Куманово. На отварањето на изложбата присуствуваа...

Делата од ликовната колонија Михајлово во Прилеп

Делата од ликовната колонија Михајлово во Прилеп

Макфакс | пред 9 месеци

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово од Кавадарци ќе биде отворена денескаво 20.00 часот во ликовната галерија на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп. Љубителите на ликовната ументост ќе имаат...

Делата од  Карпино  изложени во Кочани

Делата од „Карпино“ изложени во Кочани

Сител | пред 9 месеци

Во Центарот за култура „Бели мугри“ од Кочани денеска е отворена изложба на ликовни дела од ликовната колонија „Карпино 2016“ која минатата година се одржа во Куманово. На отварањето на изложбата присуствуваа...

Во Прилеп изложба на дела од ликовната колонија Михајлово

Во Прилеп изложба на дела од ликовната колонија Михајлово

Cooltura | пред 9 месеци

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово од Кавадарци ќе биде отворена денеска, петок 21 април, од 20.00 часот во ликовната галерија на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп... Љубителите на ликовната...

Дела од  Михајлово  на изложба во Прилеп

Дела од „Михајлово“ на изложба во Прилеп

Утрински | пред 9 месеци

Ќе бидат поместени 30 дела од уметници учесници на ликовната колонија Во ликовната галерија на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утревечер, од 20 часот ќе биде отворена изложба на дела од...

Дела од  Михајлово  на изложба во Прилеп

Дела од „Михајлово“ на изложба во Прилеп

Утрински | пред 9 месеци

Ќе бидат поместени 30 дела од уметници учесници на ликовната колонија Во ликовната галерија на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утревечер, од 20 часот ќе биде отворена изложба на дела од...

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово

+Инфо | пред 9 месеци

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово од Кавадарци ќе биде отворена во петок 21 април 2017 г. од 20 часот во ликовната галерија од Центарот за култура „Марко Цепенков“. Љубителите на ликовната...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност