Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

Лидер | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. – Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп: Ќе помогнеме ЕУ да биде силна

Нетпрес | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. -Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Сакаме силна Европа

Трамп: Сакаме силна Европа

Актуелно24 | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ја сака силна Европа, додавајќи дека тоа е важно како за него како претседател, така и за САД. Според Трамп, силна Европа е во интерес на сите. „Да, силна...

Трамп Сакаме силна Европа

Трамп: Сакаме силна Европа

Точка | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ја сака силна Европа, додавајќи дека тоа е важно како за него како претседател, така и за САД. Според Трамп, силна Европа е во интерес на сите. „Да, силна...

Американскиот претседател ќе помогне Европа да биде посилна

Американскиот претседател ќе помогне Европа да биде посилна

Прес 24 | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. -Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Сакаме силна Европа

Трамп: Сакаме силна Европа

Макфакс | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ја сака силна Европа, додавајќи дека тоа е важно како за него како претседател, така и за САД. Според Трамп, силна Европа е во интерес на сите. „Да, силна...

Трамп се премисли и за ЕУ сега ја сака силна

Трамп се премисли и за ЕУ, сега ја сака силна

Утрински | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска Унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. - Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

Алсат-М | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. – Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

Идивиди | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. - Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

A1on | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. – Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

+Инфо | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. - Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Силна Европа е многу многу важна за мене

Трамп: Силна Европа е многу, многу важна за мене

Фактор | пред 9 месеци

Претседателот на САД,  Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. Изјавата на Трамп е контрадикторна затоа...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

ТВ Нова | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. – Силна Европа е многу, многу важна...

ТРАМП Силна Европа е важна за САД

ТРАМП: Силна Европа е важна за САД

Телеграф | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна . - Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

Курир | пред 9 месеци

-Силна Европа е многу, многу важна за мене како американски претседател, како и за САД. Ние го сакаме тоа и ќе и помогнеме на ЕУ да биде силна, а тоа е корисно за сите, посочи Трамп на прес-конференција...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

Денешен | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. – Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

Вечер | пред 9 месеци

Силна Европа е многу, многу важна за мене како американски претседател, како и за САД. Ние го сакаме тоа и ќе и помогнеме на ЕУ да биде силна, а тоа е корисно за сите, посочи Трамп на прес-конференција...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

Сител | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. - Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп Силна Европа е важна за САД

Трамп: Силна Европа е важна за САД

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа изјави дека сака ЕУ да остане силна. – Силна Европа е многу, многу важна...

Трамп ќе присуствува на самити во Азија

Трамп ќе присуствува на самити во Азија

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Американскиот претседател, Доналд Трамп, во ноември ќе присуствува на серија самити во Азија, во знак на „непоколебливата посветеност“ на САД на регионот, рече потпретседателот Мајк Пенс, за време на посетата...

Погледнете што му направи Меланија на Трамп за време на химната

Погледнете што му направи Меланија на Трамп за време на химната!

Попара | пред 9 месеци

Претседателот на САД Доналд Трамп со сопругата Меланија и синот Барон ја отвори традиционалната потрага за велигденските јајца во Белата куќа, но во моментите на интонирање на америкаснаката химна, првата...

Меланија Трамп го потсетува Доналд Трамп да го почитува протоколот

Меланија Трамп го потсетува Доналд Трамп да го почитува протоколот

Убавина и здравје | пред 9 месеци

Американската телевизија „Си-ен-ен“ објави снимки на кои се гледа како првата дама му сугерира на претседателот Доналд Трамп како да се однесува за време на официјален настан во Белата куќа. Додека тече...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност